Haberler

Kütüphane Haftası Müzik Dinletisi

Tıp Fakültesi Kütüphanesi, 60.Kütüphane Haftası kapsamında ebru atölye çalışması ve okuma etkinliğinin ardından, kutlamaların 3. gününde müzik dinletisi etkinliğinde bulundu.

Tıp Fakültesi Kütüphanesi Okuma Etkinliği

Tıp Fakültesi Kütüphanesi, 60.Kütüphane Haftası’nda yer alan “81 İlde Kitap Okuyoruz Etkinliği” kapsamında bir okuma etkinliği düzenledi. Okurlar, Kütüphane girişindeki alanda birlikte kitap okuyarak etkinliğe katıldılar.

Ebru Atölye Çalışması

60.Kütüphane Haftası, Tıp Fakültesi Kütüphanesinde çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Hafta kapsamında gerçekleşen ve KOU Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Elif Öğüt, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alparslan Kuş, Dekan Yardımcısı Prof. Dr.Feride İpek Komsuoğlu Çelikyurt’ un ve Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Fatih Mutlu’nun katıldığı etkinliğin ilki ebru atölye çalışması oldu.

Fikirden Patente Nasıl Gidilir?

Fakültemiz ile Kocaeli Teknoloji Transfer Ofisi işbirliğinde gerçekleşen ve KOU Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Elif Öğüt, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alparslan Kuş, Dekan Yardımcısı Prof. Dr.Feride İpek Komsuoğlu Çelikyurt’ un ve Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekim Yardımcısı Doç. Dr. Fatih Mutlu’nun katıldığı “Fikirden Patente Nasıl Gidilir?” başlıklı etkinlik,

Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mine ŞEHİRALTI

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mine ŞEHİRALTI emekli olmuştur. Dekanımız Prof. Dr. Alparslan KUŞ, uzun yıllar kurumumuza yaptığı katkılardan dolayı kendisine teşekkür ederek, plaketini takdim etti. Hocamıza emeklilik yaşantısında sağlıklı ve mutlu günler dileriz.

Eğitim Öğretim İyileştirme Toplantıları

Eğitim öğretim faaliyetlerinin iyileştirilmesi amacıyla, Dekanımız Prof. Dr. Alparslan KUŞ başkanlığında, Mezuniyet Öncesi Eğitim Komisyonu ve Ölçme Değerlendirme Komisyon Başkanları, Temel Tıp Bilimleri, Dahili Tıp Bilimleri ve Cerrahi Tıp Bilimleri Eğitim Sorumluları ile toplantılar yapıldı.

Todup Projesi Yayınlandı

Dönem I’de her yıl yapılan TODUP projelerinden 2022-2023 eğitim öğretim yılında birincilik ödülüne hak kazanan “Üniversite Öğrencilerinin Human Papilloma Virüs ile ilgili Bilgi Düzeylerinin Değerlendirilmesi” isimli proje makale haline getirilmiş ve Acta Medica Nicomedia dergimizde yayınlanmıştır. Öğrencilerimize başarılarının devamını dileriz.

“İstanbul’da bir antik liman kenti: Bathonea”

Fakültemizin kuruluşunun 30. Yıldönümü kapsamında yapılmakta olan “Temel Bilimler- Klinik Bilimler Buluşmaları” toplantısının altıncısı 13 Mart 2024 tarihinde Dekanlık Konferans salonunda yapıldı.

Dünya Böbrek Günü

Bu yıl Tıp Bayramı Haftasında kutlanan Dünya Böbrek Günü için, 12 Mart 2024 Salı günü, Tıp Fakültesi Konferans Salonunda bir etkinlik düzenlendi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, fakültemizde çeşitli etkinlikler ile kutlandı.

Kocaeli Anneler Derneği (KOAD) Öğrencilerimize İkramlarda Bulundu

Fakültemiz 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında, 07 Mart 2024 tarihinde Tıp Fakültesi Eğitim Bloğu Öğrenci Kafeteryasında Kocaeli Anneler Derneği (KOAD) tarafından fakültemiz öğrencilerine anne mutfağını aratmayacak yiyecek ve içecek ikramlarında bulunuldu.

Olguya Dayalı Öğrenme Eğitici Eğitimi

Olguya Dayalı Öğrenme Eğitici Eğitimi 1 Mart 2024 tarihinde dönem 4 ve dönem 5 eğitim sorumlusu öğretim üyelerinin katılımı ile tıp eğitimi anabilim dalı tarafından 2 ayrı oturum olarak gerçekleştirildi.

“Sağlık Bakanlığı Personel İstihdamı ve Kariyer İmkanları”

Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirilen Marmara Kariyer Fuarı etkinlikleri kapsamında, Tıp Fakültesi Konferans Salonunda 27 Şubat 2024 tarihinde gerçekleşen “Sağlık Bakanlığı Personel İstihdamı ve Kariyer İmkanları” başlıklı etkinlik, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

“Klinik Proteomiks Araştırmalarda Biotinilasyon Teknolojisinin Kullanımı”

Fakültemizin kuruluşunun 30. Yıldönümü kapsamında yapılmakta olan “Temel Bilimler- Klinik Bilimler Buluşmaları” toplantısının dördüncüsü 14 Şubat 2024 tarihinde Dekanlık Konferans salonunda yapıldı.

Dönem‘e Merhaba Konseri

30. Yıl Etkinlikleri Kapsamında KOÜ Müzik Kulübü Tıp Fakültesi Konferans Salon'unda Dönem'e Merhaba Konseri verdi.

6 Şubat Depremi Anma Etkinliği

Ülkemizi ve dünyayı derinden etkileyen 6 Şubat depreminin yıldönümünde Fakültemiz ve Afet ve Acil Durum Hazırlık Birimi (KOÜAHAB) işbirliği ile anma etkinliği 7 Şubat 2024’te Fakültemiz Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

“Nadir Hastalık Bayrakları ve Yeni Teknolojinin Kullanımı”

Fakültemizin kuruluşunun 30. Yıldönümü kapsamında yapılmakta olan “Temel Bilimler- Klinik Bilimler Buluşmaları” toplantısının üçüncüsü 31 Ocak 2024 tarihinde Dekanlık Konferans salonunda yapıldı.

Toplumsal Duyarlılık Programı (TODUP) Sunumları Yapıldı

Toplumsal Duyarlılık Projeleri kapsamında 2023-2024 eğitim öğretim dönemi Dönem 1 öğrencilerinin yaptığı projelerin sunumları 18 Ocak Perşembe günü Şerife Tuba Liman Amfisinde Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Alparslan Kuş, Dekan yardımcımız Prof. Dr. Ayten Yazıcı, öğretim üyelerimiz ve

Enfeksiyon Hastalıklarının Tanısında Yenilikçi Yöntemler

Fakültemizin kuruluşunun 30. Yıldönümü kapsamında yapılan etkinliklerin ikincisinde, Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji ve Medikal Biyoteknoloji Anabilim Dalı Başkanı Dr. Zühtü Tanıl Kocagöz,

Nöroşirürjide Endoskopi Serüveni

Fakültemiz Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Savaş Ceylan tarafından 9 Ocak 2024 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda “Nöroşirürjide Endoskopi Serüveni” adlı seminer verildi.

“Kanıta Dayalı Beslenme”

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 30. yıl etkinlikleri kapsamında, İstanbul Aydın Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi ve İnsan Sağlığı Eğitim Vakfı üyesi Dr. Turabi Yerli tarafından, “Kanıta Dayalı Beslenme” başlıklı bir konferans verildi.

Akademik Yayın Başarı Belgeleri Verildi

Tıp Fakültesi öğretim üyelerinden en çok yayın yaparak ilk 5’e giren akademisyenlere Akademik Genel Kurul toplantısında Rektörümüz Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk ve Dekanımız Prof.Dr. Alparslan Kuş tarafından başarı belgeleri verildi.

2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Akademik Genel Kurulu

Fakültemiz 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Genel Kurul 27 Aralık 2023’te Fakültemiz Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

KOÜTBAT & II.UluKONGRE

25-26 Kasım tarihlerinde Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde, KOÜTBAT'ın (Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırma Topluluğu) ev sahipliği ve ULUBAT’ın (Ulusal Bilimsel Araştırma Toplulukları) destekleriyle gerçekleştirilen “Sağlıkta Teknoloji” temalı 2. Ulu Kongre’nin açılışına Rektörümüz Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk katıldı.

Tıbbi Görsel Dokümantasyon Atölyesi

Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültelerine hastane fotoğrafçılığı, tıbbi görüntüleme biçimleri konularında eğitimler veren Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Görsel Dokümantasyon Birimi 2015 yılında kurulmuş olup tıbbi görsel dokümantasyon içerikli her türlü projeye de destek vermektedir. Birim tarafından 23 Aralık 2023 tarihinde Kocaeli Fujifilm Fotoğraf ve Eğitim Merkezi’nde Tıbbi Görsel Dokümantasyon Atölyesi gerçekleştirildi.

14. Çocuk Sağlığı Toplantısı

14. Çocuk Sağlığı Toplantısı 22 Aralık 2023 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Metin Aydoğan’ın açılış konuşmasıyla başladı. Toplantının bu yılki ana başlığı çocuk gelişimi olarak belirlendi.

Anatomi sergisi

Fakültemiz Anatomi Anabilim Dalı öncülüğünde Dönem II öğrencilerine, 15.12.2023 Cuma günü İstanbul Ataşehir'de açılmış olan “Body World” Anatomi sergisi katılım etkinliği düzenlenmiştir.

“Psikiyatri ve Sosyoloji Arasında Köprüler”

Fakültemiz Psikiyatri Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aslıhan Polat’ın moderatörlüğünde gerçektirilen “Psikiyatri ve Sosyoloji Arasında Köprüler” adlı etkinlik 15 Aralık 2023 tarihinde Eğitim Bloğu 126 no’lu Konferans Salonunda yapıldı.

Kocaeli TÖB CV Hazırlama Semineri

Kocaeli TÖB Staj Değişim ve Araştırma Değişimi Çalışma Kolları’nın düzenlediği CV Hazırlama ile ilgili seminer 13 Aralık 2023 tarihinde Dekanlık Arakat 4 nolu Derslik’te Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç.Dr. Banu İskender İzgi’nin sunumuyla gerçekleşti.

Kocaeli TÖB Halk Sağlığı Semineri

Kocaeli TÖB Halk Sağlığı ile Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı Çalışma Kolu tarafından düzenlenen seminer 7 Aralık 2023 tarihinde Prof. Dr. Şerife Tuba Liman Konferans Salon’unda yapıldı.

Öğrenci Temsilcileri ile Toplantı Yapıldı

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alparslan Kuş’un 4 Aralık 2023 tarihinde fakültemiz öğrenci temsilcileri, Kalite Elçisi ve TEÖK Başkanı ile Dekanlık Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdiği toplantıya Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ayten Yazıcı, Mezuniyet Öncesi Eğitim Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Nurettin Özgür Doğan,

Anabilim Dalı Başkanları ile Toplantı

Dekanlık ile Cerrahi, Dahili ve Temel Tıp Anabilim Dalı Başkanları toplantıları, Dekanlık Toplantı Salonunda 29 Kasım 2023 tarihinde gerçekleşti.

Asistan Akademik Kurul Toplantısı

Dekan Prof. Dr. Alparslan Kuş, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ayten Yazıcı, Mezuniyet Sonrası Eğitim Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Ayşen Uncuoğlu ile Prof. Dr. Murat Öztürk'ün katılımlarıyla Asistan Akademik Kurul yapıldı. Toplantıda asistanların talep ve önerileri alındı.

İntörn Doktorlara Yönelik “Tıpta Profesyonellik” Eğitimi

Fakültemiz İntern Öğrencilerine Yönelik gerçekleştirilen “Tıpta Profesyonellik” eğitim dersi, Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Ulaş Özturan tarafından verildi.

Yenidoğan Canlandırma (NRP) Eğitimi Başarı İle Tamamlandı

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü ve Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları AD, Neonatoloji BD tarafından düzenlenen “Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) eğitimi 20-22 Kasım 2023 tarihleri arasında Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Simülasyon Eğitim Merkezinde gerçekleştirildi.

Üniversitemiz ile Medical Research Support Society Arasında İşbirliği Sağlandı

Üniversitemiz ile Medical Research Support Society, MedicReS'in Türkiye Koordinatörlüğü arasında Üniversitemiz adresli yayınların sayı ve kalitesinin artmasına yönelik içerikleri olan bir işbirliği sağlanmıştır.

“Dünya Hasta Hakları Günü” Etkinliği

Kocaeli TÖB İnsan Hakları ve Barış Çalışma Kolu tarafından düzenlenen “Dünya Hasta Hakları Günü” etkinlik 15 Kasım 2023 tarihinde Dekanlık Ara Kat 4 Numaralı Derslikte gerçekleştirildi.

17 Kasım Dünya Prematüre Günü Etkinliği

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Yenidoğan yoğunbakım Ünitesi ekibi prematüreliğin sorunlarına dikkat çekmek ve farkındalık yaratmak amacıyla kutlanan “Dünya prematüre günü”nü büyüttükleri kahraman prematüre bebekler ve aileleriyle birlikte kutladı.

Dünya Diyabet Günü farkındalık eğitimi gerçekleşti

Fakültemiz Konferans Salonu'nda 14 Kasım Dünya Diyabet Günü kapsamında gerçekleştirilen etkinliğe Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alparslan Kuş, Başhekim Prof. Dr. Görkem Aksu, akademisyenler ve öğrenciler katılım sağladı.

Tıp Öğrencileri Birliği’nin (TurkMSIC) 6. Bölge Toplantısı Yapıldı

Ev sahipliğini Kocaeli Tıp Öğrencileri Birliği’nin (TÖB/TurkMSIC) yaptığı 6. Bölge Toplantısı Bursa Uludağ, Düzce, Bolu Abant, Zonguldak Bülent Ecevit, Kütahya SBÜ, Sakarya, Bilecik ve Eskişehir Osmangazi TÖB'den toplam 255 delegenin katılımı ile 11-12 Kasım’da dekanlık konferans salonunda gerçekleştirildi.

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 85. yıldönümünde saygı ve özlemle andık.

Öğrenci Saha Çalışması

Ülkemizde ve dünyada gün geçtikçe artmakta olan Meme Kanseri konusunda halka erken teşhisin önemini anlatmayı amaçlayan Halk Sağlığı Çalışma Kolu ile Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı Çalışma kolu

“Hiv ve Metabolik Sağlık” Kursu Yapıldı

“Hiv ve Metabolik Sağlık” konulu kurs 16 Eylül 2023 tarihinde Fakültemiz Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Kursta HIV'in yıllar içinde yol açtığı immunolojik yaşlanma ve eklenen komorbiditelere karşı nasıl önlem alınabilir konuları işlendi. Gün boyu süren kursa Ülkemizin farklı bölgelerinden bu konuda uzman hocalarımız deneyimlerini paylaştılar.

Prof Dr Ayşen Coşkun’un Emeklilik Töreni

Kocaeli Üniversitesi Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ayşen Coşkun’un emeklilik töreni 13 Ekim 2023 tarihinde Tıp Fakültesi konferans salonunda gerçekleşti.

Radyoloji Anabilim Dalı’na TRYK tarafından akreditasyon ziyareti gerçekleştirildi

TRYK (Türk Radyoloji Yeterlilik Kurulu) Eğitim Kurumlarını Ziyaret ve Programları Değerlendirme Komisyonu tarafından, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyoloji Anabilim Dalı'na akreditasyon ziyareti gerçekleştirildi.

Dünya Sepsis Günü

Dünya Sepsis Günü Etkinliği kapsamında Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zehra Nur Baykara’nın moderatörlüğünde 5 Ekim 2023 tarihinde fakültemiz konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Probleme Dayalı Öğrenme (PDÖ) Kursu Yapıldı

Fakültemiz “Eğiticilerin Eğitimi” programında yer alan Probleme Dayalı Öğrenme (PDÖ) Kursu, 4 Ekim 2023 tarihinde simülasyon merkezinde gerçekleştirilmiştir.

29 Eylül Dünya Kalp Günü

29 Eylül Dünya Kalp Günü olması nedeniyle Kocaeli TÖB Halk Sağlığı Çalışma Kolu tarafından düzenlenen etkinlik, dünyada ve ülkemizde yaşamı tehdit eden sağlık sorunları arasında ilk sırada yer alan kalp ve damar hastalıklarına farkındalık yaratmak için İzmit tarihi Saat Kulesi ışıklandırıldı.

28 Eylül Dünya Kuduz Günü Etkinliği

28 Eylül Dünya Kuduz Günü etkinliği Tıp Fakültesi, Araştırma ve Uygulama Hastanesi ve Türk Veteriner Hekimleri Birliği Kocaeli Hekimler Odası işbirliğinde 28 Eylül 2023 tarihinde fakültemiz konferans salonunda gerçekleştirildi.

KOÜ Tıp Fakültesi'nde Görev Değişimi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde “Devir Teslim Töreni” düzenlendi. Tıp Fakültesi Dekanlık görevine atanan Prof. Dr. Alparslan Kuş, dekanlık görevini Prof. Dr. N. Zafer Utkan’dan devraldı.

“Sağlık Simülasyonu Haftası”

Dünya çapında kutlanan “Sağlık Simülasyonu Haftası” (Healthcare Simulation Week 23) Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Temel Hekimlik Uygulamaları ve Simülasyon Merkezi- KOÜSİM’de yapılan etkinlikle 21 Eylül 2023’te kutlandı.

2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı Dönem I Açılış, Tanışma ve Uyum Programı

11 Eylül 2023 Pazartesi günü gerçekleşen 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Dönem I Açılış, Tanışma ve Uyum Programı Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kocaeli Tıp Fakültesi’nin Tanıtım Film gösterimi ile devam etti.

"İletişim Becerileri Kursu" Yapıldı

Eğitici eğitimleri kapsamında 6-7 Eylül 2023 tarihlerinde öğretim üyelerimize yönelik "İletişim Becerileri Kursu" gerçekleştirildi.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi İntörn Oryantasyon Toplantısı

1 Temmuz 2023’de yeni dönem intörn doktorlar eğitimlerine başladılar.

Tıp Fakültesi Mezuniyet Töreni

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 2022-2023 mezuniyet töreni Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezinde düzenlendi.

Pulmoner Fibroziste “Progresyonu Yavaşlatın”

Pulmoner Fibroziste “Progresyonu Yavaşlatın” başlıklı bilimsel program, Prof. Dr. İlknur Başyiğit’in Moderatörlüğünde, Prof. Dr. Wim Wuyts, Prof. Dr. Loseph Jacob, Prof. Dr. Anna Maria Hoffmann Vold’un katılımlarıyla 12 Haziran 2023 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda yapıldı. Toplantı Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı, Radyoloji Anabilim Dalı ve Ramatoloji Bilim Dalı’ından yoğun katılım ile gerçekleştirilmiştir.

“Klinik Dönemde Ölçme ve Değerlendirme Yöntemleri” kursu Yapıldı

Eğiticilerin Eğitimi ve Akademik Gelişim Programları çerçevesinde Tıp Eğitimi Anabilim Dalı’ndan Dr. Öğr. Üyesi Pınar Taylan Koçkaya tarafından 08 Haziran 2023 tarihinde Temel Hekimlik Uygulamaları ve Simülasyon Merkezinde uygulamalı olarak “Klinik Dönemde Ölçme ve Değerlendirme Yöntemleri” kursu gerçekleştirildi.

Tıp Festivali Yapıldı

2023 Mezuniyet komitesinin düzenlediği fakültemizin ilk Tıp Festivali Fakülte Sekreteri Durmuş İmat’ın katkılarıyla 2-3 Haziran 2023 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Türk Sanat Müziği Konseri

Tıp Fakültesi Türk Sanat Müziği Korosu’nun verdiği yılsonu konseri büyük beğeni topladı. Koro şefi Prof. Dr. Fazıl ÖZEN’in yönetiminde korist ve solistlerden oluşan koro,

Hayatla Arana Sigarayı Koyma

31 Mayıs 2023 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda sigara bağımlılığına dikkat çekmek ve sigarayı bırakmak isteyenlere destek olmak amacıyla her yıl düzenlenen “Dünya Tütünsüz Günü” kapsamında "Hayatla Arana Sigarayı Koyma" başlıklı etkinlik gerçekleştirildi.

Kronik Viral İnfeksiyonlarda Eklenen Viral ko-infeksiyonlar Seyri Nasıl Etkiliyor?

Fakültemiz Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sıla Akhan’ın “Kronik Viral İnfeksiyonlarda Eklenen Viral Ko-infeksiyonlar Seyri Nasıl Etkiliyor?” Başlıklı Sempozyumu 30 Mayıs 2023’te Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Asistanlara Yönelik 2.KPR Eğitimi Yapıldı

Fakültemiz Temel Hekimlik Uygulamaları ve Simülasyon Merkezi Birimi (KOÜSİM)’de 22 Mayıs 2023 tarihinde Prof. Dr. Murat Pekdemir, Dr. Öğr. Üyesi Pınar Daylan Koçkaya ve Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Ulaş Özturan tarafından asistan hekimlere yönelik 2.Kardiyopulmoner Resüsitasyon (KPR) eğitimi gerçekleştirildi.

Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Çalıştayı

Fakültemizde Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitiminin mevcut durumuna yönelik bir bakış oluşturulması, önümüzdeki eğitim öğretim süreçlerine yönelik yarar sağlayacak yeni yaklaşımların saptanmasına katkı sağlanması amacıyla 2007 yılından bu yana gerçekleştirilen Tıp Eğitimi Çalıştayı 16 Mayıs 2023’te Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

“Erişkin Bağışıklamasına Güncel Bakış”

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı tarafından aşı haftası kapsamında organize edilen “Erişkin Bağışıklamasına Güncel Bakış” başlıklı etkinlik, 4 Mayıs 2023’te Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşti.

Asistanlara Yönelik KPR Eğitimi

Fakültemiz Temel Hekimlik Uygulamaları ve Simülasyon Merkezi Birimi (KOÜSİM)’de 6 Nisan 2023 tarihinde Prof. Dr. Murat Pekdemir, Dr. Öğr. Üyesi Pınar Daylan Koçkaya ve Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Ulaş Özturan tarafından asistan hekimlere yönelik Kardiyopulmoner Resüsitasyon (KPR) eğitimi gerçekleştirildi.

Tıpta Kötü Haber Verme

Fakültemiz konferans salonunda 4 Nisan 2023 tarihinde “Tıpta Kötü Haber Verme” konulu eğitim gerçekleştirildi.

Kocaeli Anneler Derneği (KOAD) Öğrencilerimize İkramlarda Bulundu

Fakültemiz 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında, 15 Mart 2023 tarihinde Tıp Fakültesi Eğitim Bloğu Öğrenci Kafeteryasında Kocaeli Anneler Derneği, tarafından fakültemiz öğrencilerine yiyecek ve içecek ikramında bulunuldu.

TÜSEB Projesi Tamamlandı

Proje yürütücülüğünü Üniversitemiz Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalından Dr. Kerem TEKE’nin yaptığı “Deneysel Mesane Kanserinde Boron Nötron Yakalama Tedavisi Uygulaması: Sistemik ve İntravezikal Yaklaşım” adlı proje tamamlandı.

“Multidisiplinler Yara Yaklaşımları” Toplantısı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Anabilim Dalı ve Genel Cerrahi Anabilim Dalları tarafından ortaklaşa düzenlenen “Multidisiplinler Yara Yaklaşımları Toplantısı” 11 Mart 2023 Cumartesi günü fakültemiz Konferans Salonunda gerçekleştirildi

2023 Öz Değerlendirme Kurulu Bilgilendirme Toplantısı

Fakültemizin 2018’de TEPDAD tarafından yeniden akredite olmasının ardından tekrar akreditasyon başvuru süreci hazırlık çalışmaları kapsamında “2023 Öz Değerlendirme Kurulu Bilgilendirme Toplantısı”, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. N. Zafer Utkan, Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ayten Yazıcı, ilgili öğretim üyeleri ve öğrencilerin katılımıyla Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda 9 Mart 2023 tarihinde gerçekleşti.

Depremde Kadın Olmak / Depremde Kadın Sağlıkçı Olmak

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Anabilim Dalı tarafından hazırlanan iki sunum düzenlendi. Sunumların biri Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi konferans salonunda sağlık çalışanları için “Deprem” teması çevresinde “Depremde Kadın Olmak”, “Depremde Kadın Sağlıkçı Olmak” konulu sunum gerçekleştirildi.

“Güncel EUCAST Standartları Işığında Yorumlu ve Kısıtlı Antibiyogram Kursu"

Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği, Türk Mikrobiyoloji Cemiyeti ve Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı işbirliği ile düzenlenen “GÜNCEL EUCAST STANDARTLARI IŞIĞINDA YORUMLU VE KISITLI ANTİBİYOGRAM KURSU” 30 Eylül-1 Ekim 2022 tarihlerinde fakültemizde gerçekleştirilmiştir.

Toplumsal Duyarlılık Programı (TODUP) Sunumları Yapıldı

Toplumsal Duyarlılık Projeleri kapsamında 2022-2023 eğitim öğretim dönemi Dönem 1 öğrencilerinin yaptığı projelerin sunumları 19 Ocak Perşembe günü Şerife Tuba Liman Amfisinde Tıp Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. Zafer Utkan, dekan yardımcımız Prof. Dr. Ayten Yazıcı, öğretim üyelerimiz ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşti.

Akademik Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Fakültemiz 2022-2023 Eğitim Öğretim dönemi yıl sonu Akademik Genel Kurul Toplantısı 30 Aralık 2022 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Öncü Kadınlar Derneği ve Kocaeli Kanserle Mücadele Derneği’nin Çocuk Onkoloji Servisini Ziyaretleri

Öncü Kadınlar Derneği ve Kocaeli Kanserle Mücadele Derneği tarafından 29 Aralık 2022 tarihinde Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Çocuk Onkoloji Bilim Dalı servisinde tedavi görmekte olan çocuklara hediyeler vererek yeni yıllarını kutladılar.

Asistan Akademik Kurul Toplantısı Yapıldı

Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda 21 Aralık 2022 tarihinde Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ayten Yazıcı’nın ve Mezuniyet Sonrası Eğitim Komisyonu üyesi Öğretim Üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen asistan toplantısında asistan hekimler çalışma koşullarıyla ilgili konularda söz aldı. Asistan hekimler mevcut koşullarla ilgili görüşlerini kendileriyle ilgili talepleri dile getirdi.

Anabilim Dalı Başkanları İle Toplantı Yapıldı

21 Aralık 2022 tarihinde gerçekleşen toplantının açılış konuşmasında Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, genel bir değerlendirmede bulunarak pandemi dönemindeki işleyişin yüz yüze eğitim sürecinde daha düzenli olacağına inandığını belirtti ve toplantıların verimli geçmesini diledi.

Doktorclub Awards 2022 Yılı Ödülü

Doktorclub Awards 2022 yılı Yılın Ar-Ge / İnovasyon Uygulamaları alanındaki ödüle kanser proteomu üzerine yapmış oldukları çalışmalar ile Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyemiz, Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Murat Kasap ve çalışma arkadaşları layık görülmüştür.

Makale Yazım Atölye Çalışması

17 Aralık 2022 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı araştırma görevlilerine yönelik olarak üniversitemiz Acil Tıp Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Nurettin Özgür Dogan, Tıp Tarihi ve Etik Anabilim Dalı'ndan Doç. Dr Aslıhan Akpınar,

Üroloji Anabilim Dalımızda "Yapay Zeka" Konulu Toplantı

Tıp Fakültesi Dekanlığının organize ettiği Tıp Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi arasında iş birliği ile “Yapay Zeka” konulu eğitim kapsamında toplantıların sonuncusu Üroloji Anabilim Dalımızda 9 Aralık Cuma günü gerçekleştirildi.

Nöroloji Anabilim Dalımızda "Yapay Zeka" Konulu Toplantı

Tıp Fakültesi Dekanlığının organize ettiği Tıp Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi arasında iş birliği ile “Yapay Zeka” konulu toplantı 7 Aralık Çarşamba günü gerçekleşti.

Erasmus+ Staj Hareketliliği Bilgilendirme Toplantısı

6 Aralık 2022 tarihinde Fakültemiz Konferans Salonunda araştırma görevlilerine yönelik Erasmus+ Staj Hareketliliği bilgilendirme toplantısı yapıldı.

KOÜ’de Anne Sütünün Önemi Eğitimi Veriliyor

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ilimizdeki doktorlara yönelik ‘Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı Kursu’ düzenleniyor.

Prof. Dr. Ayşe Sevim Gökalp Toplantı Salonu Açıldı

Kocaeli Üniversitesi Morfoloji Binası’nda Prof. Dr. Ayşe Sevim Gökalp adına yapılan toplantı salonu açılışı gerçekleştirildi.

Öğrenci Saha Çalışması

Kocaeli Tıp Öğrencileri Birliği; “Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı”, “Halk Sağlığı” kolları olarak 17 Kasım 2022 tarihinde İzmit Kent Meydanı'nda halkımızın meme kanseri erken teşhisine yönelik farkındalığını ve bilincini arttırmak üzere yaptıkları saha etkinliği çalışması yoğun ilgi ve katılım gördü.

Mavi Balonlar Diyabetli Çocuklar İçin Uçuruldu

14 Kasım Diyabet Günü kapsamında Fakültemiz Çocuk Endokrinoloji ve Diyabet Bilim Dalı tarafından 16 Kasım 2022’de Morfoloji Binası’nda etkinlikler düzenlendi.

Deprem Farkındalığı “Deprem Sizi Sarsmadan”

TURKMISC Halk Sağlığı Çalışma Kolu tarafından düzenlenen “Deprem Sizi Sarsmadan” adlı seminer 16 Kasım 2022 tarihinde Tıp Fakültesi Tuba Liman Konferans Salonunda yapıldı.

Nükleer Tıp Anabilim Dalımızda "Yapay Zeka" Konulu Toplantı Yapıldı

Tıp Fakültesi Dekanlığının organize ettiği Tıp Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi arasında iş birliği ile “Yapay Zeka” konulu toplantı 15 Kasım Salı günü gerçekleşti.

Göz Hastalıkları Anabilim Dalımızda "Yapay Zeka" Konulu Toplantı Yapıldı

Tıp Fakültesi Dekanlığının organize ettiği Tıp Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi arasında iş birliği ile “Yapay Zeka” konulu toplantı 11 Kasım Cuma günü yapıldı.

10 Kasım Atatürk'ü Anma Töreni

İstiklal Savaşı’mızın Başkomutanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu yüce önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ü sonsuzluğa intikal edişinin 84. yılında saygı ve rahmetle andık.

“Yeşilçam Konseri” Yapıldı

KOÜ Müzik kulübü 7 Kasım 2022 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda “Yeşilçam Konseri” gerçekleşti.

Tıbbi Patoloji Anabilim Dalımızda "Yapay Zeka" Konulu Toplantı Yapıldı

Tıp Fakültesi Dekanlığının organize ettiği Tıp Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi arasında iş birliği ile “Yapay Zeka” konulu toplantı 3 Kasım 2022 Perşembe günü yapıldı.

Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı’na TARD Denklik Belgesi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı, TARD-YEK Denklik Kurulu Değerlendirme ve Ziyaret Komitesi tarafından,

Meme Kanseri Farkındalık Ayı

Fakültemiz öğrenci topluluğu KOUTBAT ile Kocaeli Kanserle Mücadele Derneği tarafından düzenlenen Toplantı 2 Kasım 2022’de Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşti.

Radyoloji Anabilim Dalımızda “Yapay Zeka” Konulu Toplantı Yapıldı

27 Eylül 2022 tarihinde Tıp Fakültesi Dekanlığının organize ettiği Tıp Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi arasında iş birliği ile “Yapay Zeka” konulu eğitim kapsamında yapılması planlanan toplantıların ilki 26 Ekim Perşembe günü Radyoloji Anabilim Dalımızda gerçekleştirildi.

Öğrenci Kulüpleri İle Toplantı

18 Ekim 2022 tarihinde Arakat Derslik 4’te Dekanımız Prof. Dr. Zafer Utkan Öğrenci Kulüpleriyle bir araya geldi. Kulüpler bu zamana kadar yaptıkları etkinlikleri ve yapacakları projeleri hakkında bilgi paylaşımında bulundular.

Öğrenci Temsilcileri Dekanlık’ta Toplandı

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, fakültemiz öğrenci temsilcileri ile Dekanlık Toplantı Salonunda toplantılarını gerçekleştirdi.

Üniversitemiz 2022-2023 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Törenine katıldı

2022-2023 Akademik Yılı Açılış Töreni, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan himayelerinde Beştepe Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

KOÜ’ye Bir Akreditasyon Belgesi Daha

Araştırma üniversiteleri arasında yer almak için çalışmalarını sürdüren, bu kapsamda da her geçen gün önemli proje ve gelişmelere imza atan Kocaeli Üniversitesi, fakülte ve bölümler bazında da akreditasyon belgelerini arttırmaya devam ediyor.

"Yapay Zeka" konulu eğitim Yapıldı

27 Eylül 2022 tarihinde, Tıp Fakültesi Eğitim Bloğu Toplantı Salonunda, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi işbirliği ile fakültemiz öğretim üyelerine yönelik “Yapay Zeka” konulu eğitim düzenlenmiştir.

Kadın Ürolojisi ve İşlevsel Üroloji Kocaeli Çalıştayı Yapıldı

Kadın Ürolojisi ve İşlevsel Üroloji Kocaeli Çalıştayı 24-25 Eylül 2022 tarihlerinde Türkiye genelinden ürolog ve fizyoterapistlerin katılımıyla Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Probleme Dayalı Öğrenme ve PDÖ Senaryo Hazırlama kursları gerçekleştirildi

Fakültemiz Eğiticilerin Eğitimi kapsamında 20 Eylül 2022 tarihinde Probleme Dayalı Öğrenme Kursu ve 21 Eylül 2022 tarihinde Probleme Dayalı Öğrenme Senaryo Hazırlığı Kursu, 22 öğretim üyesinin katılımıyla gerçekleştirildi. Kurs bitiminde katılımcı öğretim üyelerine kurs sertifikaları takdim edilmiştir.

Fakültemizde ‘Dünya İntiharı Önleme Günü’ etkinliği yapıldı

10 Eylül Dünya İntiharı Önleme Günü kapsamında Fakültemiz Psikiyatri Anabilim Dalı ve Kocaeli Üniversitesi Toplum Ruh Sağlığı Birimi tarafından, ‘Dünya İntiharı Önleme Günü’ etkinlik düzenlendi.

Dönem I Açılış, Tanışma ve Uyum Programı

“Hoş Geldiniz Konseri” nin ardından gerçekleşen açılış töreninde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından “Öğrenci Gözüyle Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi“ başlıklı sunumunda İnt. Dr. Recep Şeker (Dönem VI Öğrencisi), fakültemiz eğitim sürecindeki deneyimlerini yeni öğrencilerimizle paylaşırken derslere devamlılığının önemine değindi ve başarılı olmak için sosyal faaliyetlerin gerekli olduğunu söyleyerek, kendilerinin fakültemizin sosyal olanaklarından yararlanabileceklerini belirtti.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Akredite Edildi

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Tıpta Uzmanlık Yeterlik Kurulu 26 Ağustos 2022 tarihinde Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’na Akreditasyon ziyareti gerçekleştirdi.

“Retrograd İntrarenal Cerrahi Kursu” Gerçekleştirildi

24 Haziran 2022 tarihinde üniversitemiz Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı ve Ürolojik Cerrahi Derneği işbirliğiyle “Retrograd İntrarenal Cerrahi Kursu” gerçekleştirilmiştir

Pediatrik Hasta ve Ailesi ile İletişim ve Etkileşim Atölyesi

18 Haziran 2022 tarihinde Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde Çocuk Sağlığı Anabilim Dalı araştırma görevlilerine yönelik olarak Yeditepe Üniversitesi’nden Dr. Öğretim Üyesi Fatma Önalan Akfırat “Pediatrik Hasta ve Ailesi ile İletişim ve Etkileşim” konulu bir gün süren atölye çalışması gerçekleştirdi.

2021 - 2022 Mezuniyet Töreni

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 2021-2022 Akademik Yılı mezuniyet töreni bugün (13.06.2022) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

7. Güney Marmara Çocuk Kardiyolojisi ve Konjenital Kalp Cerrahisi Toplantısı

7. Güney Marmara Çocuk Kardiyoloji ve Konjenital Kalp Cerrahisi Toplantısı 8 Haziran 2022 tarihinde Kocaeli Üniversitesi Çocuk Kardiyoloji Bilim Dalının ev sahipliğinde Sapanca Elit Word Otelde yapıldı.

"Temel İletişim Becerileri Eğitici Eğitimi" kursu

Fakültemizde öğretim üyelerine yönelik "Temel İletişim Becerileri Eğitici Eğitimi" kursu düzenlendi. Kocaeli Üniversitesi Derbent Uygulama Otelinde 6-7 Haziran 2022 tarihlerinde yapılan kurs,

“Temel Hekimlik Uygulamaları ve Simülasyon Merkezinde” “2.Sağlık Simülasyonu Eğitici Eğitimi” gerçekleştirildi

8-9 Haziran 2022 tarihlerinde Fakültemiz “Temel Hekimlik Uygulamaları ve Simülasyon Merkezinde” “2.Sağlık Simülasyonu Eğitici Eğitimi” gerçekleştirildi.

KOU Tıp Fakültesi Dekanlığı Eğitim Programı “Cerrahide Hasta Kan Yönetimi”

Tıp Fakültesi Dekanlığı Eğitim Programı dahilinde yer alan “Cerrahide Hasta Kan Yönetimi” isimli etkinlikte yapılan sunumlarda,

“Sağlık Simülasyonu Eğitici Eğitimi” gerçekleştirildi

1-2 Haziran 2022 tarihlerinde Fakültemiz “Temel Hekimlik Uygulamaları ve Simülasyon Merkezinde” “Sağlık Simülasyonu Eğitici Eğitimi” gerçekleştirilmiştir.

“Doğumsal Pıhtılaşma Kusuru Olan Hastada Acil Girişimlerde Kanama Kontrolü” Kursu

Prof. Dr. Nazan Sarper tarafından “Hematemez ile Başvuran Ağır Hemofili Hastasının Acil Yönetimi”, Prof. Dr. Emine Zengin tarafından “Yabancı Cisim Aspirasyonu Nedeniyle Bronoskopi Yapılacak Hemofili Hastasının Yönetimi”, Prof. Dr. Özgür Mehtap tarafından “Akut Apandisit İle Başvuran Hemofili Hastasının Yönetimi” sunumlarının yer aldığı kurs, 31 Mayıs 2022 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

KOÜ Tıp Fakültesi 5. Geleneksel Mezunlar Kahvaltısını Gerçekleştirdi

5. Geleneksel Mezunlar Kahvaltısı 22 Mayıs Pazar 2022 tarihinde Gölköy Doğapark Restoran’da Sayın Rektörümüz Prof.Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcımız Prof.Dr. Ercüment Çiftçi, Dekanımız Prof.Dr. Zafer Utkan'ın da katılımı ile gerçekleştirildi.

Temel Klinik Proteomik Uygulamaları Kursu Başarılı Bir Şekilde Tamamlandı

Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı öğretim üyelerimiz Prof. Dr. Murat Kasap, Doç. Dr. Gürler Akpınar, Dr. Öğretim Üyesi Aylin Kanlı ve Arş. Görev. Mehmet Sarıhan’nın çalışmaları ile bu yıl 6.’sı düzenlenen sertifikalı Klinik Proteomik Uygulamaları kursunda, 3 gün süren yoğun bir eğitim programı uygulandı.

X. Koütbat Ulusal Tıp Kongresi Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Bilimsel Araştırma Topluluğu’nun (KOÜTBAT) düzenlediği Psikiyatri temalı Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi 13-15 Mayıs tarihleri arasında Prof.Dr. Şerife Tuba Liman konferans salonunda gerçekleştirildi.

Genç Yeryüzü Doktorları’nın Kültür Gezisi ve Köy Okulu Projesi

Genç Yeryüzü Doktorları Kulübü’nün düzenlediği Bursa Kültür Gezisi ve Köy Okulu projesi 15.05.2022 tarihinde gerçekleştirildi.

13. Çocuk Sağlığı Toplantısı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'nca düzenlenen ve ana temaları yenidoğan ve çocukluk çağı enfeksiyonları olarak belirlenen "13. Çocuk Sağlığı Toplantısı" 13 Mayıs 2022 tarihinde fakültemiz konferans salonunda "Türk Neonatoloji Derneği" ve "Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları ve Bağışıklama Derneği" başkanlarının da katılımlarıyla gerçekleştirildi.

14. Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Çalıştayı

Fakültemizde Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitiminin mevcut durumuna yönelik bir bakış oluşturulması, önümüzdeki eğitim öğretim süreçlerine yönelik yarar sağlayacak yeni yaklaşımların saptanmasına katkı sağlanması amacıyla 2007 yılından bu yana gerçekleştirilen Tıp Eğitimi Çalıştayı 10 Mayıs 2022 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Kocaeli Genç Yeryüzü Doktorları Kulübünün Pediatri Ziyareti

Kocaeli Genç Yeryüzü Doktorları Kulübü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Fakültemiz pediatri kliniğinde yatan miniklerimizi ziyaret ettiler. Temel hedeflerinin öncelikle sağlık alanında olmak üzere insanlara yardım etmek olduğunu belirterek çocuklara hediyelerini verip bayramlarını kutladılar.

"Genç Kocaeliler Derneği" Çocuk Hematoloji/Onkoloji Servisini Ziyaret Etti

Genç Kocaeliler Derneği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Dekanımız Prof. Dr. Zafer Utkan, Dekan Yardımcılarımız Prof. Dr. Hüsnü Efendi, Prof. Dr. Ayten Yazıcı ve Çocuk Hastalıkları Anabilim Dalı Hematoloji/Onkoloji Bilim Dalı hocalarımız ve hemşirelerimiz ile bir araya geldi.

“Neonatolojide Kanıta Dayalı Uygulamaların Pratik Yansımaları”

“Neonatolojide Kanıta Dayalı Uygulamaların Pratik Yansımaları” eğitim toplantısı fakültemiz Neonatoloji BD ve SAED işbirliği ile 22.04.2022 tarihinde Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Temel Hekimlik Uygulamaları ve Simülasyon Merkezinde yapıldı.

KOÜ Hekim Sohbetleri

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi, Tıp Eğitimi Çalışma Kolu ve Tıp Öğrencileri Birliği işbirliğinde yapılan “KOÜ Hekim Sohbetleri” etkinliği 15 Nisan 2022 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda 4 Oturum şeklinde gerçekleşti.

“Bağımlılık ve Bağımlılığın Psikolojik Etkileri” Semineri Yapıldı

TURKMISC Halk Sağlığı Çalışma Kolu tarafından düzenlenen “Bağımlılık ve Bağımlılığın Psikolojik Etkileri” semineri 29 Mart 2022 tarihinde Dekanlık Ara Kat Derslik 1’de yapıldı.

"Tıp Eğiticisi Temel Eğitimi" Kursu Yapıldı

Tıp Eğiticisi Temel Eğitimi kursu 30 Mart 1 Nisan tarihleri arasında Doç.Dr. Levent Altıntaş, Doç.Dr. Melike Şahiner, Prof.Dr. Müge Alvur ve Doç.Dr. Pınar Daylan Koçkaya’nın katkılarıyla Sağlık Bilimleri Enstitüsü ve Multidisipliner Simülasyon Merkezinde 23 öğretim üyesinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Kocaeli Tıp Fakültesi Akreditasyon Ara Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Kocaeli Tıp Fakültesi Akreditasyon Ara Değerlendirme Ziyareti 28-30 Mart tarihleri arasında online olarak gerçekleştirildi. Bu değerlendirme esnasında TEPDAD ekibi tarafından Dekanlık, Eğitim Sorumluları-Koordinatörleri, öğretim üyeleri ve öğrenciler ile çeşitli görüşmeler yapıldı.

Sağlık Bakanlığı Sertifikalı Yenidoğan Canlandırma Programı (NRP) Eğitimi Yapıldı

Kocaeli Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı, Çocuk ve Ergen Üreme Sağlığı Birimi ile Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Neonatoloji Bilimdalı tarafından düzenlenen Sağlık Bakanlığı Sertifikalı Yenidoğan Canlandırma Programı

Kocaeli Anneler Derneği (KOAD) Öğrencilerimize İkramlarda Bulundu

Fakültemiz 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında, 18 Mart 2022 tarihinde Tıp Fakültesi Eğitim Bloğu Öğrenci Kafeteryasında Kocaeli Anneler Derneği, tarafından fakültemiz öğrencilerine yiyecek ve içecek ikramında bulunuldu.

Tıp Bayramı Tıp Fakültesinde Kutlanmaya Devam Ediyor

Kocaeli Üniversitesi tıp fakültesi tüm kadrosu ve öğrencileriyle Tıp Bayramını coşkuyla kutlamaya devam ediyor.

14 Mart Tıp Bayramı Resmi Töreni

Fakültemiz 14 Mart Tıp Bayramı resmi töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

“8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Programı Gerçekleşti

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla fakültemiz Konferans Salonunda gerçekleşen program, Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri tarafından icra edilen keman ve gitar dinletisiyle başladı.

“Kronik Viral İnfeksiyonlar’da Son Durum Sempozyumu" Yapıldı

26-27 Şubat 2022’de “Kronik Viral İnfeksiyonlar’da Son Durum Sempozyumu” 23 konuşmacının katılımı ile Sapanca’da Richmond Nua Oteli’nde gerçekleşti.

Turkmsic’ Le Hiv Farkındalığı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi TURKMSIC Kulübü’nün SCORA Çalışma Kolu Direktörleri Çağla Bayram ve Mustafa Fındıkçı öncülüğünde 20 Aralık’ta AİDS Farkındalığını artırmak için

Toplumsal Duyarlılık Programı (TODUP) Öğrenci Projeleri Sunuldu

Fakültemiz Dönem I öğrencilerinin 2021-2022 Toplumsal Duyarlılık Programı Proje sunumları 13 Ocak 2022 tarihinde Morfoloji Binası Şerife Tuğba Liman Konferans Salonunda yapıldı.

Üniversitemizde Erektil Disfonksiyon Cerrahisi Kursu düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde, Türk Üroloji Akademisi ve Türk Androloji Derneği işbirliği ile "Erektil Disfonksiyon Cerrahisi Kursu" gerçekleştirildi.

Toplumsal Duyarlılık Programı (TODUP) Öğrenci Projeleri Sunuldu

Fakültemiz Dönem I öğrencilerinin 2021-2022 Toplumsal Duyarlılık Programı Proje sunumları 13 Ocak 2022 tarihinde Morfoloji Binası Şerife Tuğba Liman Konferans Salonunda yapıldı.

Öğrenci Temsilcileri İle Toplantı

Dekanımız Prof. Dr. Zafer Utkan, dekan yardımcımız Prof. Dr. Ayten Yazıcı ve Eğitim Komisyonu başkanımız Prof. Dr. Devrim Dündar 12 Ocak 2022 tarihinde konferans salonunda sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek öğrenci temsilcileri ile bir araya geldi. Öğrenci temsilcisi ve dönem temsilcileri ile eğitim ile ilgili sorunlara değinilerek istek ve dilekler hakkında bilgi alış verişinde bulunuldu.

Asistan Temsilcileri İle Toplantı

Dekanımız Prof. Dr. Zafer Utkan ve dekan yardımcılarımız Prof. Dr. Hüsnü Efendi ile Prof. Dr. Ayten Yazıcı yeni seçilen asistan temsilcileri ile 11 Ocak 2022 tarihinde dekanlık toplantı salonunda sosyal mesafe kurallarına dikkat ederek bir araya geldi.

Akademik Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Fakültemiz 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Genel Kurul Toplantısı 29 Aralık 2021’de Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Asistan Akademik Kurul Toplantısı

Fakültemiz Asistan Akademik Kurulu 23 Aralık 2021 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda toplandı.

Dekanlık Anabilim Dalı Başkanları Toplantısı

Fakültemiz Dekanlığı tarafından, 2021 - 2022 Eğitim Öğretim yılına ait Mezuniyet Öncesi ve Mezuniyet Sonrası tıp eğitimi ile ilgili genel değerlendirmeleri almak,

Prof.Dr. Tuncay ÇOLAK'tan Buluş

Fakültemiz Temel Tıp Bilimleri Bölümü, Anatomi Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Tuncay ÇOLAK’ın, “Diseksiyon ve otopsi işlemlerinde kullanılan bir kafatası kesme cihazı” başlıklı buluşu, Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından incelemeli patent olarak tescil edilmiş ve patent almaya hak kazanmıştır. Üniversitemizin araştırma üniversitesi hedefi doğrultusuna, Prof.Dr. Tuncay ÇOLAK'ı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Fakültemiz ve Teknoloji Transfer Ofisi Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinin bir birimi olarak faaliyete başlayan ve Üniversite ile sanayi arasında köprü görevi görerek iletişim kurmalarına, Ar-Ge ya da danışmanlık projeleri yapmalarına yardımcı olan Kocaeli Üniversitesi Teknoloji Transfer Ofisi, Dekanlık Konferans Salonunda Fakültemiz Öğretim Üyelerinin katılımında bir toplantı gerçekleştirdi.

Öğrenci Kulüpleri İle Toplantı Yapıldı

Dekanımız Prof. Dr. Zafer Utkan Öğrenci Kulüpleriyle 10 Kasım 2021’de Arakat Toplantı Salonunda öğrencilerle bir araya geldi. Kulüpler bu zamana kadar yaptıkları etkinlikleri ve yapacakları projeleri sundular.

İlk Yapılandırılmış Objektif Klinik Sınav OSCE Tamamlandı

Fakültemizde klinik dönemlerde Yapılandırılmış Objektif Klinik Sınav (OSCE) uygulamalarına başlanılmıştır. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları AD. ile Tıp Eğitimi AD. tarafından ilk defa düzenlenen

Dekanlığımız Öğrenci Temsilcileriyle Toplantı Yaptı

Dekanlık öğrenci temsilcileriyle 2021-2022 eğitim-öğretim dönemindeki ilk toplantısını 21 Ekim 2021 tarihinde Ara kat 3 nolu derslikte yaptı.

Dekanlığımız Tıp Eğitimi Öğrenci Grubu (TEÖK) İle Toplantı Yapıldı

2021-2022 Eğitim yılının başlamasıyla birlikte Tıp Eğitimi Öğrenci Grubu (TEÖK) 04 Ekim 2021 tarihinde başkanlık seçimini yaptı. Dekanlığımızla olan toplantı 20 Ekim 2021 tarihinde

Fakültemizde “Araştırma Doğruluğu (Researck Integrity) Eğitimleri gerçekleştirildi

Avrupa Komisyonu'un Horizon 2020 araştırma projeleri fonu kapsamında "VIRT2UE - Virtue based ethics and Integrity of Research: Train-the-Trainer program for Upholding the principles and practices of the European Code of Conduct for Research Integrity" adlı proje doğrultusunda "Araştırma Doğruluğu Eğiticilerin Eğitimi Programı" geliştirilmiştir.

Dekan Yardımcılığı Devir Teslim Töreni

2015 yılından itibari ile KOÜ Tıp Fakültesi Dekan Yrd. Görevini yürüten Prof. Dr. Dilek Bayramgürler süresinin dolması sebebiyle görevini Prof. Dr. Ayten Yazıcı’ ya devretmiştir.

Probleme Dayalı Öğrenme (PDÖ) Kursu

Fakültemiz “Eğiticilerin Eğitimi” programında yer alan Probleme Dayalı Öğrenim(PDÖ) Kursu, 28 Eylül 2021 tarihinde Eğitim Bloğu Konferans Salonunda gerçekleştirilmiştir.

KOÜ'de İlk Ders Yapıldı

Pandemi nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilen üniversitemizde, ilk ders yapıldı. İlk dersin konusu ise COVID-19 oldu.

2020 - 2021 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 2020-2021 Akademik Yıl Mezuniyet Töreni bugün (02.07.2021) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Proteomik Seminer Serisi Başarılı Bir Şekilde Tamamlandı

Fakültemiz Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Protein Araştırmaları ve Proteomik laboratuvarınca düzenlenen ve proteomik alanında uzman konuşmacıların sunumlar yaptığı seminer serisi başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

13.Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Çalıştayı

Tıp eğitiminde mevcut durumla ilgili görüş ve önerilerin paylaşıldığı, pandemi döneminde fakültemizde sürdürülen eğitim uygulamalarına ilişkin bilgilendirmelerin yer aldığı, amaç ve hedeflerin belirlenmesine yönelik grup çalışmasını kapsayan 13. Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Çalıştayı, 7 Mayıs 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Fakültemizin Amaç ve Hedeflerinin Gözden Geçirilmesi Amacıyla Dış Paydaşlar ile Online Toplantı Yapıldı.

Fakültemizin amaç ve hedeflerinin gözden geçirilmesi amacıyla dış paydaşlar ile 28 Nisan 2021 tarihinde online bir toplantı düzenlenmiştir.

Eğitim Sorumluları İle Toplantı

Dönem IV ve Dönem V stajlarının 5 Nisan 2021 tarihinde başlayacak olan yüz yüze pratik uygulamalarının görüşülmesi amacıyla, ilgili anabilim dallarının eğitim sorumlularıyla 24 Mart Çarşamba günü 12.30-13.00 arası Zoom üzerinden toplantı yapıldı

Öz Değerlendirme Kurulu Toplantısı

2017 yılında UTEAK tarafından 6 yıllığına akredite edilen fakültemiz için 2021 yılı içinde bir ara değerlendirme ziyareti yapılacaktır.

14 Mart Tıp Haftası Etkinlikleri

14 Mart Tıp Haftası Etkinliği 09 – 12 Mart tarihleri arasında zoom üzerinden toplantılar yapıldı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Tıp Fakültesi Dekanlığında gerçekleşen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamasında, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Dilek Bayramgürler ve Prof. Dr. Hüsnü Efendi, Dünya Kadınlar Günlerini kutladıkları kadın Dekanlık çalışanlarına karanfil takdim ederek, kendilerine emekleri için teşekkür ettiler.

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı "Danışman Öğretim Üyeleri" Listesi

Yaşanan bu olağandışı süreçte hepimizin hayatının hemen tüm alanlarında büyük değişiklikler oldu. Bu dönemde yaşadığınız her türlü sıkıntı ve sorunda sizlere destek olabilmek adına “Danışmanlık Programı”mızın aktif hale getirilmesinin sizler için çok faydalı olacağını düşündük.

Rehberlik ve Psikososyal Destek Birimi

Yaşanan bu olağandışı süreçte hayatımızın hemen tüm alanlarında büyük değişiklikler oldu.

İyi Hekim Uygulamaları ve Simülasyon Merkezi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri "İyi Hekim Uygulamaları ve Simülasyon Merkezi" sayesinde daha donanımlı ve daha deneyimli birer hekim olarak yetişiyor.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Görsel Dokümantasyon Birimi

Günümüzde sağlık hizmetleri, modern teknoloji ve dijital yaşamın getirdiği olanaklar sayesinde farklı bir yapı kazanmaktadır. Özellikle,

COVID-19 Sempozyumu Yapıldı

2019 Aralık sonu Çin’in Wuhan şehrinde başlayan yeni SARS CoV-2 enfeksiyonu, COVID-19 hastalığına sebep olarak; 2020’de bütün dünyaya yayıldı ve pandemiye yol açtı. Dünyanın hiç görmediği hızda aşı üretilmeye çalışılırken; virüs halen birçok bilinmezliğini de koruyor.

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Dönem I Açılış, Tanışma ve Uyum Programı

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Dönem I Açılış, Tanışma ve Uyum Programı 05 Ekim 2020 Pazartesi günü Dekanlık toplantı salonunda, COVID-19 ile ilgili temas izolasyonu önlemleri nedeniyle Zoom Programı üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilmiştir.

Öğrenci Temsilcileriyle Toplantı Yapıldı

Dekanlığımızın her yıl öğrenci temsilcileriyle düzenli olarak yaptığı toplantılara pandemi dolayısıyla ara verilmişti.

KOÜ Tıp Fakültesi Bünyesinde COVİD-19 Aşısı Faz 3 Klinik Çalışması Başlıyor

Almanya orijinli bir biyoteknoloji markası (BioNTech)’nın geliştirdiği Sars-CoV 2 Hastalığı (Covid 19) aşısı için Pfizer ile iyileştirme, üretim ve pazarlama ortaklığı yapmıştır.

COVID-19 Sempozyumu

Kocaeli Üniversitesi Tıp fakültesi tarafından Prof. Dr. Sıla AKHAN başkanlığında pandemi deneyimlerini paylaşmak, bilgi alışverişinde bulunmak, son yayınları gözden geçirmek, ayrıca kronik viral infeksiyon yapan HIV, hepatit B virüsü ve hepatit C virüsü gibi diğer virüsler ile etkileşimini tartışmak amacıyla 17 Ekim 2020 Cumartesi günü COVID-19 Sempozyumu gerçekleştirilecektir.

Tıp Fakültesi 2019–2020 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 2020 Mezuniyet Töreni, 1 Temmuz 2020’de,COVID-19 ile ilgili temas izolasyonu önlemleri nedeniyle fakültemiz Konferans Salonunda Zoom programı üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilmiştir.

"Çevre, İklim ve Sağlık için İşbirliği Projesi" başladı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalının yürütücüleri arasında olduğu Avrupa Birliği tarafından desteklenen "Çevre, İklim ve Sağlık için İşbirliği Projesi" başladı. Proje kapsamında Türkiye’deki sağlık uzmanlarının çevre ve iklim politikaları alanında desteklenmesi hedefleniyor.

Kocaeli Üniversitesi Girişimsel Olmayan Klinik Araştırmalar Etik Kurulu Başvuru Rehberi

Kocaeli Üniversitesi Girişimsel Olmayan Klinik Araştırmalar Etik Kurulu Başvuru Rehberi

Dekanımız Prof.Dr. Nihat Zafer UTKAN’dan Öğrencilere Mesaj

Bildiğiniz üzere Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) salgını dolayısıyla ülkemizdeki tüm yüksek öğretim kurumları 16.03.2020 itibaren 3 hafta süreyle tatil ilan edilmiştir.

“Dünya Böbrek Günü” Etkinliği

“Dünya Böbrek Günü” Etkinliği 12 Mart 2020 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda yapıldı. Etkinlik açılış konuşmasını gerçekleştiren Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Zafer Utkan, renal felaket terminolojisinin de oluşmuş olduğu afetler karşısında bilinç ve bilgi düzeyinin yükseltilmesinin gerekli olduğunu ifade ederek,

14 Mart Tıp Bayramı Töreni

14 Mart Tıp Bayramı Töreni, Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Üniversitemiz akademisyen ve öğrencilerinin katılım gösterdiği Tıp Bayramı resmi töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

AFAD Eğitim Semineri: “Deprem Değil İhmal Öldürür”

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Kocaeli İl Müdürü Salim Tekoğul, 11 Mart 2020 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda, “ “Deprem Değil İhmal Öldürür” başlıklı bir seminer verdi.

Fakültemiz Türk Sanat Müziği Korosu Konseri

Fakültemiz Türk Sanat Müziği Korosu, Şef Prof. Dr. Fazıl Özen yönetiminde, klasiklerin ve günümüzün seçkin eserlerinin icra edildiği bir konser verdi. Tıp Bayramı Etkinlikleri kapsamında 10 Mart 2020 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşen konser, yoğun ilgi ve beğeni kazandı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kokteyli

Fakültemiz deki kadın öğretim üyeleri ve dekanlık personeli 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için Dekanlık tarafından düzenlenen kokteylde bir araya geldiler. Kokteyl sırasında Prof.Dr. Dilek Bayramgürler’in yapmış olduğu heykeller de sergilendi.

Tütün Bağımlılığı Tedavisi Yerinde Eğitim Programı

Tütün bağımlılığı tüm dünya önemli mortalite ve morbidite nedeni olan bir sorundur. Tütünle mücadelenin temel yapıtaşlarından biri de Sigara Bıraktırma Poliklinikleridir. Sağlık Bakanlığı Sigara Bıraktırma Poliklinikleri yapacak hekimlerin sertifikalandırılması için sınırlı sayıda katılımcıya, genellikle yılda birkaç kez olmak üzere online ve yüz yüze eğitim düzenlemektedir.

Kocaeli Anneleri Derneği (KOAD) Öğrencilerimize İkramlarda Bulundu

Kocaeli Anneleri Derneği tarafından bir kez daha düzenlenen yiyecek ve içecek ikramı 3 Mart 2020 tarihinde Tıp Fakültesi Eğitim Bloğu giriş katında gerçekleştirildi.

Halk Sağlığında Güncel Konular: “Toplumcu Tıp: Küba Örneği “

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı tarafından 5.si düzenlenen “Halk Sağlığında Güncel Konular” etkinliği kapsamında yer alan “Toplumcu Tıp: Küba Örneği” isimli toplantı, 20 Şubat 2020 tarihinde Tıp Fakültesi Ara Kat Toplantı Salonunda gerçekleşti.

Doç.Dr.İsmail Keskin’den “Fotoğraf Tablolar - Tablo Fotoğraflar”

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof Dr. Bülent Kara ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç Dr.İsmail Keskin’in hazırladığı “Fotoğraf Tablolar-Tablo Fotoğraflar” isimli fotoğraf gösterisi ve söyleşi etkinliği 19 Şubat 2020 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşti.

8. Alt Komisyon Toplantısı

Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Öğretim üyelerinden Doç.Dr. Emel Ergül 15 Ocak 2020 tarihinde TBMM'de "Obezite İle Mücadele Yöntemleri ve Cerrahi Uygulamalardaki Malpraktis İddialarının Araştırılması ve Alınabilecek Önlemlerin Belirlenmesi Alt Komisyon" başlıklı konuyla ilgili 8. Alt komisyon toplantısına katılmıştır.

Öğrencilerimizden Harvard Üniversitesi İzlenimleri

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Harvard Halk Sağlığı Okulu Öğrenci Araştırma ve Değişim Programı kapsamında yer alan projeleri, yapılan jüri değerlendirmesinde dereceye girerek Harvard Üniversitesi’ni ziyaret hakkı kazanan fakültemiz öğrencileri izlenimlerini 12 Şubat 2020 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda paylaştılar.

Koronavirüs Enfeksiyonunda Güncel Durum Toplantısı

Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından 6 Şubat 2020'de Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda "Yeni Koronavirüs Enfeksiyonunda Güncel Durum" adlı bir konferans düzenlendi.

Kocaeli Anneleri Derneği'ne Ziyaret

Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Zafer Utkan, Dekan Yardımcıları Prof.Dr. Dilek Bayramgürler ve Prof.Dr. Hüsnü Efendi 14 Ocak 2020 tarihinde Fakültemiz öğrencileri için ikram etkinliği gerçekleştiren Kocaeli Anneleri Derneği’ne nezaket ziyaretinde bulundular.

Toplumsal Duyarlılık Programı (TODUP) Sunumları Yapıldı

Tıp Fakültesi Dönem I öğrencilerinin 2019-2020 “Toplumsal Duyarlılık Proje” (TODUP) sunumları 16 Ocak 2020 tarihinde Morfoloji Binası Şerife Tuğba Liman Konferans Salonunda yapıldı. Dereceye giren ilk üç grup belirlendi.

Kocaeli Anneleri Derneği’nden Öğrencilerimize İkram

Kocaeli Anneler Derneği tarafından fakültemiz öğrencilerine yapılan yiyecek ve içecek ikramı 14 Ocak 2020 tarihinde fakültemiz kütüphanesi giriş alanında gerçekleştirildi.

Mezuniyet Öncesi Eğitim Komisyonu Toplantısı Yapıldı

Mezuniyet Öncesi Eğitim Komisyonu üyelerimiz, düzenli aralıklarla gerçekleştirdikleri toplantıların sonuncusunda gecikmeli olarak yeni yıl kutlaması yapıp bu yıl içindeki çalışmaları için moral depoladılar.

Kardiyopulmoner Resüsitasyon

Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Tülay Çardaközü akademik ve idari personele kardiyopulmoner resüsitasyon ile ilgili sunum yaptı.

Okuma Salonu Açılışı Yapıldı

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Kocaeli Şubesi’nin 91.yıl anısına yaptırmış olduğu Tıp Fakültesi ek binası 2.Katta bulunan Okuma Salonu açılışı, 25 Aralık 2019 tarihinde

Akademik Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Fakültemiz 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Genel Kurulu, 24 Aralık 2019 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

12. Çocuk Sağlığı Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Konferans Salonu'nda 12. Çocuk Sağlığı Toplantısı düzenlendi.

2. Kocaeli Gulf Bariatric Workshop

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nın düzenlediği “Uluslararası Katılımlı 2. KOCAELİ GULF BARIATRIC WORKSHOP 30 Kasım 2019 Cumartesi günü yapıldı.

HIV/AIDS Farkındalık Toplantısı yapıldı

1 Aralık Dünya AIDS günü kapsamında, 29 Kasım Cuma günü, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonunda, HIV/AIDS Farkındalık Toplantısı yapıldı.

Asistan Akademik Kurul Toplantısı Yapıldı

Fakültemiz Asistan Akademik Kurul Toplantısı 3 Aralık 2019 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

ASD ve PDA Kapatılması İşlemleri Gerçekleştirildi

Prof. Dr. Ahmet Çelebi’nin katılımı ile Kocaeli Üniversitesi Çocuk Kardiyoloji bilimdalı öğretim üyeleri Prof. Dr. Abdulkadir Babaoğlu ve Dr. Öğr. Üyesi Eviç Akgün tarafında Anjiyo labaratuvarında taranskateter ASD ve PDA kapatılması işlemleri gerçekleştirildi.

“Amfide Su Sesleri” Arp Resitali Yapıldı

Arpist Çağatay Akyol, “Amfide Su Sesleri” isimli resitalini 25 Kasım 2019 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda verdi.

Tıpta Uzmanlık Öğrencileri için Uyum (Oryantasyon) Programı Yapıldı

Mezuniyet Sonrası Eğitim Komisyonu tarafından 12 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirilen Fakültemiz “Tıpta Uzmanlık Öğrencileri için Oryantasyon (Uyum) Programı” nda

“Kan Bileşenlerinin Klinik Kullanımı Kursu”

Mezuniyet Sonrası Eğitim Komisyonu tarafından düzenlenen Kan bileşenlerinin klinik kullanımı konusunda gerçekleşen kurs başlangıcında bir konuşma yapan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, klinikte kanın verimli kullanımının önemli olduğunu

Meme Kanseri Farkındalık Öğrenci Semineri Yapıldı

Fakültemiz öğrenci topluluğu KOUTBAT ile Kocaeli Kanserle Mücadele Derneği tarafından düzenlenen “Fark Et Ama Sakın İhmal Etme” isimli Meme Kanseri Farkındalık Öğrenci Semineri 15 Ekim 2019’da Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşti.

Öğrenci Temsilcileri Dekanlık’ta Toplandı

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, fakültemiz yeni seçilen öğrenci temsilcileri ile Dekanlık Toplantı Salonunda ilk toplantılarını gerçekleştirdi.

Probleme Dayalı Öğrenme (PDÖ) Kursu Yapıldı

Fakültemiz “Eğiticilerin Eğitimi Programı” kapsamında yer alan Probleme Dayalı Öğrenim kursu, 18 öğretim üyesinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Harvard Üniversitesi’nden Fakültemize Ziyaret

Fakültemiz ile Harvard School of Public Health arasındaki Değişim Programı kapsamında fakültemizi ziyaret eden Harvard Üniversitesi’nden araştırmacılar, fakültemizde çalışma alanlarıyla ilgili konularda bilgi ve deneyimlerini paylaştılar.

Tıp Öğrencileri Kağıt Müzesi’ni Ziyaret Etti

2019-2020 eğitim öğretim yılında Kocaeli Üniversitesi’nde öğrenim görmeye başlayan Tıp Fakültesi birinci sınıf öğrencileri kenti tanıma fırsatı buluyor. Bu kapsamda öğrenciler Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kâğıt Müzesini ziyaret etti.

Dekanımız Öğrenci Kulüplerinin Yeni Başkanlarıyla Toplantı Yaptı

Dekanımız Prof. Dr. Zafer Utkan Öğrenci Kulüplerinin yeni başkanlarıyla 24 Eylül 2019’da Dekanlık Toplantı Salonunda öğrencilerle bir araya geldi. Kulüpler bu zamana kadar yaptıkları etkinlikleri ve yapacakları projeleri sundular.

Dönem I Açılış, Tanışma ve Uyum Programı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin “Dönem I Açılış, Tanışma ve Uyum Programı" 09.09.2019 tarihinde Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

“İletişim Becerileri Eğitici Eğitimi" Kursu Yapıldı

Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından 5-6 Eylül 2019 tarihinde "İletişim Becerileri Eğitici Eğitimi" Kursu Derbent Uygulama Otelinde yapıldı.

“Tıp Eğitiminde Ölçme ve Değerlendirme” Kursları

Eğiticilerin Eğitimi ve Akademik Gelişim Programları çerçevesinde Tıp Eğitimi Anabilim Dalı’ndan Dr. Öğr. Üyesi Pınar Taylan Koçkaya “Tıp Eğitiminde Klinik Dönemde Kullanılabilecek Ölçme ve Değerlendirme Yöntemleri” başlıklı toplantıları aşağıdaki tarihlerde gerçekleştirdi.

2018 - 2019 Mezuniyet Töreni

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 2018-2019 Akademik Yılı mezuniyet töreni 28 Haziran 2019 tarihinde Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Harvard Üniversitesi Öğrenci Değişim Programı Proje Sunumları Gerçekleşti

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Harvard Halk Sağlığı Okulu Öğrenci Araştırma ve Değişim Programı kapsamında fakültemiz öğrencileri tarafından danışman öğretim üyeleri rehberliğinde oluşturulan projelerin sunumları değerlendirilmek üzere gerçekleştirildi.

“Eğitim ve Güncel Sorunlar” Toplantıları Yapıldı

Dekanlığımız olarak 2018-2019 Eğitim Öğretim yılına ait Mezuniyet Öncesi ve Mezuniyet Sonrası tıp eğitimine ait genel değerlendirmeleri yapmak, güncel sorunları tespit etmek ve önümüzdeki yılın programına ışık tutmak amacı ile Dahili / Cerrahi / Temel Tıp Bilimleri’ndeki AD başkanları, bölüm başkanları ve eğitim komisyonu başkanının katılımı ile bir dizi toplantı gerçekleştirildi.

İletişim Becerileri Kursu Yapıldı

Mezuniyet Sonrası Eğitim Komisyonu tarafından organize ettiği "İletişim Becerileri Kursu" 30 Mayıs 2019 tarihinde Fakültemiz Eğitim Bloğu toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Türkiye de Tıp Fakültelerinin Fotoğrafı

Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Salih Topçu’nun "Türkiye'de Tıp Fakültelerinin Fotoğrafı" konulu konuşması Tıp Fakültesi Konferans Salonunda 29 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirildi.

Ölçme Değerlendirme Kursu Yapıldı

Eğiticilerin Eğitimi amacıyla planlanmış olan “Tıp Eğitiminde Ölçme Değerlendirme” Kursu 22 Mayıs 2019 tarihinde Tıp Fakültesi Eğitim Bloğu’nda 40 öğretim üyemizin katılımıyla gerçekleşti.

Kariyer Günleri’nde “İlaç Endüstrisine Hekim Gözüyle Bakış”

Fakültemiz “Kariyer Günleri” kapsamında gerçekleşen “İlaç Endüstrisine Hekim Gözüyle Bakış” konulu konuşma, Novartis firmasından Medikal Müdür Uzm. Dr. Müyesser Ertuğrul tarafından Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda 15 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirildi.

12.Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Çalıştayı

Fakültemiz 12.Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Çalıştayı’nda, tıp eğitiminde mevcut durum ve öneriler dile getirilirken, tıp eğitiminde iyi uygulamalar ve entegrasyon konularının yanı sıra verilmekte olan sağlık hizmetleri hakkında bilgilendirmeleri içeren panel ve konuşmalar yer aldı.

Anesteziyoloji ve Reanimasyon Asistanlarına Yönelik Online Merkezi Asistan Sınavı Yapıldı

Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği Yeterlik Kurulu tarafından 2 Mayıs 2019 tarihinde online merkezi asistan sınavı düzenlendi.

Kariyer Günleri’nde “Mecburi Hizmet Günlerim”

Fakültemiz “Kariyer Günleri” etkinlikleri kapsamında yer alan “Mecburi Hizmet Günlerim” isimli toplantıda, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Birsen Mutlu ve Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nazım Mutlu, mecburi hizmet deneyimlerini paylaştılar.

Fakültemizden Hasta Çocuklar ve Aileleri İçin Öykü Kitabı: “Kaya’ya Neler Oluyor”

Çocuk Onkoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Funda Çorapçıoğlu’nun fakültemiz öğrencileriyle toplumsal sorumluluk projesi kapsamında hazırlamış olduğu, çocuk hastaların hastane korkusunu yenmesi, psikolojik olarak kliniğe hazırlanması, kendilerinde ve ailelerinde hastalığın iyileşeceği duygusunun gelişmesi amacıyla kaleme alınmış olan,

“Kariyer Günleri”nde “Aile Hekimliği Deneyimlerim”

Fakültemiz bu yılki “Kariyer Günleri” kapsamında gerçekleşen “Aile Hekimliği Deneyimlerim” konulu konuşma Yahya Kaptan Sağlık Ocağı Aile Hekimi Dr.Fatma Topçu tarafından Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda 26 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirildi.

Tıpta Uzmanlık Öğrencileri İçin "Asistan Uyum Programı" Yapıldı

Fakültemizde uzmanlık eğitimine başlayan araştırma görevlilerine hitaben Mezuniyet Sonrası Eğitim Komisyonu tarafından 26 Mart 2019 tarihinde Hastane Konferans Salonunda "Asistan Uyum Programı" yapıldı.

14 Mart Tıp Bayramı Töreni

Tıp Fakültesi ve Kocaeli Tabip Odası ve tarafından düzenlenen 14 Mart Tıp Bayramı, Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü İle Toplantı

28/02/2019 tarihinde Kocaeli Denetim Serbestlik Müdürlüğü temsilcileri ve Başsavcı Vekili ile Tıp Fakültesi dekanlık toplantı salonunda bir araya gelindi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kokteyli

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Fakültemiz Dekanlığında verilen bir kokteyl ile kutlandı.

Fakültemiz Laboratuvarları ve Araştırma Olanaklarının Tanıtımı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi ailesine yeni katılan öğretim üyelerimize yönelik olarak fakültemiz laboratuvarlarının ve araştırma olanaklarının tanıtıldığı etkinlik; 27 Şubat 2019 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşti.

Bilimsel Yayınlar İçin Kaynak Tarama ve Kaynak Düzenleme Kursu

Fakültemiz öğretim üyelerine yönelik olarak Mezuniyet Sonrası Eğitim Komisyonu tarafından düzenlenen “Bilimsel Yayınlar İçin Kaynak Tarama ve Kaynak Düzenleme Kursu” 13 Şubat 2019 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşti.

8. Koütbat Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi Yapıldı

8-9-10 Şubat 2019 tarihlerinde okulumuzda gerçekleşen 8.KOÜTBAT Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi 37 farklı okuldan 290 öğrenci katılımıyla gerçekleşti.

Harvard Değişim Programı: Projeler Değerlendirildi

Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından oluşturulan akademik Jüri tarafından projelerinin değerlendirilmeleri sonucunda Harvard Değişim Programı ile Harvard Üniversitesi’ne gönderilerek ödüllendirilecek fakültemiz öğrencileri ve proje danışmanları olan

72. Verem Eğitimi ve Propaganda Haftası

Verem Eğitimi Haftası kapsamında Prof. Dr. İlknur Başyiğit fakültemiz TURKMSIC öğrencilerinin düzenlediği “Tüberküloz Eğitimi” toplantısında hastalık ile ilgili bilgilendirme sunumu yapmıştır.

TODUP Programında Yapılan Araştırmalarda Dereceye Giren Gruplar

2018 - 2019 yılı Toplumsal Duyarlılık Proje sunumları 3 Ocak 2019 tarihinde gerçekleşti. Yirmi grup sunumlarını yaptı. İlk üç dereceye giren gruplar aşağıda belirtilmiştir.

“Tıbbi Uygulamalarda Hekim Sorumluluğu”

Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Başar Çolak tarafından sunulan “Tıbbi Uygulamalarda Hekim Sorumluluğu” başlıklı konuşma 3 Ocak 2019 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Akademik Kurul 27 Aralık 2018

Fakültemiz 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı Güz Dönemi Akademik Genel Kurulu 27 Aralık 2018 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşti.

Bilimsel Yayınlar İçin Kaynak Tarama ve Kaynak Düzenleme Kursu

Mezuniyet Sonrası Eğitim Komisyonu tarafından düzenlenen, bilimsel yayın kaynaklarına erişim ve literatür tarama ve düzenleme konularını içeren “Bilimsel Yayınlar İçin Kaynak Tarama ve Kaynak Düzenleme Kursu” Tıp Fakültesi Eğitim Bloğu 1.Kat Toplantı Salonu’nda 20 Aralık 2018 tarihinde gerçekleşti.

Asistan Akademik Kurul Toplantısı

Fakültemiz Asistan Akademik Kurul toplantısı, 18 Aralık 2018 tarihinde 12:15–13:30 saatleri arasında Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Dünya KOAH Günü

Her yıl Kasım ayında KOAH farkındalığını artırmak için Dünya KOAH Günü Etkinlikleri yapılmaktadır. Bu yıl da bu çerçevede üniversitemiz Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalının katkı sunduğu toplantılar düzenlenmiştir.

Probleme Dayalı Öğrenim Kursu Yapıldı

Eğiticilerin Eğitimi Programı kapsamında, 26 Ekim 2018 tarihinde 25 öğretim üyesinin katılımı ile Probleme Dayalı Öğrenim Kursu gerçekleştirilmiştir.

Doktor ve Hasta Gözünden Meme Kanseri

KOÜTBAT (Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırma Topluluğu) ve Kocaeli Kanserle Mücadele Derneği’nin birlikte düzenledikleri “Doktor ve Hasta Gözünden Meme Kanseri” etkinliği Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Ayşe Willke Topçu Emekli Oldu

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda bugün (26.09.2018) üniversitemizin değerli öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ayşe Willke Topçu için emeklilik töreni düzenlendi.

Tıp Fakültesi Dönem III CORE Sınavı Bilgisayar Destekli Sınav Salonunda İlk Defa Yapıldı

Dönem 3'de PDÖ uygulamalarının değerlendirilmesi için yapılan CORE sınavı 20.11.2018 tarihinde ilk kez eğitim bloğunda geçen yıl kullanıma giren Bilgisayar Destekli Sınav Salonu'nda gerçekleştirilmiştir.

KOÜ ile Harvard Arasında Araştırma ve Değişim Programı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Harvard Halk Sağlığı Okulu arasındaki işbirliği çerçevesinde 1-4 Ekim tarihleri arasında üniversitemizde araştırma ve değişim programı yapıldı.

2018-2019 Eğitim Öğretim Dönemi İlk Dersle Başladı

Fakültemiz 2018-2019 Eğitim Öğretim Dönemi Dönem 4 “Hekimliğe Hazırlık Programı”, Tıp Fakültesi Konferans Salonunda Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan’ın açılış konuşmasıyla başladı.

Tıp Fakültesi Tanışma ve Uyum Programı Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin dönem 1 öğrencileri için düzenlediği "Tanışma ve Uyum Programı" bugün (10.09.2018) Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Prof. Dr. Şerife Tuba Liman konferans salonunda gerçekleştirildi.

II. Moleküler Klonlama ve Protein Ekspresyon Uygulamaları Kursu Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Deneysel Klinik Araştırmalar Birimi (DEKART) bünyesinde, II. Moleküler Klonlama ve Protein Ekspresyon Uygulamaları Kursu düzenlendi.

Fakültemiz Dünyanın En İyileri Arasında

Verdiği hizmetlerle ve sahip olduğu imkânlarla bölgemizin ve Türkiye’nin önde gelen sağlık merkezlerinden birisi olan Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi, verdiği eğitimle de dünyanın sayılı fakülteleri arasına girdi.

Fakültemiz 18. Dönem Mezuniyet Töreni Büyük Bir Coşkuyla Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 2017-2018 Akademik Yılı mezuniyet töreni bugün (29.06.2018) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

KOÜ Tıp Fakültesi'nden Büyük Gurur

Her alanda yetiştirdiği nitelikli insan gücüyle Marmara Bölgesi ve Türkiye'de adından söz ettiren Kocaeli Üniversitesi, nitelikli Tıp Eğitimi konusunda da uluslararası kalitede eğitim vermeye devam ederek diğer üniversitelere örnek oluyor.

KOÜ Tıp Fakültesi Uluslararası Standartta Hekim Yetiştiriyor

Üniversitemiz Tıp Fakültesi, Tıp eğitimi Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (UTEAK) tarafından bir kez daha akredite edildi. 2018-2024 yıllarını kapsayan akreditasyon belgesi ile Tıp Eğitimi konusunda KOÜ'nün uluslararası hekim yetiştirdiği belgelenmiş oldu.

Tıp Fakültesi İkinci Kez Akredite Edildi

Fakültemiz, Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurulu (UTEAK) tarafından, ulusal ve uluslararası tıp eğitimi standartlarına sahip olduğu yönünde değerlendirilerek, 2018-2024 yılları arasında akredite edilmiştir.

Fakültemiz Eğitim Bloğu Bilgisayar Laboratuarı Açılışı Gerçekleşti

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Kocaeli Şubesi tarafından kuruluşlarının 90.yılı anısına fakültemiz Eğitim Bloğunda tefriş edilen Bilgisayar Laboratuarı açılışı,

Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi Kent Protokolüne Tanıtıldı

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi'nde kısa zaman önce hizmete başlayan Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi yapılan tören ile kent protokolüne tanıtıldı.

Üniversitemizden Öğrencilerine Tablet Dağıtımı

Covid-19 Pandemisi nedeniyle uygulanan uzaktan eğitim sürecinde, dijital eğitim araçlarına sahip olmayan öğrencilerimize, üniversitemiz tarafından cep telefonu dağıtımının ardından tablet dağıtımı gerçekleştirilmiştir.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors