Haberler

“Tıp Eğitiminde Ölçme ve Değerlendirme” Kursları

Eğiticilerin Eğitimi ve Akademik Gelişim Programları çerçevesinde Tıp Eğitimi Anabilim Dalı’ndan Dr. Öğr. Üyesi Pınar Taylan Koçkaya “Tıp Eğitiminde Klinik Dönemde Kullanılabilecek Ölçme ve Değerlendirme Yöntemleri” başlıklı toplantıları aşağıdaki tarihlerde gerçekleştirdi.

2018 - 2019 Mezuniyet Töreni

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 2018-2019 Akademik Yılı mezuniyet töreni 28 Haziran 2019 tarihinde Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Harvard Üniversitesi Öğrenci Değişim Programı Proje Sunumları Gerçekleşti

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Harvard Halk Sağlığı Okulu Öğrenci Araştırma ve Değişim Programı kapsamında fakültemiz öğrencileri tarafından danışman öğretim üyeleri rehberliğinde oluşturulan projelerin sunumları değerlendirilmek üzere gerçekleştirildi.

“Eğitim ve Güncel Sorunlar” Toplantıları Yapıldı

Dekanlığımız olarak 2018-2019 Eğitim Öğretim yılına ait Mezuniyet Öncesi ve Mezuniyet Sonrası tıp eğitimine ait genel değerlendirmeleri yapmak, güncel sorunları tespit etmek ve önümüzdeki yılın programına ışık tutmak amacı ile Dahili / Cerrahi / Temel Tıp Bilimleri’ndeki AD başkanları, bölüm başkanları ve eğitim komisyonu başkanının katılımı ile bir dizi toplantı gerçekleştirildi.

İletişim Becerileri Kursu Yapıldı

Mezuniyet Sonrası Eğitim Komisyonu tarafından organize ettiği "İletişim Becerileri Kursu" 30 Mayıs 2019 tarihinde Fakültemiz Eğitim Bloğu toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Türkiye de Tıp Fakültelerinin Fotoğrafı

Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Salih Topçu’nun "Türkiye'de Tıp Fakültelerinin Fotoğrafı" konulu konuşması Tıp Fakültesi Konferans Salonunda 29 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirildi.

Ölçme Değerlendirme Kursu Yapıldı

Eğiticilerin Eğitimi amacıyla planlanmış olan “Tıp Eğitiminde Ölçme Değerlendirme” Kursu 22 Mayıs 2019 tarihinde Tıp Fakültesi Eğitim Bloğu’nda 40 öğretim üyemizin katılımıyla gerçekleşti.

Kariyer Günleri’nde “İlaç Endüstrisine Hekim Gözüyle Bakış”

Fakültemiz “Kariyer Günleri” kapsamında gerçekleşen “İlaç Endüstrisine Hekim Gözüyle Bakış” konulu konuşma, Novartis firmasından Medikal Müdür Uzm. Dr. Müyesser Ertuğrul tarafından Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda 15 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirildi.

12.Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Çalıştayı

Fakültemiz 12.Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Çalıştayı’nda, tıp eğitiminde mevcut durum ve öneriler dile getirilirken, tıp eğitiminde iyi uygulamalar ve entegrasyon konularının yanı sıra verilmekte olan sağlık hizmetleri hakkında bilgilendirmeleri içeren panel ve konuşmalar yer aldı.

Anesteziyoloji ve Reanimasyon Asistanlarına Yönelik Online Merkezi Asistan Sınavı Yapıldı

Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği Yeterlik Kurulu tarafından 2 Mayıs 2019 tarihinde online merkezi asistan sınavı düzenlendi.

Kariyer Günleri’nde “Mecburi Hizmet Günlerim”

Fakültemiz “Kariyer Günleri” etkinlikleri kapsamında yer alan “Mecburi Hizmet Günlerim” isimli toplantıda, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Birsen Mutlu ve Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nazım Mutlu, mecburi hizmet deneyimlerini paylaştılar.

Fakültemizden Hasta Çocuklar ve Aileleri İçin Öykü Kitabı: “Kaya’ya Neler Oluyor”

Çocuk Onkoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Funda Çorapçıoğlu’nun fakültemiz öğrencileriyle toplumsal sorumluluk projesi kapsamında hazırlamış olduğu, çocuk hastaların hastane korkusunu yenmesi, psikolojik olarak kliniğe hazırlanması, kendilerinde ve ailelerinde hastalığın iyileşeceği duygusunun gelişmesi amacıyla kaleme alınmış olan,

“Kariyer Günleri”nde “Aile Hekimliği Deneyimlerim”

Fakültemiz bu yılki “Kariyer Günleri” kapsamında gerçekleşen “Aile Hekimliği Deneyimlerim” konulu konuşma Yahya Kaptan Sağlık Ocağı Aile Hekimi Dr.Fatma Topçu tarafından Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda 26 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirildi.

Tıpta Uzmanlık Öğrencileri İçin "Asistan Uyum Programı" Yapıldı

Fakültemizde uzmanlık eğitimine başlayan araştırma görevlilerine hitaben Mezuniyet Sonrası Eğitim Komisyonu tarafından 26 Mart 2019 tarihinde Hastane Konferans Salonunda "Asistan Uyum Programı" yapıldı.

14 Mart Tıp Bayramı Töreni

Tıp Fakültesi ve Kocaeli Tabip Odası ve tarafından düzenlenen 14 Mart Tıp Bayramı, Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü İle Toplantı

28/02/2019 tarihinde Kocaeli Denetim Serbestlik Müdürlüğü temsilcileri ve Başsavcı Vekili ile Tıp Fakültesi dekanlık toplantı salonunda bir araya gelindi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kokteyli

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Fakültemiz Dekanlığında verilen bir kokteyl ile kutlandı.

Fakültemiz Laboratuvarları ve Araştırma Olanaklarının Tanıtımı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi ailesine yeni katılan öğretim üyelerimize yönelik olarak fakültemiz laboratuvarlarının ve araştırma olanaklarının tanıtıldığı etkinlik; 27 Şubat 2019 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşti.

Bilimsel Yayınlar İçin Kaynak Tarama ve Kaynak Düzenleme Kursu

Fakültemiz öğretim üyelerine yönelik olarak Mezuniyet Sonrası Eğitim Komisyonu tarafından düzenlenen “Bilimsel Yayınlar İçin Kaynak Tarama ve Kaynak Düzenleme Kursu” 13 Şubat 2019 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşti.

8. Koütbat Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi Yapıldı

8-9-10 Şubat 2019 tarihlerinde okulumuzda gerçekleşen 8.KOÜTBAT Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi 37 farklı okuldan 290 öğrenci katılımıyla gerçekleşti.

Harvard Değişim Programı: Projeler Değerlendirildi

Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından oluşturulan akademik Jüri tarafından projelerinin değerlendirilmeleri sonucunda Harvard Değişim Programı ile Harvard Üniversitesi’ne gönderilerek ödüllendirilecek fakültemiz öğrencileri ve proje danışmanları olan

72. Verem Eğitimi ve Propaganda Haftası

Verem Eğitimi Haftası kapsamında Prof. Dr. İlknur Başyiğit fakültemiz TURKMSIC öğrencilerinin düzenlediği “Tüberküloz Eğitimi” toplantısında hastalık ile ilgili bilgilendirme sunumu yapmıştır.

TODUP Programında Yapılan Araştırmalarda Dereceye Giren Gruplar

2018 - 2019 yılı Toplumsal Duyarlılık Proje sunumları 3 Ocak 2019 tarihinde gerçekleşti. Yirmi grup sunumlarını yaptı. İlk üç dereceye giren gruplar aşağıda belirtilmiştir.

“Tıbbi Uygulamalarda Hekim Sorumluluğu”

Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Başar Çolak tarafından sunulan “Tıbbi Uygulamalarda Hekim Sorumluluğu” başlıklı konuşma 3 Ocak 2019 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Akademik Kurul 27 Aralık 2018

Fakültemiz 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı Güz Dönemi Akademik Genel Kurulu 27 Aralık 2018 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşti.

Bilimsel Yayınlar İçin Kaynak Tarama ve Kaynak Düzenleme Kursu

Mezuniyet Sonrası Eğitim Komisyonu tarafından düzenlenen, bilimsel yayın kaynaklarına erişim ve literatür tarama ve düzenleme konularını içeren “Bilimsel Yayınlar İçin Kaynak Tarama ve Kaynak Düzenleme Kursu” Tıp Fakültesi Eğitim Bloğu 1.Kat Toplantı Salonu’nda 20 Aralık 2018 tarihinde gerçekleşti.

Asistan Akademik Kurul Toplantısı

Fakültemiz Asistan Akademik Kurul toplantısı, 18 Aralık 2018 tarihinde 12:15–13:30 saatleri arasında Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Dünya KOAH Günü

Her yıl Kasım ayında KOAH farkındalığını artırmak için Dünya KOAH Günü Etkinlikleri yapılmaktadır. Bu yıl da bu çerçevede üniversitemiz Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalının katkı sunduğu toplantılar düzenlenmiştir.

Probleme Dayalı Öğrenim Kursu Yapıldı

Eğiticilerin Eğitimi Programı kapsamında, 26 Ekim 2018 tarihinde 25 öğretim üyesinin katılımı ile Probleme Dayalı Öğrenim Kursu gerçekleştirilmiştir.

Doktor ve Hasta Gözünden Meme Kanseri

KOÜTBAT (Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırma Topluluğu) ve Kocaeli Kanserle Mücadele Derneği’nin birlikte düzenledikleri “Doktor ve Hasta Gözünden Meme Kanseri” etkinliği Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Ayşe Willke Topçu Emekli Oldu

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda bugün (26.09.2018) üniversitemizin değerli öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ayşe Willke Topçu için emeklilik töreni düzenlendi.

Tıp Fakültesi Dönem III CORE Sınavı Bilgisayar Destekli Sınav Salonunda İlk Defa Yapıldı

Dönem 3'de PDÖ uygulamalarının değerlendirilmesi için yapılan CORE sınavı 20.11.2018 tarihinde ilk kez eğitim bloğunda geçen yıl kullanıma giren Bilgisayar Destekli Sınav Salonu'nda gerçekleştirilmiştir.

KOÜ ile Harvard Arasında Araştırma ve Değişim Programı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Harvard Halk Sağlığı Okulu arasındaki işbirliği çerçevesinde 1-4 Ekim tarihleri arasında üniversitemizde araştırma ve değişim programı yapıldı.

2018-2019 Eğitim Öğretim Dönemi İlk Dersle Başladı

Fakültemiz 2018-2019 Eğitim Öğretim Dönemi Dönem 4 “Hekimliğe Hazırlık Programı”, Tıp Fakültesi Konferans Salonunda Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan’ın açılış konuşmasıyla başladı.

Tıp Fakültesi Tanışma ve Uyum Programı Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin dönem 1 öğrencileri için düzenlediği "Tanışma ve Uyum Programı" bugün (10.09.2018) Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Prof. Dr. Şerife Tuba Liman konferans salonunda gerçekleştirildi.

II. Moleküler Klonlama ve Protein Ekspresyon Uygulamaları Kursu Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Deneysel Klinik Araştırmalar Birimi (DEKART) bünyesinde, II. Moleküler Klonlama ve Protein Ekspresyon Uygulamaları Kursu düzenlendi.

Fakültemiz Dünyanın En İyileri Arasında

Verdiği hizmetlerle ve sahip olduğu imkânlarla bölgemizin ve Türkiye’nin önde gelen sağlık merkezlerinden birisi olan Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi, verdiği eğitimle de dünyanın sayılı fakülteleri arasına girdi.

Fakültemiz 18. Dönem Mezuniyet Töreni Büyük Bir Coşkuyla Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 2017-2018 Akademik Yılı mezuniyet töreni bugün (29.06.2018) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

KOÜ Tıp Fakültesi'nden Büyük Gurur

Her alanda yetiştirdiği nitelikli insan gücüyle Marmara Bölgesi ve Türkiye'de adından söz ettiren Kocaeli Üniversitesi, nitelikli Tıp Eğitimi konusunda da uluslararası kalitede eğitim vermeye devam ederek diğer üniversitelere örnek oluyor.

KOÜ Tıp Fakültesi Uluslararası Standartta Hekim Yetiştiriyor

Üniversitemiz Tıp Fakültesi, Tıp eğitimi Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (UTEAK) tarafından bir kez daha akredite edildi. 2018-2024 yıllarını kapsayan akreditasyon belgesi ile Tıp Eğitimi konusunda KOÜ'nün uluslararası hekim yetiştirdiği belgelenmiş oldu.

Tıp Fakültesi İkinci Kez Akredite Edildi

Fakültemiz, Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurulu (UTEAK) tarafından, ulusal ve uluslararası tıp eğitimi standartlarına sahip olduğu yönünde değerlendirilerek, 2018-2024 yılları arasında akredite edilmiştir.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors