Haberler

Öğrenci Kulüpleri İle Toplantı Yapıldı

Dekanımız Prof. Dr. Zafer Utkan Öğrenci Kulüpleriyle 10 Kasım 2021’de Arakat Toplantı Salonunda öğrencilerle bir araya geldi. Kulüpler bu zamana kadar yaptıkları etkinlikleri ve yapacakları projeleri sundular.

İlk Yapılandırılmış Objektif Klinik Sınav OSCE Tamamlandı

Fakültemizde klinik dönemlerde Yapılandırılmış Objektif Klinik Sınav (OSCE) uygulamalarına başlanılmıştır. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları AD. ile Tıp Eğitimi AD. tarafından ilk defa düzenlenen

Dekanlığımız Öğrenci Temsilcileriyle Toplantı Yaptı

Dekanlık öğrenci temsilcileriyle 2021-2022 eğitim-öğretim dönemindeki ilk toplantısını 21 Ekim 2021 tarihinde Ara kat 3 nolu derslikte yaptı.

Dekanlığımız Tıp Eğitimi Öğrenci Grubu (TEÖK) İle Toplantı Yapıldı

2021-2022 Eğitim yılının başlamasıyla birlikte Tıp Eğitimi Öğrenci Grubu (TEÖK) 04 Ekim 2021 tarihinde başkanlık seçimini yaptı. Dekanlığımızla olan toplantı 20 Ekim 2021 tarihinde

Fakültemizde “Araştırma Doğruluğu (Researck Integrity) Eğitimleri gerçekleştirildi

Avrupa Komisyonu'un Horizon 2020 araştırma projeleri fonu kapsamında "VIRT2UE - Virtue based ethics and Integrity of Research: Train-the-Trainer program for Upholding the principles and practices of the European Code of Conduct for Research Integrity" adlı proje doğrultusunda "Araştırma Doğruluğu Eğiticilerin Eğitimi Programı" geliştirilmiştir.

Dekan Yardımcılığı Devir Teslim Töreni

2015 yılından itibari ile KOÜ Tıp Fakültesi Dekan Yrd. Görevini yürüten Prof. Dr. Dilek Bayramgürler süresinin dolması sebebiyle görevini Prof. Dr. Ayten Yazıcı’ ya devretmiştir.

Probleme Dayalı Öğrenme (PDÖ) Kursu

Fakültemiz “Eğiticilerin Eğitimi” programında yer alan Probleme Dayalı Öğrenim(PDÖ) Kursu, 28 Eylül 2021 tarihinde Eğitim Bloğu Konferans Salonunda gerçekleştirilmiştir.

KOÜ'de İlk Ders Yapıldı

Pandemi nedeniyle yüz yüze eğitime ara verilen üniversitemizde, ilk ders yapıldı. İlk dersin konusu ise COVID-19 oldu.

2020 - 2021 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 2020-2021 Akademik Yıl Mezuniyet Töreni bugün (02.07.2021) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Proteomik Seminer Serisi Başarılı Bir Şekilde Tamamlandı

Fakültemiz Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Protein Araştırmaları ve Proteomik laboratuvarınca düzenlenen ve proteomik alanında uzman konuşmacıların sunumlar yaptığı seminer serisi başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

13.Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Çalıştayı

Tıp eğitiminde mevcut durumla ilgili görüş ve önerilerin paylaşıldığı, pandemi döneminde fakültemizde sürdürülen eğitim uygulamalarına ilişkin bilgilendirmelerin yer aldığı, amaç ve hedeflerin belirlenmesine yönelik grup çalışmasını kapsayan 13. Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Çalıştayı, 7 Mayıs 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Fakültemizin Amaç ve Hedeflerinin Gözden Geçirilmesi Amacıyla Dış Paydaşlar ile Online Toplantı Yapıldı.

Fakültemizin amaç ve hedeflerinin gözden geçirilmesi amacıyla dış paydaşlar ile 28 Nisan 2021 tarihinde online bir toplantı düzenlenmiştir.

Eğitim Sorumluları İle Toplantı

Dönem IV ve Dönem V stajlarının 5 Nisan 2021 tarihinde başlayacak olan yüz yüze pratik uygulamalarının görüşülmesi amacıyla, ilgili anabilim dallarının eğitim sorumlularıyla 24 Mart Çarşamba günü 12.30-13.00 arası Zoom üzerinden toplantı yapıldı

Öz Değerlendirme Kurulu Toplantısı

2017 yılında UTEAK tarafından 6 yıllığına akredite edilen fakültemiz için 2021 yılı içinde bir ara değerlendirme ziyareti yapılacaktır.

14 Mart Tıp Haftası Etkinlikleri

14 Mart Tıp Haftası Etkinliği 09 – 12 Mart tarihleri arasında zoom üzerinden toplantılar yapıldı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü

Tıp Fakültesi Dekanlığında gerçekleşen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamasında, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Dilek Bayramgürler ve Prof. Dr. Hüsnü Efendi, Dünya Kadınlar Günlerini kutladıkları kadın Dekanlık çalışanlarına karanfil takdim ederek, kendilerine emekleri için teşekkür ettiler.

2020-2021 Eğitim Öğretim Yılı "Danışman Öğretim Üyeleri" Listesi

Yaşanan bu olağandışı süreçte hepimizin hayatının hemen tüm alanlarında büyük değişiklikler oldu. Bu dönemde yaşadığınız her türlü sıkıntı ve sorunda sizlere destek olabilmek adına “Danışmanlık Programı”mızın aktif hale getirilmesinin sizler için çok faydalı olacağını düşündük.

Rehberlik ve Psikososyal Destek Birimi

Yaşanan bu olağandışı süreçte hayatımızın hemen tüm alanlarında büyük değişiklikler oldu.

İyi Hekim Uygulamaları ve Simülasyon Merkezi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri "İyi Hekim Uygulamaları ve Simülasyon Merkezi" sayesinde daha donanımlı ve daha deneyimli birer hekim olarak yetişiyor.

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Görsel Dokümantasyon Birimi

Günümüzde sağlık hizmetleri, modern teknoloji ve dijital yaşamın getirdiği olanaklar sayesinde farklı bir yapı kazanmaktadır. Özellikle,

COVID-19 Sempozyumu Yapıldı

2019 Aralık sonu Çin’in Wuhan şehrinde başlayan yeni SARS CoV-2 enfeksiyonu, COVID-19 hastalığına sebep olarak; 2020’de bütün dünyaya yayıldı ve pandemiye yol açtı. Dünyanın hiç görmediği hızda aşı üretilmeye çalışılırken; virüs halen birçok bilinmezliğini de koruyor.

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Dönem I Açılış, Tanışma ve Uyum Programı

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Dönem I Açılış, Tanışma ve Uyum Programı 05 Ekim 2020 Pazartesi günü Dekanlık toplantı salonunda, COVID-19 ile ilgili temas izolasyonu önlemleri nedeniyle Zoom Programı üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilmiştir.

Öğrenci Temsilcileriyle Toplantı Yapıldı

Dekanlığımızın her yıl öğrenci temsilcileriyle düzenli olarak yaptığı toplantılara pandemi dolayısıyla ara verilmişti.

KOÜ Tıp Fakültesi Bünyesinde COVİD-19 Aşısı Faz 3 Klinik Çalışması Başlıyor

Almanya orijinli bir biyoteknoloji markası (BioNTech)’nın geliştirdiği Sars-CoV 2 Hastalığı (Covid 19) aşısı için Pfizer ile iyileştirme, üretim ve pazarlama ortaklığı yapmıştır.

COVID-19 Sempozyumu

Kocaeli Üniversitesi Tıp fakültesi tarafından Prof. Dr. Sıla AKHAN başkanlığında pandemi deneyimlerini paylaşmak, bilgi alışverişinde bulunmak, son yayınları gözden geçirmek, ayrıca kronik viral infeksiyon yapan HIV, hepatit B virüsü ve hepatit C virüsü gibi diğer virüsler ile etkileşimini tartışmak amacıyla 17 Ekim 2020 Cumartesi günü COVID-19 Sempozyumu gerçekleştirilecektir.

Tıp Fakültesi 2019–2020 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 2020 Mezuniyet Töreni, 1 Temmuz 2020’de,COVID-19 ile ilgili temas izolasyonu önlemleri nedeniyle fakültemiz Konferans Salonunda Zoom programı üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilmiştir.

"Çevre, İklim ve Sağlık için İşbirliği Projesi" başladı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalının yürütücüleri arasında olduğu Avrupa Birliği tarafından desteklenen "Çevre, İklim ve Sağlık için İşbirliği Projesi" başladı. Proje kapsamında Türkiye’deki sağlık uzmanlarının çevre ve iklim politikaları alanında desteklenmesi hedefleniyor.

Kocaeli Üniversitesi Girişimsel Olmayan Klinik Araştırmalar Etik Kurulu Başvuru Rehberi

Kocaeli Üniversitesi Girişimsel Olmayan Klinik Araştırmalar Etik Kurulu Başvuru Rehberi

Dekanımız Prof.Dr. Nihat Zafer UTKAN’dan Öğrencilere Mesaj

Bildiğiniz üzere Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) salgını dolayısıyla ülkemizdeki tüm yüksek öğretim kurumları 16.03.2020 itibaren 3 hafta süreyle tatil ilan edilmiştir.

“Dünya Böbrek Günü” Etkinliği

“Dünya Böbrek Günü” Etkinliği 12 Mart 2020 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda yapıldı. Etkinlik açılış konuşmasını gerçekleştiren Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Zafer Utkan, renal felaket terminolojisinin de oluşmuş olduğu afetler karşısında bilinç ve bilgi düzeyinin yükseltilmesinin gerekli olduğunu ifade ederek,

14 Mart Tıp Bayramı Töreni

14 Mart Tıp Bayramı Töreni, Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Üniversitemiz akademisyen ve öğrencilerinin katılım gösterdiği Tıp Bayramı resmi töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

AFAD Eğitim Semineri: “Deprem Değil İhmal Öldürür”

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Kocaeli İl Müdürü Salim Tekoğul, 11 Mart 2020 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda, “ “Deprem Değil İhmal Öldürür” başlıklı bir seminer verdi.

Fakültemiz Türk Sanat Müziği Korosu Konseri

Fakültemiz Türk Sanat Müziği Korosu, Şef Prof. Dr. Fazıl Özen yönetiminde, klasiklerin ve günümüzün seçkin eserlerinin icra edildiği bir konser verdi. Tıp Bayramı Etkinlikleri kapsamında 10 Mart 2020 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşen konser, yoğun ilgi ve beğeni kazandı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kokteyli

Fakültemiz deki kadın öğretim üyeleri ve dekanlık personeli 8 Mart Dünya Kadınlar Günü için Dekanlık tarafından düzenlenen kokteylde bir araya geldiler. Kokteyl sırasında Prof.Dr. Dilek Bayramgürler’in yapmış olduğu heykeller de sergilendi.

Tütün Bağımlılığı Tedavisi Yerinde Eğitim Programı

Tütün bağımlılığı tüm dünya önemli mortalite ve morbidite nedeni olan bir sorundur. Tütünle mücadelenin temel yapıtaşlarından biri de Sigara Bıraktırma Poliklinikleridir. Sağlık Bakanlığı Sigara Bıraktırma Poliklinikleri yapacak hekimlerin sertifikalandırılması için sınırlı sayıda katılımcıya, genellikle yılda birkaç kez olmak üzere online ve yüz yüze eğitim düzenlemektedir.

Kocaeli Anneleri Derneği (KOAD) Öğrencilerimize İkramlarda Bulundu

Kocaeli Anneleri Derneği tarafından bir kez daha düzenlenen yiyecek ve içecek ikramı 3 Mart 2020 tarihinde Tıp Fakültesi Eğitim Bloğu giriş katında gerçekleştirildi.

Halk Sağlığında Güncel Konular: “Toplumcu Tıp: Küba Örneği “

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı tarafından 5.si düzenlenen “Halk Sağlığında Güncel Konular” etkinliği kapsamında yer alan “Toplumcu Tıp: Küba Örneği” isimli toplantı, 20 Şubat 2020 tarihinde Tıp Fakültesi Ara Kat Toplantı Salonunda gerçekleşti.

Doç.Dr.İsmail Keskin’den “Fotoğraf Tablolar - Tablo Fotoğraflar”

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof Dr. Bülent Kara ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç Dr.İsmail Keskin’in hazırladığı “Fotoğraf Tablolar-Tablo Fotoğraflar” isimli fotoğraf gösterisi ve söyleşi etkinliği 19 Şubat 2020 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşti.

8. Alt Komisyon Toplantısı

Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Öğretim üyelerinden Doç.Dr. Emel Ergül 15 Ocak 2020 tarihinde TBMM'de "Obezite İle Mücadele Yöntemleri ve Cerrahi Uygulamalardaki Malpraktis İddialarının Araştırılması ve Alınabilecek Önlemlerin Belirlenmesi Alt Komisyon" başlıklı konuyla ilgili 8. Alt komisyon toplantısına katılmıştır.

Öğrencilerimizden Harvard Üniversitesi İzlenimleri

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Harvard Halk Sağlığı Okulu Öğrenci Araştırma ve Değişim Programı kapsamında yer alan projeleri, yapılan jüri değerlendirmesinde dereceye girerek Harvard Üniversitesi’ni ziyaret hakkı kazanan fakültemiz öğrencileri izlenimlerini 12 Şubat 2020 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda paylaştılar.

Koronavirüs Enfeksiyonunda Güncel Durum Toplantısı

Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından 6 Şubat 2020'de Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda "Yeni Koronavirüs Enfeksiyonunda Güncel Durum" adlı bir konferans düzenlendi.

Kocaeli Anneleri Derneği'ne Ziyaret

Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Zafer Utkan, Dekan Yardımcıları Prof.Dr. Dilek Bayramgürler ve Prof.Dr. Hüsnü Efendi 14 Ocak 2020 tarihinde Fakültemiz öğrencileri için ikram etkinliği gerçekleştiren Kocaeli Anneleri Derneği’ne nezaket ziyaretinde bulundular.

Toplumsal Duyarlılık Programı (TODUP) Sunumları Yapıldı

Tıp Fakültesi Dönem I öğrencilerinin 2019-2020 “Toplumsal Duyarlılık Proje” (TODUP) sunumları 16 Ocak 2020 tarihinde Morfoloji Binası Şerife Tuğba Liman Konferans Salonunda yapıldı. Dereceye giren ilk üç grup belirlendi.

Kocaeli Anneleri Derneği’nden Öğrencilerimize İkram

Kocaeli Anneler Derneği tarafından fakültemiz öğrencilerine yapılan yiyecek ve içecek ikramı 14 Ocak 2020 tarihinde fakültemiz kütüphanesi giriş alanında gerçekleştirildi.

Mezuniyet Öncesi Eğitim Komisyonu Toplantısı Yapıldı

Mezuniyet Öncesi Eğitim Komisyonu üyelerimiz, düzenli aralıklarla gerçekleştirdikleri toplantıların sonuncusunda gecikmeli olarak yeni yıl kutlaması yapıp bu yıl içindeki çalışmaları için moral depoladılar.

Kardiyopulmoner Resüsitasyon

Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Tülay Çardaközü akademik ve idari personele kardiyopulmoner resüsitasyon ile ilgili sunum yaptı.

Okuma Salonu Açılışı Yapıldı

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Kocaeli Şubesi’nin 91.yıl anısına yaptırmış olduğu Tıp Fakültesi ek binası 2.Katta bulunan Okuma Salonu açılışı, 25 Aralık 2019 tarihinde

Akademik Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Fakültemiz 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Genel Kurulu, 24 Aralık 2019 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

12. Çocuk Sağlığı Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Konferans Salonu'nda 12. Çocuk Sağlığı Toplantısı düzenlendi.

2. Kocaeli Gulf Bariatric Workshop

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı’nın düzenlediği “Uluslararası Katılımlı 2. KOCAELİ GULF BARIATRIC WORKSHOP 30 Kasım 2019 Cumartesi günü yapıldı.

HIV/AIDS Farkındalık Toplantısı yapıldı

1 Aralık Dünya AIDS günü kapsamında, 29 Kasım Cuma günü, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonunda, HIV/AIDS Farkındalık Toplantısı yapıldı.

Asistan Akademik Kurul Toplantısı Yapıldı

Fakültemiz Asistan Akademik Kurul Toplantısı 3 Aralık 2019 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

ASD ve PDA Kapatılması İşlemleri Gerçekleştirildi

Prof. Dr. Ahmet Çelebi’nin katılımı ile Kocaeli Üniversitesi Çocuk Kardiyoloji bilimdalı öğretim üyeleri Prof. Dr. Abdulkadir Babaoğlu ve Dr. Öğr. Üyesi Eviç Akgün tarafında Anjiyo labaratuvarında taranskateter ASD ve PDA kapatılması işlemleri gerçekleştirildi.

“Amfide Su Sesleri” Arp Resitali Yapıldı

Arpist Çağatay Akyol, “Amfide Su Sesleri” isimli resitalini 25 Kasım 2019 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda verdi.

Tıpta Uzmanlık Öğrencileri için Uyum (Oryantasyon) Programı Yapıldı

Mezuniyet Sonrası Eğitim Komisyonu tarafından 12 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirilen Fakültemiz “Tıpta Uzmanlık Öğrencileri için Oryantasyon (Uyum) Programı” nda

“Kan Bileşenlerinin Klinik Kullanımı Kursu”

Mezuniyet Sonrası Eğitim Komisyonu tarafından düzenlenen Kan bileşenlerinin klinik kullanımı konusunda gerçekleşen kurs başlangıcında bir konuşma yapan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, klinikte kanın verimli kullanımının önemli olduğunu

Meme Kanseri Farkındalık Öğrenci Semineri Yapıldı

Fakültemiz öğrenci topluluğu KOUTBAT ile Kocaeli Kanserle Mücadele Derneği tarafından düzenlenen “Fark Et Ama Sakın İhmal Etme” isimli Meme Kanseri Farkındalık Öğrenci Semineri 15 Ekim 2019’da Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşti.

Öğrenci Temsilcileri Dekanlık’ta Toplandı

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, fakültemiz yeni seçilen öğrenci temsilcileri ile Dekanlık Toplantı Salonunda ilk toplantılarını gerçekleştirdi.

Probleme Dayalı Öğrenme (PDÖ) Kursu Yapıldı

Fakültemiz “Eğiticilerin Eğitimi Programı” kapsamında yer alan Probleme Dayalı Öğrenim kursu, 18 öğretim üyesinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Harvard Üniversitesi’nden Fakültemize Ziyaret

Fakültemiz ile Harvard School of Public Health arasındaki Değişim Programı kapsamında fakültemizi ziyaret eden Harvard Üniversitesi’nden araştırmacılar, fakültemizde çalışma alanlarıyla ilgili konularda bilgi ve deneyimlerini paylaştılar.

Tıp Öğrencileri Kağıt Müzesi’ni Ziyaret Etti

2019-2020 eğitim öğretim yılında Kocaeli Üniversitesi’nde öğrenim görmeye başlayan Tıp Fakültesi birinci sınıf öğrencileri kenti tanıma fırsatı buluyor. Bu kapsamda öğrenciler Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kâğıt Müzesini ziyaret etti.

Dekanımız Öğrenci Kulüplerinin Yeni Başkanlarıyla Toplantı Yaptı

Dekanımız Prof. Dr. Zafer Utkan Öğrenci Kulüplerinin yeni başkanlarıyla 24 Eylül 2019’da Dekanlık Toplantı Salonunda öğrencilerle bir araya geldi. Kulüpler bu zamana kadar yaptıkları etkinlikleri ve yapacakları projeleri sundular.

Dönem I Açılış, Tanışma ve Uyum Programı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin “Dönem I Açılış, Tanışma ve Uyum Programı" 09.09.2019 tarihinde Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

“İletişim Becerileri Eğitici Eğitimi" Kursu Yapıldı

Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından 5-6 Eylül 2019 tarihinde "İletişim Becerileri Eğitici Eğitimi" Kursu Derbent Uygulama Otelinde yapıldı.

“Tıp Eğitiminde Ölçme ve Değerlendirme” Kursları

Eğiticilerin Eğitimi ve Akademik Gelişim Programları çerçevesinde Tıp Eğitimi Anabilim Dalı’ndan Dr. Öğr. Üyesi Pınar Taylan Koçkaya “Tıp Eğitiminde Klinik Dönemde Kullanılabilecek Ölçme ve Değerlendirme Yöntemleri” başlıklı toplantıları aşağıdaki tarihlerde gerçekleştirdi.

2018 - 2019 Mezuniyet Töreni

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 2018-2019 Akademik Yılı mezuniyet töreni 28 Haziran 2019 tarihinde Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Harvard Üniversitesi Öğrenci Değişim Programı Proje Sunumları Gerçekleşti

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Harvard Halk Sağlığı Okulu Öğrenci Araştırma ve Değişim Programı kapsamında fakültemiz öğrencileri tarafından danışman öğretim üyeleri rehberliğinde oluşturulan projelerin sunumları değerlendirilmek üzere gerçekleştirildi.

“Eğitim ve Güncel Sorunlar” Toplantıları Yapıldı

Dekanlığımız olarak 2018-2019 Eğitim Öğretim yılına ait Mezuniyet Öncesi ve Mezuniyet Sonrası tıp eğitimine ait genel değerlendirmeleri yapmak, güncel sorunları tespit etmek ve önümüzdeki yılın programına ışık tutmak amacı ile Dahili / Cerrahi / Temel Tıp Bilimleri’ndeki AD başkanları, bölüm başkanları ve eğitim komisyonu başkanının katılımı ile bir dizi toplantı gerçekleştirildi.

İletişim Becerileri Kursu Yapıldı

Mezuniyet Sonrası Eğitim Komisyonu tarafından organize ettiği "İletişim Becerileri Kursu" 30 Mayıs 2019 tarihinde Fakültemiz Eğitim Bloğu toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Türkiye de Tıp Fakültelerinin Fotoğrafı

Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Salih Topçu’nun "Türkiye'de Tıp Fakültelerinin Fotoğrafı" konulu konuşması Tıp Fakültesi Konferans Salonunda 29 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirildi.

Ölçme Değerlendirme Kursu Yapıldı

Eğiticilerin Eğitimi amacıyla planlanmış olan “Tıp Eğitiminde Ölçme Değerlendirme” Kursu 22 Mayıs 2019 tarihinde Tıp Fakültesi Eğitim Bloğu’nda 40 öğretim üyemizin katılımıyla gerçekleşti.

Kariyer Günleri’nde “İlaç Endüstrisine Hekim Gözüyle Bakış”

Fakültemiz “Kariyer Günleri” kapsamında gerçekleşen “İlaç Endüstrisine Hekim Gözüyle Bakış” konulu konuşma, Novartis firmasından Medikal Müdür Uzm. Dr. Müyesser Ertuğrul tarafından Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda 15 Mayıs 2019 tarihinde gerçekleştirildi.

12.Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Çalıştayı

Fakültemiz 12.Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Çalıştayı’nda, tıp eğitiminde mevcut durum ve öneriler dile getirilirken, tıp eğitiminde iyi uygulamalar ve entegrasyon konularının yanı sıra verilmekte olan sağlık hizmetleri hakkında bilgilendirmeleri içeren panel ve konuşmalar yer aldı.

Anesteziyoloji ve Reanimasyon Asistanlarına Yönelik Online Merkezi Asistan Sınavı Yapıldı

Türk Anesteziyoloji ve Reanimasyon Derneği Yeterlik Kurulu tarafından 2 Mayıs 2019 tarihinde online merkezi asistan sınavı düzenlendi.

Kariyer Günleri’nde “Mecburi Hizmet Günlerim”

Fakültemiz “Kariyer Günleri” etkinlikleri kapsamında yer alan “Mecburi Hizmet Günlerim” isimli toplantıda, Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Birsen Mutlu ve Üroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nazım Mutlu, mecburi hizmet deneyimlerini paylaştılar.

Fakültemizden Hasta Çocuklar ve Aileleri İçin Öykü Kitabı: “Kaya’ya Neler Oluyor”

Çocuk Onkoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Funda Çorapçıoğlu’nun fakültemiz öğrencileriyle toplumsal sorumluluk projesi kapsamında hazırlamış olduğu, çocuk hastaların hastane korkusunu yenmesi, psikolojik olarak kliniğe hazırlanması, kendilerinde ve ailelerinde hastalığın iyileşeceği duygusunun gelişmesi amacıyla kaleme alınmış olan,

“Kariyer Günleri”nde “Aile Hekimliği Deneyimlerim”

Fakültemiz bu yılki “Kariyer Günleri” kapsamında gerçekleşen “Aile Hekimliği Deneyimlerim” konulu konuşma Yahya Kaptan Sağlık Ocağı Aile Hekimi Dr.Fatma Topçu tarafından Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda 26 Mart 2019 tarihinde gerçekleştirildi.

Tıpta Uzmanlık Öğrencileri İçin "Asistan Uyum Programı" Yapıldı

Fakültemizde uzmanlık eğitimine başlayan araştırma görevlilerine hitaben Mezuniyet Sonrası Eğitim Komisyonu tarafından 26 Mart 2019 tarihinde Hastane Konferans Salonunda "Asistan Uyum Programı" yapıldı.

14 Mart Tıp Bayramı Töreni

Tıp Fakültesi ve Kocaeli Tabip Odası ve tarafından düzenlenen 14 Mart Tıp Bayramı, Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü İle Toplantı

28/02/2019 tarihinde Kocaeli Denetim Serbestlik Müdürlüğü temsilcileri ve Başsavcı Vekili ile Tıp Fakültesi dekanlık toplantı salonunda bir araya gelindi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kokteyli

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, Fakültemiz Dekanlığında verilen bir kokteyl ile kutlandı.

Fakültemiz Laboratuvarları ve Araştırma Olanaklarının Tanıtımı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi ailesine yeni katılan öğretim üyelerimize yönelik olarak fakültemiz laboratuvarlarının ve araştırma olanaklarının tanıtıldığı etkinlik; 27 Şubat 2019 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşti.

Bilimsel Yayınlar İçin Kaynak Tarama ve Kaynak Düzenleme Kursu

Fakültemiz öğretim üyelerine yönelik olarak Mezuniyet Sonrası Eğitim Komisyonu tarafından düzenlenen “Bilimsel Yayınlar İçin Kaynak Tarama ve Kaynak Düzenleme Kursu” 13 Şubat 2019 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşti.

8. Koütbat Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi Yapıldı

8-9-10 Şubat 2019 tarihlerinde okulumuzda gerçekleşen 8.KOÜTBAT Ulusal Tıp Öğrenci Kongresi 37 farklı okuldan 290 öğrenci katılımıyla gerçekleşti.

Harvard Değişim Programı: Projeler Değerlendirildi

Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından oluşturulan akademik Jüri tarafından projelerinin değerlendirilmeleri sonucunda Harvard Değişim Programı ile Harvard Üniversitesi’ne gönderilerek ödüllendirilecek fakültemiz öğrencileri ve proje danışmanları olan

72. Verem Eğitimi ve Propaganda Haftası

Verem Eğitimi Haftası kapsamında Prof. Dr. İlknur Başyiğit fakültemiz TURKMSIC öğrencilerinin düzenlediği “Tüberküloz Eğitimi” toplantısında hastalık ile ilgili bilgilendirme sunumu yapmıştır.

TODUP Programında Yapılan Araştırmalarda Dereceye Giren Gruplar

2018 - 2019 yılı Toplumsal Duyarlılık Proje sunumları 3 Ocak 2019 tarihinde gerçekleşti. Yirmi grup sunumlarını yaptı. İlk üç dereceye giren gruplar aşağıda belirtilmiştir.

“Tıbbi Uygulamalarda Hekim Sorumluluğu”

Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Başar Çolak tarafından sunulan “Tıbbi Uygulamalarda Hekim Sorumluluğu” başlıklı konuşma 3 Ocak 2019 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Akademik Kurul 27 Aralık 2018

Fakültemiz 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı Güz Dönemi Akademik Genel Kurulu 27 Aralık 2018 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşti.

Bilimsel Yayınlar İçin Kaynak Tarama ve Kaynak Düzenleme Kursu

Mezuniyet Sonrası Eğitim Komisyonu tarafından düzenlenen, bilimsel yayın kaynaklarına erişim ve literatür tarama ve düzenleme konularını içeren “Bilimsel Yayınlar İçin Kaynak Tarama ve Kaynak Düzenleme Kursu” Tıp Fakültesi Eğitim Bloğu 1.Kat Toplantı Salonu’nda 20 Aralık 2018 tarihinde gerçekleşti.

Asistan Akademik Kurul Toplantısı

Fakültemiz Asistan Akademik Kurul toplantısı, 18 Aralık 2018 tarihinde 12:15–13:30 saatleri arasında Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Dünya KOAH Günü

Her yıl Kasım ayında KOAH farkındalığını artırmak için Dünya KOAH Günü Etkinlikleri yapılmaktadır. Bu yıl da bu çerçevede üniversitemiz Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalının katkı sunduğu toplantılar düzenlenmiştir.

Probleme Dayalı Öğrenim Kursu Yapıldı

Eğiticilerin Eğitimi Programı kapsamında, 26 Ekim 2018 tarihinde 25 öğretim üyesinin katılımı ile Probleme Dayalı Öğrenim Kursu gerçekleştirilmiştir.

Doktor ve Hasta Gözünden Meme Kanseri

KOÜTBAT (Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Bilimsel Araştırma Topluluğu) ve Kocaeli Kanserle Mücadele Derneği’nin birlikte düzenledikleri “Doktor ve Hasta Gözünden Meme Kanseri” etkinliği Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Ayşe Willke Topçu Emekli Oldu

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda bugün (26.09.2018) üniversitemizin değerli öğretim üyelerinden Prof. Dr. Ayşe Willke Topçu için emeklilik töreni düzenlendi.

Tıp Fakültesi Dönem III CORE Sınavı Bilgisayar Destekli Sınav Salonunda İlk Defa Yapıldı

Dönem 3'de PDÖ uygulamalarının değerlendirilmesi için yapılan CORE sınavı 20.11.2018 tarihinde ilk kez eğitim bloğunda geçen yıl kullanıma giren Bilgisayar Destekli Sınav Salonu'nda gerçekleştirilmiştir.

KOÜ ile Harvard Arasında Araştırma ve Değişim Programı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi ile Harvard Halk Sağlığı Okulu arasındaki işbirliği çerçevesinde 1-4 Ekim tarihleri arasında üniversitemizde araştırma ve değişim programı yapıldı.

2018-2019 Eğitim Öğretim Dönemi İlk Dersle Başladı

Fakültemiz 2018-2019 Eğitim Öğretim Dönemi Dönem 4 “Hekimliğe Hazırlık Programı”, Tıp Fakültesi Konferans Salonunda Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan’ın açılış konuşmasıyla başladı.

Tıp Fakültesi Tanışma ve Uyum Programı Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nin dönem 1 öğrencileri için düzenlediği "Tanışma ve Uyum Programı" bugün (10.09.2018) Tıp Fakültesi Morfoloji Binası Prof. Dr. Şerife Tuba Liman konferans salonunda gerçekleştirildi.

II. Moleküler Klonlama ve Protein Ekspresyon Uygulamaları Kursu Düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Deneysel Klinik Araştırmalar Birimi (DEKART) bünyesinde, II. Moleküler Klonlama ve Protein Ekspresyon Uygulamaları Kursu düzenlendi.

Fakültemiz Dünyanın En İyileri Arasında

Verdiği hizmetlerle ve sahip olduğu imkânlarla bölgemizin ve Türkiye’nin önde gelen sağlık merkezlerinden birisi olan Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi, verdiği eğitimle de dünyanın sayılı fakülteleri arasına girdi.

Fakültemiz 18. Dönem Mezuniyet Töreni Büyük Bir Coşkuyla Gerçekleştirildi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 2017-2018 Akademik Yılı mezuniyet töreni bugün (29.06.2018) Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi.

KOÜ Tıp Fakültesi'nden Büyük Gurur

Her alanda yetiştirdiği nitelikli insan gücüyle Marmara Bölgesi ve Türkiye'de adından söz ettiren Kocaeli Üniversitesi, nitelikli Tıp Eğitimi konusunda da uluslararası kalitede eğitim vermeye devam ederek diğer üniversitelere örnek oluyor.

KOÜ Tıp Fakültesi Uluslararası Standartta Hekim Yetiştiriyor

Üniversitemiz Tıp Fakültesi, Tıp eğitimi Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (UTEAK) tarafından bir kez daha akredite edildi. 2018-2024 yıllarını kapsayan akreditasyon belgesi ile Tıp Eğitimi konusunda KOÜ'nün uluslararası hekim yetiştirdiği belgelenmiş oldu.

Tıp Fakültesi İkinci Kez Akredite Edildi

Fakültemiz, Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurulu (UTEAK) tarafından, ulusal ve uluslararası tıp eğitimi standartlarına sahip olduğu yönünde değerlendirilerek, 2018-2024 yılları arasında akredite edilmiştir.

Fakültemiz Eğitim Bloğu Bilgisayar Laboratuarı Açılışı Gerçekleşti

Türkiye Yardım Sevenler Derneği Kocaeli Şubesi tarafından kuruluşlarının 90.yılı anısına fakültemiz Eğitim Bloğunda tefriş edilen Bilgisayar Laboratuarı açılışı,

Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi Kent Protokolüne Tanıtıldı

Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi'nde kısa zaman önce hizmete başlayan Semahat Aracı Onkoloji ve Palyatif Bakım Merkezi yapılan tören ile kent protokolüne tanıtıldı.

Üniversitemizden Öğrencilerine Tablet Dağıtımı

Covid-19 Pandemisi nedeniyle uygulanan uzaktan eğitim sürecinde, dijital eğitim araçlarına sahip olmayan öğrencilerimize, üniversitemiz tarafından cep telefonu dağıtımının ardından tablet dağıtımı gerçekleştirilmiştir.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors