Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Çalıştayı

Fakültemizde Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitiminin mevcut durumuna yönelik bir bakış oluşturulması, önümüzdeki eğitim öğretim süreçlerine yönelik yarar sağlayacak yeni yaklaşımların saptanmasına katkı sağlanması amacıyla 2007 yılından bu yana gerçekleştirilen Tıp Eğitimi Çalıştayı 16 Mayıs 2023’te Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla ardından açılış konuşmasını yapan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, fakültemizin Tıp Eğitim Çalıştayı düzenleyen nadir fakültelerden biri olduğunu ifade ederek çalıştayın fakültemizin tıp eğitimindeki durumunun belirlenmesinde önemli olduğunu belirtti ve etkinliğin verimli geçmesi dileğinde bulundu.

Tıp eğitimi ile ilgili öğrenci ve öğretim üyelerinden alınan geribildirimleri ışığında dönem koordinatörlükleri ve dönem temsilcileri tarafından yapılan sunumlarda tıp eğitimi ile ilgili değerlendirme ve önerilere yer verildi.

15. Mezuniyet Öncesi Tıp Çalıştayı’na konuk olarak katılan Uluslararası Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurulu (TEPDAD) Başkanı Prof. Dr. İskender Sayek, “Afet durumlarında Tıp Eğitimi ve COVİD deneyimi” başlıklı bir sunumla görüş ve önerilerini paylaştı.

KOU Tıp Fakültesi Mezunlar Derneği ve KOUTF Sürekli Gelişim Koordinatörlüğü sunumlarının da yer aldığı çalıştayda ayrıca “Tıp Eğitiminde İyi Uygulama Örneklerimiz” konulu panelde Prof. Dr. Çiğdem Çağlayan tarafından “Olağandışı Durumlarda Sağlık Hizmeti Modülü”, Prof. Dr. Serkan Yılmaz tarafından da “Deprem Bölgesinde Hekimlik Deneyimi” konulu sunumlarla bilgilendirmeler yapıldı.


Çalıştay Sunumları

Doç.Dr. F. Ceyla Eraldemir Sunumu için tıklayınız...

Doç.Dr. Aylin Kanlı Sunumu için tıklayınız...

Prof.Dr. Melda Yardımoğlu Yılmaz Sunumu için tıklayınız...

Doç.Dr. Selim Öncel Sunumu için tıklayınız...

Doç.Dr. Aybala Neslihan Alagöz Sunumu için tıklayınız...

Dönem VI Koordinatörlük Sunumu için tıklayınız...

Prof.Dr. İskender Sayek Sunumu için tıklayınız...

Prof.Dr. Çiğdem Çağlayan Sunumu için tıklayınız...

Dönem I Ezgi Mine Altaş Sunumu için tıklayınız...

Dönem II Cemil Görgün Sunumu için tıklayınız...

Dönem IV Semanur Yeşil Sunumu için tıklayınız...

Dönem V Oğuz Kaan Karpuz Sunumu için tıklayınız...

İnt.Dr. Ülkü Parlak Sunumu için tıklayınız...

Mezunlar Derneği Emin Göksel Aydın Sunumu için tıklayınız...
 

 

 

 

 

 

 

 
Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors