Nöroloji Anabilim Dalı

Nöroloji Ana Bilim Dalımız; 4 profesör, 1 doçent ve 2 doktor öğretim üyesi olmak üzere, toplam 7 kişilik akademik kadrosu ile akademik çalışmalarına ve hizmet vermeye devam etmektedir.

Misyon/Vizyon:

Nöroloji biliminin içerdiği tüm alanlarda ülkemiz ve bölgemizde lider kurum kimliğimizi korumak misyonumuz ve dünya standartlarında eğitim ve hizmet anlayışımızı daha da ileriye taşımak vizyonumuzdur.

Eğitim:

Tıp Fakültesi dönem 5 öğrencilerimiz ile mezuniyet öncesi eğitim programı kapsamında 3 haftalık teorik ve pratik dersleri içeren bir eğitim verilmektedir. Dönem 1,2 ve 3. öğrencileri ile hem rutin ders programı hem de PDÖ eğitimleri yapılmaktadır. Öğretim üyelerimiz TODUP vb sosyal projelerde aktif görev almaktadır.

Tıp Fakültesi mezuniyet sonrası eğitim programı kapsamında, nöroloji biliminin tüm dallarını ve gerekli rotasyon eğitimlerini içeren; teorik ve pratik içerikli 5 yıllık asistanlık eğitimi verilmektedir.

Klinik ve Poliklinik Hizmetler:

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Nöroloji Kliniği bünyesinde 18 yatak, İnme Ünitesinde 4 yatak olmak üzere yataklı servis hizmeti vermektedir. Klinikler arası konsultasyon hizmeti de aktif bir şekilde sürdürülmektedir.

Nöroloji genel poliklinik ve yan dal poliklinikleri olmak üzere ayaktan sağlık hizmeti verilmektedir. Yan dal polikliniklerinde; Multiple sklerozis, İnme, Epilepsi, Baş ağrısı, Parkinson ve Hareket Bozuklukları, Kognitif Bozukluklar ve Demans hastalarına hizmet verilmektedir. Aynı zamanda Sağlık Kurulu hizmetide poliklinik ve yatan hastalarımıza verilmektedir.

Sayfa Başı

Laboratuvar Hizmetleri:

Elektrofizyoloji laboratuvarlarında; ENMG (elektronöromiyografi), EEG (Elektroensefalografi), Video monitorizasyon EEG, uyarılmış potansiyeller (VEP, SEP, BAEP) hizmetleri verilmektedir.

Girişimsel işlemler bölümünde; günlük terapi uygulamaları, botulinum toksin tedavi uygulamaları gibi diğer girişimsel tetkik ve tedavi hizmetleri verilmektedir.

Sayfa Başı

Öğretim Üyeleri:

Prof.Dr. Hüsnü EFENDİ  (Anabilim Dalı Başkanı)

Prof.Dr. Erhan Faik BUDAK

Prof.Dr. Hamit Macit SELEKLER

Prof.Dr. Ayşe KUTLU

Doç.Dr. Aybala Neslihan ALAGÖZ

Dr.Öğr.Üyesi Serap MÜLAYİM

Dr.Öğr.Üyesi Sena Destan BÜNÜL

 

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors