Mezuniyet Sonrası Eğitim Kursları

Asistanlara Yönelik 2.KPR Eğitimi Yapıldı

      

Fakültemiz Temel Hekimlik Uygulamaları ve Simülasyon Merkezi Birimi (KOÜSİM)’de 22 Mayıs 2023 tarihinde Prof. Dr. Murat Pekdemir, Dr. Öğr. Üyesi Pınar Daylan Koçkaya ve Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Ulaş Özturan tarafından asistan hekimlere yönelik 2.Kardiyopulmoner Resüsitasyon (KPR) eğitimi gerçekleştirildi.

Asistanlara Yönelik KPR Eğitimi

      

Fakültemiz Temel Hekimlik Uygulamaları ve Simülasyon Merkezi Birimi (KOÜSİM)’de 6 Nisan 2023 tarihinde Prof. Dr. Murat Pekdemir, Dr. Öğr. Üyesi Pınar Daylan Koçkaya ve Dr. Öğr. Üyesi İbrahim Ulaş Özturan tarafından asistan hekimlere yönelik Kardiyopulmoner Resüsitasyon (KPR) eğitimi gerçekleştirildi.

Tıpta Uzmanlık Öğrencileri için Uyum (Oryantasyon) Programı Yapıldı

      

Mezuniyet Sonrası Eğitim Komisyonu tarafından 12 Kasım 2019 tarihinde gerçekleştirilen Fakültemiz “Tıpta Uzmanlık Öğrencileri için Oryantasyon (Uyum) Programı” nda uzmanlık eğitimi yönetmelikleri ile hastane yönetim ve işleyişi konularında bilgilendirmeler yer aldı.

“Kan Bileşenlerinin Klinik Kullanımı Kursu”

      

Mezuniyet Sonrası Eğitim Komisyonu tarafından düzenlenen Kan bileşenlerinin klinik kullanımı konusunda gerçekleşen kurs başlangıcında bir konuşma yapan Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, klinikte kanın verimli kullanımının önemli olduğunu

İletişim Becerileri Kursu Yapıldı

      

Mezuniyet Sonrası Eğitim Komisyonu tarafından organize ettiği "İletişim Becerileri Kursu" 30 Mayıs 2019 tarihinde Fakültemiz Eğitim Bloğu toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Tıpta Uzmanlık Öğrencileri İçin "Asistan Uyum Programı" Yapıldı

      

Fakültemizde uzmanlık eğitimine başlayan araştırma görevlilerine hitaben Mezuniyet Sonrası Eğitim Komisyonu tarafından 26 Mart 2019 tarihinde Hastane Konferans Salonunda "Asistan Uyum Programı yapıldı.

“Tıbbi Uygulamalarda Hekim Sorumluluğu”

      

Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Başar Çolak tarafından sunulan “Tıbbi Uygulamalarda Hekim Sorumluluğu” başlıklı konuşma 3 Ocak 2019 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşti.

Bilimsel Yayınlar İçin Kaynak Tarama ve Kaynak Düzenleme Kursu

Mezuniyet Sonrası Eğitim Komisyonu tarafından düzenlenen, bilimsel yayın kaynaklarına erişim ve literatür tarama ve düzenleme konularını içeren “Bilimsel Yayınlar İçin Kaynak Tarama ve Kaynak Düzenleme Kursu” Tıp Fakültesi Eğitim Bloğu 1.Kat Toplantı Salonu’nda 20 Aralık 2018 tarihinde gerçekleşti.

İletişim Becerileri Kursu Yapıldı

      

Mezuniyet Sonrası Eğitim Komisyonu’nun organize ettiği "İletişim Becerileri Kursu" 26 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirildi. Kursa farklı ana bilim dallarından 23 araştırma görevlisi katıldı.

Temel ve İleri Yaşam Desteği Kursu Yapıldı

Mezuniyet Sonrası Eğitim Komisyonu’nun organize ettiği, Anestezi, Kardiyoloji ve Acil Tıp Ana Bilim Dalları’nın katkılarıyla düzenlenen Temel ve İleri Yaşam Desteği Kursu 27 Nisan 2017 tarihinde eğitim bloğu konferans salonunda gerçekleştirildi.

Kan ve Kan Ürünleri Kursu Yapıldı

      

11 yıldır Mezuniyet Sonrası Eğitim Komisyonu programları içinde yer alan, araştırma görevlilerine yönelik kan ve kan ürünleri, endikasyonları, transfüzyon reaksiyonları ve kan bankası işlevlerinin işlendiği "Kan ve kan ürünleri kursu" Prof.Dr. Birsen Mutlu, Prof.Dr. Abdullah Hacıhanefioğlu, Doç.Dr. Emine Zengin tarafından 7 Nisan 2017 tarihinde yapılmıştır.

İletişim Becerileri Kursu

      

Mezuniyet Sonrası Eğitim Komisyonu’nun organize ettiği, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı tarafından düzenlenen "İletişim Becerileri Kursu" 6 Haziran 2016 tarihinde gerçekleştirildi.

Kan ve Kan Ürünleri Kursu Yapıldı

      

10 yıldır Mezuniyet Sonrası Eğitim Komisyonu programları içinde yer alan, araştırma görevlilerine yönelik kan ve kan ürünleri, endikasyonları, transfüzyon reaksiyonları ve kan bankası işlevlerinin işlendiği "Kan ve Kan Ürünleri Kursu" Prof.Dr. Birsen Mutlu, Prof.Dr. Nazan Sarper, Prof.Dr. Abdullah Hacıhanefioğlu tarafından 27 Mayıs 2016 tarihinde yapılmıştır.

Kardiyopulmoner Resüsitasyon ve Temel Yaşam Destek Kursu Yapıldı

Uzmanlık Eğitim Komisyonu’nun organize ettiği, Anestezi, Kardiyoloji, Acil Tıp ve Adli Tıp Ana Bilim Dalları’nın katkılarıyla düzenlenen Temel ve İleri Yaşam Desteği Kursu 13-14 Nisan 2016 tarihlerinde eğitim bloğu konferans salonunda gerçekleştirildi

Bilgisayarda Uygulamalı Biyoistatistik Kursu Yapıldı

Biyoistatistik ve Tıp Bilişimi Anabilim Dalı ve Uzmanlık Eğitim Komisyonu’nun organize ettiği, “Bilgisayarda Uygulamalı Biyoistatistik Kursu” 6-7-8 Mayıs 2015 Tarihlerinde Fakültemiz Eğitim Bloğunda yapıldı.

Kardiyopulmoner Resüsitasyon ve Temel Yaşam Destek Kursu Yapıldı

      

Uzmanlık Eğitim Komisyonu’nun organize ettiği, Anestezi, Kardiyoloji, Acil Tıp ve Adli Tıp Ana Bilim Dalları’nın katkılarıyla düzenlenen "Kardiyopulmoner Resüsitasyon ve Temel Yaşam Destek Kursu" 21-22 Nisan 2015 tarihlerinde eğitim bloğu konferans salonunda gerçekleştirildi

Kan ve Kan Ürünleri Kursu Yapıldı

      

Uzmanlık Eğitim Komisyonu faaliyetleri kapsamında düzenlenen “Kan ve Kan Ürünleri Kursu”; Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları ABD-Hematoloji Bilim Dalı, İç Hastalıkları ABD-Hematoloji Bilim Dalı, Klinik Bakteriyoloji ve Enfeksiyon Hastalıkları ABD öğretim üyelerinin katkıları ile 10 Nisan 2015 tarihinde gerçekleştirildi.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors