Tıp Fakültesi 2019-2020 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi 2020 Mezuniyet Töreni, 1 Temmuz 2020’de,COVID-19 ile ilgili temas izolasyonu önlemleri nedeniyle fakültemiz Konferans Salonunda Zoom programı üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilmiştir.

Dönem 1.si Bilal Mete Ülker: “Ustalarımız Olan Hocalarımıza Teşekkür Ediyoruz”

Mezuniyet törenine çevrimiçi olarak katılan öğrencilerden fakültemiz Dönem 1.si Bilal Mete Ülker, konuşmasında, yaşadıkları eğitim sürecinde hekim gibi düşünmenin ve yaşamanın ne anlama geldiğini öğrendikleri, bu sanatı layıkıyla öğrenmeleri için emeklerini kendilerinden esirgemeyen hocalarına, teşekkür ederek, mesleklerinin kutsallıklarını anlamanın yanında hekime şiddet olayları karşısında kaygılandıklarını dile getirdi. Konuşmasında, hekimliğe adım attıkları bugünde tek beklentilerinin verdikleri emeklere kurdukları hayallere saygı duyulması ve değer verilmesi olduğunu ifade eden Ülker, ”Bizler, ustalarımızdan öğrendiklerimizi daha ileriye taşımak için çalışacak, hekimliğe hak ettiği değeri vereceğiz” dedi.

Prof. Dr. Zafer Utkan: “Önceliğimiz Sağlığınızdır”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından mezuniyet töreni açılış konuşmasını gerçekleştiren Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, “Pandemi döneminde klasik eğitim anlayışımız sekteye uğramıştır. Uzaktan Eğitim ile geçen süreç te olduğu gibi bu tören de aynı kaygılar nedeniyle çevrimiçi ortamda gerçekleşti” diyerek önceliklerinin öğrencilerin sağlıkları olduğunu belirtti. Prof. Dr. Zafer Utkan, fakültemizde gerçekleştirilen online senkronize eğitim sürecine katkı sunan başta Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü olmak üzere, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcılarına ve süreçte yer alan bütün fakültemiz Öğretim Üyelerine teşekkür etti. Tıp eğitiminin yaşam boyu devam ettiğini ve eleştirel anlayış ile üst düzey bilgi sahibi olmanın amaçlanması gerektiğini, belirlenmiş bir idealin değerli olduğunu ifade eden Prof. Dr. Zafer Utkan, toplum yararını gözetme düşüncesinin ve Hipokrat Yemininin tüm yaşamlarını kapsamasını temenni ettiği mezun öğrencilerin yollarının açık olmasını diledi.

Prof. Dr. Sadettin Hülagü: “Öğrenci Yetiştirmek En Büyük Gururdur”

Törene çevrimiçi olarak katılımda bulunan Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, gerçekleştirdiği konuşmada dünyada gayesi insan olan bilim alanlarından birinin de Tıp olduğunu ve bu alanın pandemi sürecinde görüldüğü gibi yorucu ve zor bir alan olduğunu belirtti. Başarılı öğrenciler yetiştirmenin büyük bir gurur olduğunu ifade eden Prof. Dr. Sadettin Hülagü, mezun öğrencilere, esas zorluğun başladığı meslek yaşamlarında güç ve azim dileğinde bulundu.

Mezuniyet Töreni, Hipokrat Yemininin okunmasının ardından sona erdi.  

  

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors