“8 Mart Dünya Kadınlar Günü” Programı Gerçekleşti

“Prof. Dr Zafer Utkan: “Cumhuriyet kazanımlarına sahip çıkmamız gerekir”

8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla fakültemiz Konferans Salonunda gerçekleşen program, Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri tarafından icra edilen keman ve gitar dinletisiyle başladı. KOU Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilgün Fığlalı’ nın da katılım gösterdiği programın açılış konuşmasını gerçekleştiren Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, konuşmasında, en temel özgürlüğün şiddetten muaf olmak olduğunu ifade etti, tüm insanların en temel isteği olan özgürlük için devlet ve toplumun işbirliği içinde olması gerektiğine inandığını belirtti. Cumhuriyet kazanımlarına sahip çıkmamız gerektiğini ifade eden Prof. Dr Utkan, bu kazanımları ülkemize sağlayan Mustafa Kemal Atatürk’ü şükran ve minnetle andığını ifade etti.

Fakültemiz öğrencilerinden Berza Aydoğan ise konuşmasında bugünün saygı duyulacak bir gün olduğunu ifade ederek, Atatürk’ün “Dünyada her şey kadının eseridir” sözünü paylaştı.

“Anadolu’dan Kadın Portreleri”

Programda yer alan “Anadolu’dan Kadın Portreleri” başlıklı sunum, Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Temel Eğitim Bölümü’nden Dr. Öğr. Üyesi İmran Uzun tarafından gerçekleştirildi.

İmran Uzun, geleneksel ve modern kadın portrelerinden oluşan fotoğraf sunumunun ardından gerçekleştirdiği konuşmasında, fotoğrafların hikayelerini anlattı ve kadınların haklarını sahiplenmesi gerektiğini belirterek tüm kadınların kadınlar gününü kutladığını ifade etti. 

 

 

 

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors