Akademik Genel Kurul Toplantısı Yapıldı

Fakültemiz 2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Genel Kurul Toplantısı 29 Aralık 2021’de Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Fakültemiz öğrencilerinden oluşan müzik topluluğunun konseriyle başlayan Akademik Kurul açılış konuşmasında Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, yeni kadrolarına ataması yapılan öğretim üyelerini tebrik ederek, anabilim dallarına ait bilimsel çalışmalarla ilgili ayrıntılı bilgilendirmede bulundu. Olağanüstü koşullara rağmen yayın sayısında 2019 yılına göre tüm alanlarda artış olduğunu belirterek bilimsel faaliyetleri için öğretim üyelerine teşekkür etti. Prof. Dr. Zafer Utkan mezuniyet öncesi eğitimdeki son iki yılda gerçekleşen gelişmelere örnek olarak, fakülte ek eğitim binasının ve yeni okuma salonunun açılışının yapıldığını, yapılandırılmış sözlü sınav uygulamalarına başlandığını ifade etti, iyi hekimlik uygulamaları ve simülasyon merkezinin kullanıma başlandığını ve ilk yapılandırılmış objektif klinik sınavın yapıldığını belirterek, fakültemizde tıp eğitimi çalıştayı, dış paydaşlarla online toplantı, kariyer günleri, probleme dayalı öğrenme kursu, TEÖK öğrenci grubu, öğrenci temsilcileri ve anabilim dalları başkanları toplantısı gibi etkinliklerin yanı sıra sosyal etkinliklerin düzenlendiğini ifade ederek yeni yıl kutlamasında bulundu.

Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk, Akademik Genel Kuruldaki konuşmasında hastane sağlık hizmetleri ile ilgili genel bir bilgilendirme yaparak sunulan sağlık hizmetlerinde poliklinik, yatan hasta ve ameliyat sayılarında pandemi koşullarına rağmen azalma olmadığını belirterek öğretim üyeleri ve tüm sağlık çalışanlarına teşekkür etmiştir. Prof. Dr zafer Cantürk konuşmasında hastanenin birçok alanında yenileme çalışmaları yapıldığını, koroner yoğun bakım servisi’nin yenilendiğini, çocuk hastanesi ve yoğun bakım ünitesinin yapımının bitirilmek üzere olduğunu, bu çalışmaların döner sermayeye yük olmadan genel bütçeden karşılandığını ifade ederek ayrıca hastane kalite akreditasyonu çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Kurul toplantısına çevrim içi olarak katılan Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, pandemi sürecinde göstermiş oldukları gayretten ötürü Fakülte ve Hastane yönetimine teşekkür ederek pandemi sürecinde kaybettiğimiz personellerimizi rahmetle andığını ifade etmiştir. “Üniversitenin gerçekleştirdiği bilimsel etkinliklerde fakültemiz önemli ve öncü rol oynamıştır” diyen Prof. Dr. Sadettin Hülagü Kurulun interaktif bölümünde kendisine yöneltilen soruları yanıtlamasının ve tüm akademik kurul üyelerine sağlıklı, huzurlu bir yeni yıl dilemesinin ardından fakültemiz dekanlığı giriş katında yılbaşı kokteyli verilmiştir.


Prof.Dr. Zafer Utkan sunumu için tıklayınız...

  

  

  

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors