Tıp Eğitimi Çalıştayı 2019

Fakültemiz 12.Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Çalıştayı’nda, tıp eğitiminde mevcut durum ve öneriler dile getirilirken, tıp eğitiminde iyi uygulamalar ve entegrasyon konularının yanı sıra verilmekte olan sağlık hizmetleri hakkında bilgilendirmeleri içeren panel ve konuşmalar yer aldı.

Prof. Dr. Zafer Utkan: “Akreditasyon Kültürü İçselleştirilmeli”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan fakültemiz 12.Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Çalıştayı’nın açılış konuşmasında, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan,2018 yılında reakredite olan fakültemizde, kalite kültürünün içselleştirilmesinin ve yükselen standartlara ulaşmanın önemine değindi. Prof. Dr. Zafer Utkan, tıp eğitiminin kişilik ve duyarlılık gelişimine destek olacak nitelikte olması gerektiğini ifade ederken, toplumumuzda sağlık okuryazarlığının oluşmasını dilediğini belirtti.

Klinik ve Klinik Öncesi Dönemler Geri Bildirimlerde Bulundu

2 Mayıs 2019 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşen Çalıştayda, Fakültemiz klinik ve klinik öncesi Dönem Koordinatörleri ve öğrenci temsilcileri, tıp eğitimi ile ilgili düşüncelerini paylaşarak eğitsel ve fiziki alanlarda deneyimledikleri koşullar hakkında geri bildirimlerde bulundular.

Doç. Dr. Çiğdem Çağlayan: “Tıp Eğitimimizde İyi Uygulama Örneklerimiz”

Halk Sağlığı Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Çiğdem Çağlayan tarafından gerçekleştirilen “Tıp Eğitimimizde İyi Uygulama Örneklerimiz”: Halk Sağlığı: Topluma Dayalı Eğitim Örneklerimiz başlıklı konuşmada, sosyal tıp dersleri etkinlik ve uygulamalarından olan fakültemiz öğrencilerinin çevre ve iş yeri sağlığı çalışmaları ile kırsal hekimlik stajları hakkında bilgilendirmeler yer aldı.

Prof. Dr. İskender Sayek: “Tıp Eğitiminde Entegrasyon”

Tıp Eğitim Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (TEPDAD) Başkanı Prof. Dr. İskender Sayek, güncel tıp eğitiminin bütüncül bir yaklaşımda olması gerektiğini dile getirdiği konuşmasında, tıp eğitiminde entegrasyonun yenileşim göstergesi olduğunu ve ilişkilendirilmiş öğrenme ve bilimler arası işbirliği açısından getirileri olduğunu ifade ederken, konuşmayı takip eden interaktif bölümde konu ile ilgili görüşler dile getirildi.

Op. Dr. Onursal Varlıklı : “İl Sağlık Müdürlüğü Gözüyle”

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri-İlaç ve Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Onursal Varlıklı’ nın, çalıştay sırasında gerçekleştirdiği konuşmasının ana başlıkları, akılcı ilaç, organ bağışı ve sağlık taramalarıydı. Op. Dr. Varlıklı, yapılmakta olan sağlık taramaları ve kronik hastalıklara ilişkin verilen uzaktan eğitimler hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Mezunlarımız Gözüyle

Fakültemiz mezunlarından Dr.Mehmet Salıcı, üyesi olduğu “Hayallere Köprü Kur” derneğinin pilot bölgelerde sağlık ve eğitim alanlarında sürdürdüğü projeleri hakkında bilgi verdi. Hayallere Köprü Kuruyoruz derneği olarak birçok fakülte deki öğrencilere burs verdiği gibi KOÜ Tıp Fakültesinde öğrenim gören 70 öğrencimize de burs verdiklerini , KOÜ Tıp Fakültesi ailesi olarak çok daha güzel işlerde beraber olacağımızı dile getirdi.

Oturum Değerlendirme Bölümü

Tıp eğitiminde mevcut durumun interaktif süreçler eşliğinde çeşitli açılardan ele alındığı ve fakültemiz eğitim sisteminde yer alacak seçmeli dersler, eğitim portalları ve multimedya alanlarındaki gelişmelerle ilgili bilgilerin yer aldığı 12.Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Çalıştayı değerlendirme sunumu, Aile Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Tuncay Müge Alvur tarafından gerçekleştirildi.Çalıştay Sunumları

Prof.Dr. Zafer Utkan Konuşması için tıklayınız...

Prof.Dr. İskender Sayek Sunumu için tıklayınız...

Prof.Dr. Belgin Bamaç Sunumu için tıklayınız...

Dr.Öğr. Üyesi Aylin Kanli Sunumu için tıklayınız...

Prof.Dr. Melda Yardımoğlu Yılmaz Sunumu için tıklayınız...

Doç.Dr. Özgür Mehtap Sunumu için tıklayınız...

Doç.Dr. Cem Cerit Sunumu için tıklayınız...

Doç.Dr. Nurettin Özgür Doğan Sunumu için tıklayınız...

Doç.Dr. Çiğdem Çağlayan Sunumu için tıklayınız...

Op.Dr. Onursal Varlıklı Sunumu için tıklayınız...

Dr. Mehmet Salıcı Sunumu için tıklayınız...

Dönem I Oğuz Kaan Karpuz Sunumu için tıklayınız...

Dönem II Mehmet Bilal Danacı Sunumu için tıklayınız...

Dönem III Fatih Abdula Sunumu için tıklayınız...

Dönem IV İrem Güger Sunumu için tıklayınız...

Dönem V Ömer Tayyip Özen Sunumu için tıklayınız...

Dönem VI Erdinç Türker Sunumu için tıklayınız...

Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Çalıştayı Raporu 2 Mayıs 2019 için tıklayınız...  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors