Akademik Kurul 24 Aralık 2019


Fakültemiz 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Akademik Genel Kurulu,24 Aralık2019 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Akademik Genel Kurul açılış konuşmasını gerçekleştiren Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, fakültemize öğrenci alımının 25.yılı olduğunu ve bunu bir şölenle kutlamak istediklerini ifade ettiği konuşmasında yeni kadrolar hakkında ve Anabilim Dallarına ait bilimsel etkinliklerle ilgili bilgilendirmede bulunarak, akademik dönem içinde Mezuniyet Öncesi Eğitim kapsamında KOUTBAT Öğrenci Kongresi ve 12.Mezuniyet Öncesi Çalıştayı’nın gerçekleştiğini, Öğrenci Danışmanlığı ve Seçmeli Dersler Koordinatörlüğü’nün oluşturulduğunu ifade ederken Mezuniyet Sonrası Eğitim programları çerçevesinde yer alan Ölçme Değerlendirme Yöntemleri, Kariyer Günleri, Eğiticilerin Eğitimi Kurslarının gerçekleştirildiğini ifade etti. Fakültemizle Harvard Üniversitesi arasındaki Öğrenci Değişim Programının gelenekselleştiğini belirten Prof. Dr. Zafer Utkan, 2018-2024 yılları için Reakredite olan Fakültemize 2021 yılında Ulusal Tıp Eğitimi Akreditasyon Kurulu tarafından Ara Ziyaret gerçekleştirileceğini ifade ederek, yeni yıl kutlamasında bulundu.

Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk’ün, Poliklinik hizmetleri, özel muayene ve ameliyat sayıları hakkında bilgilendirmede bulunduğu Fakültemiz Akademik Genel Kurul Toplantısında, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, gerçekleştirdiği konuşmasında Araştırma Geliştirme Üniversitesi safhasına çıkmamız gerektiğini ifade ederken, Onkoloji Hastanesinin, Rehabilitasyon Merkezinin ve DETAB’ın tamamlandığını belirtti, tüm çalışanların yeni yıllarını kutladı. Konuşmaların ardından gerçekleşen interaktif bölümde görüş ve önerilerin paylaşıldığı Genel Kurul sonrasında Dekanlık Giriş Katında Yılbaşı Kokteyli verildi.


Prof.Dr. Zafer Utkan sunumu için tıklayınız...
  

 

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors