Üniversitemizde Erektil Disfonksiyon Cerrahisi Kursu düzenlendi

Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde, Türk Üroloji Akademisi ve Türk Androloji Derneği işbirliği ile "Erektil Disfonksiyon Cerrahisi Kursu" gerçekleştirildi.

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü'nün de katılım gösterdiği kurs, Kocaeli Üniversitesi Hastanesi konferans salonunda bugün (26 Şubat 2022) düzenlendi. Kursun açılışında, Erektil Disfonksiyon Cerrahisi Kursu kapsamında yapılacak canlı vakalar ile ilgili Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Dr. Kerem Teke bilgi verirken, kurs içeriğini aktaran Kurs Başkanı Prof. Dr. Melih Çulha ise bugünkü kursun hekimlerin eğitimine katkı sunacağına inandığını ifade etti.

Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü ise yaptığı açılış konuşmasında, Türk Androloji Derneği’nin bu uygulamalı eğitiminin tüm katılımcılar için son derece verimli olacağına inandığını belirtti. Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, "Daha önce benim de katıldığım ve Gastroentroloji alanında yaptığımız bu tarz uygulamalı eğitimler ve vaka çalışmalarından aldığımız olumlu geri dönüşler yapılan faaliyetin ne kadar verimli olduğunu gözler önüne sermektedir. Bu vesileyle bugünkü kursun hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, kursun düzenlenmesinde emeği bulunan başta Prof. Dr. Melih Çulha olmak üzere herkese teşekkürlerimi sunuyorum." dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Kocaeli Üniversitesi Hastanesi ameliyathanelerinde yapılan cerrahi vakalar, canlı olarak hekimlerle paylaşıldı ve eş zamanlı olarak hekimlerin soruları yanıtlandı. Canlı vakalarda ilk olarak, İstanbul Tıp Fakültesi'nden Prof. Dr. Ateş Kadıoğlu 'Peyronie hastasında penil protez uygulaması' yaptı. İkinci vakada Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Prof. Dr. Mustafa Faruk Usta 'Konjenital penil kurvatür cerrahisi', son olarak ise Kocaeli Üniversitesi'nden Prof. Dr. Melih Çulha ise 'Peyronie hastasında deformite onarımı' gerçekleştirdi.

Canlı vakaların ardından soru-cevap ve değerlendirme bölümü yapılan kurs, kursa katılan akademisyen ve araştırmacılara, Kocaeli Üniversitesi tanıtım gezisi yapılmasıyla son erdi.


 

 
Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors