Akademik Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi

Fakültemiz 2022-2023 Eğitim Öğretim dönemi yıl sonu Akademik Genel Kurul Toplantısı 30 Aralık 2022 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Fakültemiz eğitim-öğretim, uygulama ve araştırma faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantının açılış konuşmasında, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan istatistiksel verileri paylaşarak, bilimsel yayınlarla ilgili bilgilendirmelerde bulundu ve eğitimin yanı sıra araştırmaya da önem veren öğretim üyelerini tebrik etti. Mezuniyet öncesi ve sonrası eğitim faaliyetleri hakkında bilgi vererek Ulusal Çekirdek Eğitim Programı’na uyum çalışmalarını tamamladıklarını belirtti. Ayrıca 2023 yılında yeniden akreditasyon için başvuru yapılacağını, bu nedenle kurulacak öz değerlendirme komisyonu için öğretim üyelerinin desteklerini beklediklerini belirtip Bilim Dalları ile yapılan toplantıların çıktılarının özetlerini sundu ve ele alınan konularla ilgili değerlendirmelerde bulundu.


 

Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Görkem Aksu, uyum içerisinde çalışılacağını ifade etti. KOÜ Rektörü Prof. Dr. Zafer Cantürk, Üniversite tarihçesinden notlar aktararak pandemi döneminde ekip olarak başarıyla mücadele edildiğini, Hastane ve Tıp Fakültesi’nin bir değer olarak yükselmeye devam edeceğini belirtti. Araştırma Üniversitesi olma hedefini öne çıkarmak gerektiğini belirten Prof. Dr. Cantürk, personel atamalarında Akademik Kurul kararlarının en önemli referanslar olduğunu belirtti. Bilimsel faaliyetlere ilişkin deneysel çalışmaların çoğaltılmasını istediğini, Batı Yerleşkesinin ve DETAB’ın verimli bir biçimde kullanılmasının ve KABİ Projelerinin artmasının yerinde olacağını ifade etti; ayrıca, öğretim üyelerinin bilimsel çalışmalarını YÖKSİS'e ve AVESİS’e düzenli olarak girmeleri çağrısında bulundu.


Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve YÖK Üyesi Prof. Dr. Sadettin Hülagü, toplantıda gerçekleştirdiği konuşmasında, her zaman kurumun yanında olacağını vurgulayarak üniversitemizden ülke çapında başarılar beklediğini ifade etti. Prof. Dr. Hülagü, yapay zeka konusunda çalışmalardan söz ederek, pedagojik formasyon eğitiminin lisans düzeyinde verilmeye başlanacağını, yakın zamanda önemli miktarda bir tıbbi malzeme desteği sağlanacağını ifade etti.

Prof.Dr. Zafer Utkan sunumu için tıklayınız... 

 

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors