Eğiticilerin Eğitimi Programları

Olguya Dayalı Öğrenme Eğitici Eğitimi

Olguya Dayalı Öğrenme Eğitici Eğitimi 1 Mart 2024 tarihinde dönem 4 ve dönem 5 eğitim sorumlusu öğretim üyelerinin katılımı ile tıp eğitimi anabilim dalı tarafından 2 ayrı oturum olarak gerçekleştirildi.

"İletişim Becerileri Kursu" Yapıldı

Eğitici eğitimleri kapsamında 6-7 Eylül 2023 tarihlerinde öğretim üyelerimize yönelik "İletişim Becerileri Kursu" gerçekleştirildi. 2023-2024 eğitim döneminde Dönem I ders programında yer alan “İletişim Becerileri" ve "Toplumsal Duyarlılık Projeleri (TODUP)" dersleri bu program hakkında bilgi sahibi olan öğretim üyelerimiz tarafından yürütülecektir.

“Klinik Dönemde Ölçme ve Değerlendirme Yöntemleri” kursu Yapıldı

Eğiticilerin Eğitimi ve Akademik Gelişim Programları çerçevesinde Tıp Eğitimi Anabilim Dalı’ndan Dr. Öğr. Üyesi Pınar Taylan Koçkaya tarafından 08 Haziran 2023 tarihinde Temel Hekimlik Uygulamaları ve Simülasyon Merkezinde uygulamalı olarak “Klinik Dönemde Ölçme ve Değerlendirme Yöntemleri” kursu gerçekleştirildi.

Probleme Dayalı Öğrenme ve PDÖ Senaryo Hazırlama kursları gerçekleştirildi

Fakültemiz Eğiticilerin Eğitimi kapsamında 20 Eylül 2022 tarihinde Probleme Dayalı Öğrenme Kursu ve 21 Eylül 2022 tarihinde Probleme Dayalı Öğrenme Senaryo Hazırlığı Kursu, 22 öğretim üyesinin katılımıyla gerçekleştirildi. Kurs bitiminde katılımcı öğretim üyelerine kurs sertifikaları takdim edilmiştir.

"Temel İletişim Becerileri Eğitici Eğitimi" kursu

Fakültemizde öğretim üyelerine yönelik "Temel İletişim Becerileri Eğitici Eğitimi" kursu düzenlendi.

“Temel Hekimlik Uygulamaları ve Simülasyon Merkezinde” “2.Sağlık Simülasyonu Eğitici Eğitimi” gerçekleştirildi

8-9 Haziran 2022 tarihlerinde Fakültemiz “Temel Hekimlik Uygulamaları ve Simülasyon Merkezinde” “2.Sağlık Simülasyonu Eğitici Eğitimi” gerçekleştirildi.

“Sağlık Simülasyonu Eğitici Eğitimi” gerçekleştirildi

1-2 Haziran 2022 tarihlerinde Fakültemiz “Temel Hekimlik Uygulamaları ve Simülasyon Merkezinde” “Sağlık Simülasyonu Eğitici Eğitimi” gerçekleştirilmiştir.

"Tıp Eğiticisi Temel Eğitimi" Kursu Yapıldı

Tıp Eğiticisi Temel Eğitimi kursu 30 Mart 1 Nisan tarihleri arasında Doç.Dr. Levent Altıntaş, Doç.Dr. Melike Şahiner, Prof.Dr. Müge Alvur ve Doç.Dr. Pınar Daylan Koçkaya’nın katkılarıyla Sağlık Bilimleri Enstitüsü ve Multidisipliner Simülasyon Merkezinde 23 öğretim üyesinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Probleme Dayalı Öğrenme (PDÖ) Kursu

Fakültemiz “Eğiticilerin Eğitimi” programında yer alan Probleme Dayalı Öğrenim(PDÖ) Kursu, 28 Eylül 2021 tarihinde Eğitim Bloğu Konferans Salonunda gerçekleştirilmiştir.

“Tıp Eğitiminde Ölçme ve Değerlendirme” Kursları

Eğiticilerin Eğitimi ve Akademik Gelişim Programları çerçevesinde Tıp Eğitimi Anabilim Dalı’ndan Dr. Öğr. Üyesi Pınar Taylan Koçkaya “Tıp Eğitiminde Klinik Dönemde Kullanılabilecek Ölçme ve Değerlendirme Yöntemleri” başlıklı toplantıları aşağıdaki tarihlerde gerçekleştirdi.

Ölçme Değerlendirme Kursu Yapıldı

Eğiticilerin Eğitimi amacıyla planlanmış olan “Tıp Eğitiminde Ölçme Değerlendirme” Kursu 22 Mayıs 2019 tarihinde Tıp Fakültesi Eğitim Bloğu’nda 40 öğretim üyemizin katılımıyla gerçekleşti.

Probleme Dayalı Öğrenme (PDÖ) Kursu Yapıldı

Fakültemiz “Eğiticilerin Eğitimi Programı” kapsamında yer alan Probleme Dayalı Öğrenim kursu, 18 öğretim üyesinin katılımıyla gerçekleştirildi.

“İletişim Becerileri Eğitici Eğitimi" Kursu Yapıldı

Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından 5-6 Eylül 2019 tarihinde "İletişim Becerileri Eğitici Eğitimi" Kursu Derbent Uygulama Otelinde yapıldı.

Ölçme Değerlendirme Kursu Yapıldı

Eğiticilerin Eğitimi amacıyla planlanmış olan “Tıp Eğitiminde Ölçme Değerlendirme” Kursu 22 Mayıs 2019 tarihinde Tıp Fakültesi Eğitim Bloğu’nda 40 öğretim üyemizin katılımıyla gerçekleşti.

Probleme Dayalı Öğrenim Kursu Yapıldı

Eğiticilerin Eğitimi Programı kapsamında, 26 Ekim 2018 tarihinde 25 öğretim üyesinin katılımı ile Probleme Dayalı Öğrenim Kursu gerçekleştirilmiştir.

"Tıp Eğitiminde Ölçme Değerlendirme" Kursu Yapıldı

Eğiticilerin Eğitimi amacıyla planlanmış olan “Tıp Eğitiminde Ölçme Değerlendirme” Kursu 4 Mayıs 2017 tarihinde 62 öğretim üyemizin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Kursa eğitmen olarak, Acıbadem Üniversitesi Tıp Eğitimi Anabilim Dalından Doç.Dr.Melike Şahiner, Doç.Dr.Levent Altıntaş katılmışlardır.

Fakültemizde "İletişim Becerileri Eğitici Eğitimi" Kursu Yapıldı

Fakültemizde 21-22 Eylül 2017 tarihinde "İletişim Becerileri Eğitici Eğitimi" Kursu yapıldı. Eğitici olarak Doç. Dr. Cem Cerit, Doç. Dr. Müge Alvur ve Uz. Psk. Dan. Ebru Şafak Toksoy'un yer aldığı eğitim ile öğretim üyelerine, öğrencilere yönelik uygulanacak olan "temel iletişim becerileri" modülü tanıtıldı ve uygulama yapıldı. Kursun sonunda katılımcı 18 öğretim üyesine sertifika verildi.

Probleme Dayalı Öğrenim Kursu Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi "Eğiticilerin Eğitimi" kapsamında, 7 Ekim 2016 tarihinde Tıp Fakültesi konferans salonunda düzenlenen Probleme Dayalı Öğrenim kursu, 28 öğretim üyesinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Öğretim Üyelerimize Temel Eğitim Becerileri Kursu Düzenlendi

Tıp Eğitimi AD tarafından gerçekleştirilen fakültemiz "Egitici Gelişim Programları" kapsamında Temel Eğitim Becerileri Kursu 15-16-17 Temmuz 2014 tarihlerinde gerçekleştirildi.

18–19 Eylül 2014 Tarihleri Arasında “Temel İletişim Becerileri Eğitici Eğitimi Kursu” nun İkincisi Yapıldı

Geçtiğimiz yıl Dönem 1 öğrencilerimiz için başlattığımız “Temel İletişim Becerileri Eğitim Programı” nın bu yılki eğiticileri için de “Temel İletişim Becerileri Eğitici Eğitimi Kursu” yapıldı.

“Temel İletişim Becerileri Eğitici Eğitimi Kursu” Yapıldı

Bilindiği gibi bu yıl Fakültemiz Dönem 1 öğrencilerine yönelik Temel İletişim Becerileri Eğitim Programı başlatıldı. Program, diğer programlardan farklı olarak “yaşantıya dayalı öğrenme” temelinde yapılandırıldı.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors