Eğiticilerin Eğitimi ve Akademik Gelişim Programları

“Klinik Dönemde Ölçme ve Değerlendirme Yöntemleri” kursu Yapıldı

Eğiticilerin Eğitimi ve Akademik Gelişim Programları çerçevesinde Tıp Eğitimi Anabilim Dalı’ndan Dr. Öğr. Üyesi Pınar Taylan Koçkaya tarafından 08 Haziran 2023 tarihinde Temel Hekimlik Uygulamaları ve Simülasyon Merkezinde uygulamalı olarak “Klinik Dönemde Ölçme ve Değerlendirme Yöntemleri” kursu gerçekleştirildi.

“Güncel EUCAST Standartları Işığında Yorumlu ve Kısıtlı Antibiyogram Kursu

Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği, Türk Mikrobiyoloji Cemiyeti ve Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı işbirliği ile düzenlenen “GÜNCEL EUCAST STANDARTLARI IŞIĞINDA YORUMLU VE KISITLI ANTİBİYOGRAM KURSU” 30 Eylül-1 Ekim 2022 tarihlerinde fakültemizde gerçekleştirilmiştir.

Kadın Ürolojisi ve İşlevsel Üroloji Kocaeli Çalıştayı Yapıldı

Kadın Ürolojisi ve İşlevsel Üroloji Kocaeli Çalıştayı 24-25 Eylül 2022 tarihlerinde Türkiye genelinden ürolog ve fizyoterapistlerin katılımıyla Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Probleme Dayalı Öğrenme ve PDÖ Senaryo Hazırlama kursları gerçekleştirildi

Fakültemiz Eğiticilerin Eğitimi kapsamında 20 Eylül 2022 tarihinde Probleme Dayalı Öğrenme Kursu ve 21 Eylül 2022 tarihinde Probleme Dayalı Öğrenme Senaryo Hazırlığı Kursu, 22 öğretim üyesinin katılımıyla gerçekleştirildi. Kurs bitiminde katılımcı öğretim üyelerine kurs sertifikaları takdim edilmiştir.

“Retrograd İntrarenal Cerrahi Kursu” Gerçekleştirildi

24 Haziran 2022 tarihinde üniversitemiz Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı ve Ürolojik Cerrahi Derneği işbirliğiyle “Retrograd İntrarenal Cerrahi Kursu” gerçekleştirilmiştir.

"Temel İletişim Becerileri Eğitici Eğitimi" kursu

Fakültemizde öğretim üyelerine yönelik "Temel İletişim Becerileri Eğitici Eğitimi" kursu düzenlendi.

“Temel Hekimlik Uygulamaları ve Simülasyon Merkezinde” “2.Sağlık Simülasyonu Eğitici Eğitimi” gerçekleştirildi

8-9 Haziran 2022 tarihlerinde Fakültemiz “Temel Hekimlik Uygulamaları ve Simülasyon Merkezinde” “2.Sağlık Simülasyonu Eğitici Eğitimi” gerçekleştirildi.

“Sağlık Simülasyonu Eğitici Eğitimi” gerçekleştirildi

1-2 Haziran 2022 tarihlerinde Fakültemiz “Temel Hekimlik Uygulamaları ve Simülasyon Merkezinde” “Sağlık Simülasyonu Eğitici Eğitimi” gerçekleştirilmiştir.

Temel Klinik Proteomik Uygulamaları Kursu Başarılı Bir Şekilde Tamamlandı

Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı öğretim üyelerimiz Prof. Dr. Murat Kasap, Doç. Dr. Gürler Akpınar, Dr. Öğretim Üyesi Aylin Kanlı ve Arş. Görev. Mehmet Sarıhan’nın çalışmaları ile bu yıl 6.’sı düzenlenen sertifikalı Klinik Proteomik Uygulamaları kursunda, 3 gün süren yoğun bir eğitim programı uygulandı.

13. Çocuk Sağlığı Toplantısı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'nca düzenlenen ve ana temaları yenidoğan ve çocukluk çağı enfeksiyonları olarak belirlenen "13. Çocuk Sağlığı Toplantısı" 13 Mayıs 2022 tarihinde fakültemiz konferans salonunda "Türk Neonatoloji Derneği" ve "Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları ve Bağışıklama Derneği" başkanlarının da katılımlarıyla gerçekleştirildi.

"Tıp Eğiticisi Temel Eğitimi" Kursu Yapıldı

Tıp Eğiticisi Temel Eğitimi kursu 30 Mart 1 Nisan tarihleri arasında Doç.Dr. Levent Altıntaş, Doç.Dr. Melike Şahiner, Prof.Dr. Müge Alvur ve Doç.Dr. Pınar Daylan Koçkaya’nın katkılarıyla Sağlık Bilimleri Enstitüsü ve Multidisipliner Simülasyon Merkezinde 23 öğretim üyesinin katılımıyla gerçekleştirildi.

“Kronik Viral İnfeksiyonlar’da Son Durum Sempozyumu" Yapıldı

26-27 Şubat 2022’de “Kronik Viral İnfeksiyonlar’da Son Durum Sempozyumu” 23 konuşmacının katılımı ile Sapanca’da Richmond Nua Oteli’nde gerçekleşti.

Fakültemizde “Araştırma Doğruluğu (Researck Integrity) Eğitimleri gerçekleştirildi

Avrupa Komisyonu'un Horizon 2020 araştırma projeleri fonu kapsamında "VIRT2UE - Virtue based ethics and Integrity of Research: Train-the-Trainer program for Upholding the principles and practices of the European Code of Conduct for Research Integrity" adlı proje doğrultusunda "Araştırma Doğruluğu Eğiticilerin Eğitimi Programı" geliştirilmiştir.

Probleme Dayalı Öğrenme (PDÖ) Kursu

Fakültemiz “Eğiticilerin Eğitimi” programında yer alan Probleme Dayalı Öğrenim(PDÖ) Kursu, 28 Eylül 2021 tarihinde Eğitim Bloğu Konferans Salonunda gerçekleştirilmiştir.

Proteomik Seminer Serisi Başarılı Bir Şekilde Tamamlandı

Fakültemiz Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Protein Araştırmaları ve Proteomik laboratuvarınca düzenlenen ve proteomik alanında uzman konuşmacıların sunumlar yaptığı seminer serisi başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

COVID-19 Sempozyumu

Kocaeli Üniversitesi Tıp fakültesi tarafından Prof. Dr. Sıla AKHAN başkanlığında pandemi deneyimlerini paylaşmak, bilgi alışverişinde bulunmak, son yayınları gözden geçirmek, ayrıca kronik viral infeksiyon yapan HIV, hepatit B virüsü ve hepatit C virüsü gibi diğer virüsler ile etkileşimini tartışmak amacıyla 17 Ekim 2020 Cumartesi günü COVID-19 Sempozyumu gerçekleştirilecektir.

Koronavirüs Enfeksiyonunda Güncel Durum Toplantısı

Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından 6 Şubat 2020'de Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda "Yeni Koronavirüs Enfeksiyonunda Güncel Durum" adlı bir konferans düzenlendi.

12. Çocuk Sağlığı Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Konferans Salonu'nda 12. Çocuk Sağlığı Toplantısı düzenlendi.

HIV/AIDS Farkındalık Toplantısı yapıldı

1 Aralık Dünya AIDS günü kapsamında, 29 Kasım Cuma günü, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonunda, HIV/AIDS Farkındalık Toplantısı yapıldı.

“Tıp Eğitiminde Ölçme ve Değerlendirme” Kursları

Eğiticilerin Eğitimi ve Akademik Gelişim Programları çerçevesinde Tıp Eğitimi Anabilim Dalı’ndan Dr. Öğr. Üyesi Pınar Taylan Koçkaya “Tıp Eğitiminde Klinik Dönemde Kullanılabilecek Ölçme ve Değerlendirme Yöntemleri” başlıklı toplantıları aşağıdaki tarihlerde gerçekleştirdi.

Ölçme Değerlendirme Kursu Yapıldı

Eğiticilerin Eğitimi amacıyla planlanmış olan “Tıp Eğitiminde Ölçme Değerlendirme” Kursu 22 Mayıs 2019 tarihinde Tıp Fakültesi Eğitim Bloğu’nda 40 öğretim üyemizin katılımıyla gerçekleşti.

Probleme Dayalı Öğrenme (PDÖ) Kursu Yapıldı

Fakültemiz “Eğiticilerin Eğitimi Programı” kapsamında yer alan Probleme Dayalı Öğrenim kursu, 18 öğretim üyesinin katılımıyla gerçekleştirildi.

“İletişim Becerileri Eğitici Eğitimi" Kursu Yapıldı

Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından 5-6 Eylül 2019 tarihinde "İletişim Becerileri Eğitici Eğitimi" Kursu Derbent Uygulama Otelinde yapıldı.

Ölçme Değerlendirme Kursu Yapıldı

Eğiticilerin Eğitimi amacıyla planlanmış olan “Tıp Eğitiminde Ölçme Değerlendirme” Kursu 22 Mayıs 2019 tarihinde Tıp Fakültesi Eğitim Bloğu’nda 40 öğretim üyemizin katılımıyla gerçekleşti.

Bilimsel Yayınlar İçin Kaynak Tarama ve Kaynak Düzenleme Kursu

Fakültemiz öğretim üyelerine yönelik olarak Mezuniyet Sonrası Eğitim Komisyonu tarafından düzenlenen “Bilimsel Yayınlar İçin Kaynak Tarama ve Kaynak Düzenleme Kursu” 13 Şubat 2019 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşti.

Probleme Dayalı Öğrenim Kursu Yapıldı

Eğiticilerin Eğitimi Programı kapsamında, 26 Ekim 2018 tarihinde 25 öğretim üyesinin katılımı ile Probleme Dayalı Öğrenim Kursu gerçekleştirilmiştir.

"Tıp Eğitiminde Ölçme Değerlendirme" Kursu Yapıldı

Eğiticilerin Eğitimi amacıyla planlanmış olan “Tıp Eğitiminde Ölçme Değerlendirme” Kursu 4 Mayıs 2017 tarihinde 62 öğretim üyemizin katılımıyla gerçekleştirilmiştir. Kursa eğitmen olarak, Acıbadem Üniversitesi Tıp Eğitimi Anabilim Dalından Doç.Dr.Melike Şahiner, Doç.Dr.Levent Altıntaş katılmışlardır.

Fakültemizde "İletişim Becerileri Eğitici Eğitimi" Kursu Yapıldı

Fakültemizde 21-22 Eylül 2017 tarihinde "İletişim Becerileri Eğitici Eğitimi" Kursu yapıldı. Eğitici olarak Doç. Dr. Cem Cerit, Doç. Dr. Müge Alvur ve Uz. Psk. Dan. Ebru Şafak Toksoy'un yer aldığı eğitim ile öğretim üyelerine, öğrencilere yönelik uygulanacak olan "temel iletişim becerileri" modülü tanıtıldı ve uygulama yapıldı. Kursun sonunda katılımcı 18 öğretim üyesine sertifika verildi.

Probleme Dayalı Öğrenim Kursu Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi "Eğiticilerin Eğitimi" kapsamında, 7 Ekim 2016 tarihinde Tıp Fakültesi konferans salonunda düzenlenen Probleme Dayalı Öğrenim kursu, 28 öğretim üyesinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Öğretim Üyelerimize Temel Eğitim Becerileri Kursu Düzenlendi

Tıp Eğitimi AD tarafından gerçekleştirilen fakültemiz "Egitici Gelişim Programları" kapsamında Temel Eğitim Becerileri Kursu 15-16-17 Temmuz 2014 tarihlerinde gerçekleştirildi.

18–19 Eylül 2014 Tarihleri Arasında “Temel İletişim Becerileri Eğitici Eğitimi Kursu” nun İkincisi Yapıldı

Geçtiğimiz yıl Dönem 1 öğrencilerimiz için başlattığımız “Temel İletişim Becerileri Eğitim Programı” nın bu yılki eğiticileri için de “Temel İletişim Becerileri Eğitici Eğitimi Kursu” yapıldı.

“Temel İletişim Becerileri Eğitici Eğitimi Kursu” Yapıldı

Bilindiği gibi bu yıl Fakültemiz Dönem 1 öğrencilerine yönelik Temel İletişim Becerileri Eğitim Programı başlatıldı. Program, diğer programlardan farklı olarak “yaşantıya dayalı öğrenme” temelinde yapılandırıldı.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors