Akademik Gelişim Programları

“Güncel EUCAST Standartları Işığında Yorumlu ve Kısıtlı Antibiyogram Kursu

Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği, Türk Mikrobiyoloji Cemiyeti ve Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı işbirliği ile düzenlenen “GÜNCEL EUCAST STANDARTLARI IŞIĞINDA YORUMLU VE KISITLI ANTİBİYOGRAM KURSU” 30 Eylül-1 Ekim 2022 tarihlerinde fakültemizde gerçekleştirilmiştir.

Kadın Ürolojisi ve İşlevsel Üroloji Kocaeli Çalıştayı Yapıldı

Kadın Ürolojisi ve İşlevsel Üroloji Kocaeli Çalıştayı 24-25 Eylül 2022 tarihlerinde Türkiye genelinden ürolog ve fizyoterapistlerin katılımıyla Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

“Retrograd İntrarenal Cerrahi Kursu” Gerçekleştirildi

24 Haziran 2022 tarihinde üniversitemiz Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı ve Ürolojik Cerrahi Derneği işbirliğiyle “Retrograd İntrarenal Cerrahi Kursu” gerçekleştirilmiştir.

Temel Klinik Proteomik Uygulamaları Kursu Başarılı Bir Şekilde Tamamlandı

Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı öğretim üyelerimiz Prof. Dr. Murat Kasap, Doç. Dr. Gürler Akpınar, Dr. Öğretim Üyesi Aylin Kanlı ve Arş. Görev. Mehmet Sarıhan’nın çalışmaları ile bu yıl 6.’sı düzenlenen sertifikalı Klinik Proteomik Uygulamaları kursunda, 3 gün süren yoğun bir eğitim programı uygulandı.

13. Çocuk Sağlığı Toplantısı Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı'nca düzenlenen ve ana temaları yenidoğan ve çocukluk çağı enfeksiyonları olarak belirlenen "13. Çocuk Sağlığı Toplantısı" 13 Mayıs 2022 tarihinde fakültemiz konferans salonunda "Türk Neonatoloji Derneği" ve "Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları ve Bağışıklama Derneği" başkanlarının da katılımlarıyla gerçekleştirildi.

“Kronik Viral İnfeksiyonlar’da Son Durum Sempozyumu" Yapıldı

26-27 Şubat 2022’de “Kronik Viral İnfeksiyonlar’da Son Durum Sempozyumu” 23 konuşmacının katılımı ile Sapanca’da Richmond Nua Oteli’nde gerçekleşti.

Fakültemizde “Araştırma Doğruluğu (Researck Integrity) Eğitimleri gerçekleştirildi

Avrupa Komisyonu'un Horizon 2020 araştırma projeleri fonu kapsamında "VIRT2UE - Virtue based ethics and Integrity of Research: Train-the-Trainer program for Upholding the principles and practices of the European Code of Conduct for Research Integrity" adlı proje doğrultusunda "Araştırma Doğruluğu Eğiticilerin Eğitimi Programı" geliştirilmiştir.

Proteomik Seminer Serisi Başarılı Bir Şekilde Tamamlandı

Fakültemiz Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı Protein Araştırmaları ve Proteomik laboratuvarınca düzenlenen ve proteomik alanında uzman konuşmacıların sunumlar yaptığı seminer serisi başarılı bir şekilde gerçekleştirildi.

COVID-19 Sempozyumu

Kocaeli Üniversitesi Tıp fakültesi tarafından Prof. Dr. Sıla AKHAN başkanlığında pandemi deneyimlerini paylaşmak, bilgi alışverişinde bulunmak, son yayınları gözden geçirmek, ayrıca kronik viral infeksiyon yapan HIV, hepatit B virüsü ve hepatit C virüsü gibi diğer virüsler ile etkileşimini tartışmak amacıyla 17 Ekim 2020 Cumartesi günü COVID-19 Sempozyumu gerçekleştirilecektir.

Koronavirüs Enfeksiyonunda Güncel Durum Toplantısı

Tıp Fakültesi Dekanlığı tarafından 6 Şubat 2020'de Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonu'nda "Yeni Koronavirüs Enfeksiyonunda Güncel Durum" adlı bir konferans düzenlendi.

12. Çocuk Sağlığı Toplantısı

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Konferans Salonu'nda 12. Çocuk Sağlığı Toplantısı düzenlendi.

HIV/AIDS Farkındalık Toplantısı yapıldı

1 Aralık Dünya AIDS günü kapsamında, 29 Kasım Cuma günü, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonunda, HIV/AIDS Farkındalık Toplantısı yapıldı.

Bilimsel Yayınlar İçin Kaynak Tarama ve Kaynak Düzenleme Kursu

Fakültemiz öğretim üyelerine yönelik olarak Mezuniyet Sonrası Eğitim Komisyonu tarafından düzenlenen “Bilimsel Yayınlar İçin Kaynak Tarama ve Kaynak Düzenleme Kursu” 13 Şubat 2019 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleşti.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors