Prof. Dr. Mustafa Dülger

Fakültemizde bu yıl Prof.Dr.Yusuf Çağlar, Prof.Dr.Ahmet Almaç’ın arkasından Prof.Dr. Mustafa Dülger de 13 Eylül 2013 günü düzenlenen duygu dolu bir törenle emekli oldu. Fakültemizin kuruluşundan beri hastanenin ve genel cerrahi anabilim dalının gelişmesinde büyük emekleri olan Mustafa hoca ile ilgili törende önce Rumeli türküleri dinlendi ve daha sonra ilk sözleri öğrencileri ve asistanlarından Prof.Dr.Zafer Utkan ve Prof.Dr.Zafer Cantürk aldı. Utkan ve Cantürk, Mustafa hocanın düne kadar ameliyathanede olduğunu, hem iyi bir mentor hem de kendilerini evlatlarından ayırmayan iyi bir insan olduğunu ve onun bilimsel ve insani mirasını sürdüreceklerini söylediler. Daha sonra söz alan dekan Prof.Dr.Şükrü Hatun, Mustafa hocanın uygar, çalışkan, adil bir insan olduğunu; hekimlik yaparken ve kurumunda çalışırken hırslarına gem vuran sade ve iyi bir insan olarak bilindiğini, tıp eğitimine sıra dışı emek veren ve öğrencileri tarafından çok sevilen bir hoca olduğunu ve yerinin kolay doldurulamayacağını söyleyerek kendisine tıp fakültesi dekanlığının teşekkür belgesini sundu. Üniversitemiz rektörü Prof.Dr.Sezer Şener Komsuoğlu, Mustafa hocanın imece ile kurulan tıp fakültesine emek veren hocalardan olduğunu, ameliyathaneye güven getiren çalışkan bir öğretim üyesi olarak ona minnet dolu olduklarını söyledi ve emeklilik yaşamında mutluluklar diledi.

Törende daha sonra arkadaşı Prof.Dr.Ali Gökalp, öğrencileri Prof.Dr.Nuri Gönüllü ve Anıl Çubukçu, başhekim olduğu dönemde beraber çalıştığı hemşire İlkay Kaleli duygularını dile getirdi.

Salondakilerin ayakta alkışları ile kürsüye gelen Mustafa Dülger, herkese katılımları ve güzel sözleri için teşekkür etti; önce tören olmadan sessizce gitmek istediğini ama dekan Şükrü Hatun’un kendisini bu tören yapalım dediğini ve şimdi bu törenin yapılmasından çok memnun olduğunu, paraya pula yüz vermeden 40 yıldır hekimlik yaptığını, çok şeylerin bu sürede değiştiğini, hayattaki en önemli eserinin çocukları olduğunu, Kocaeli Tıp Fakültesinde çalışmaktan mutlu olduğunu, zaman zaman bu kurumda burukluklar yaşasa da geride çok iyi anılarla ve kubbede hoş seda ayrılma duygusu ile dolu olduğunu, kendi kuşağının Atatürk sevgisi ile dolu olduğunu ve son yıllarda Atatürk’ün değerini azaltmaya çalışanlara karşı hep beraber uyanık olunmasını, 68 kuşağından bir öğretim üyesi olarak bugünün gençlerini selamladığını ve herkese geldikleri için çok teşekkür ettiğini söyledi.

Tören Mustafa hocaya plaket ve çiçek takdimleri ile sona erdi.Prof.Dr.Mustafa Dülger’in özgeçmişi için tıklayınız...

Prof.Dr.Ali Gökalp’in konuşması için tıklayınız...

Resimlerle Mustafa Dülger...            

              

               

    

    

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors