2014 - 2015 Mezuniyet Töreniİlk olarak 2001 yılında eğitime başlayan Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesinden bu dönem mezun olan 200 yeni hekim diplomalarını aldı. Duygu dolu anlar yaşanan ve büyük bir coşku içinde geçen törene Kocaeli Üniversitesi Rektörü ve aynı zamanda Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Saadettin Hülagü Rektör Yard. Prof.Dr. Bekir Çakır, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. N. Zafer Utkan, Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri, öğrenciler, aileleri ve öğrencilere burs veren hayırseverler katıldılar.

Törene ayrıca Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan da katıldılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla açılan tören Dönem birincisi Dr. Yeşim Çıracı’nın arkadaşları adına yaptığı konuşmayla başladı. Protokol konuşmalarını ardından öğrencilere diplomaları verildi.

Son bölümde Dekan Prof. Dr. N. Zafer Utkan ile birlikte Hipograt Yeminini tekrarlayan öğrencileri kep fırlatmasıyla tören sonlandırıldı.               


     


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors