2012 - 2013 Mezuniyet Töreni


Fakültemizin 13.dönem mezunları için düzenlenen mezuniyet töreni 28.6.2013 Cuma günü saat 14.00-16.00 saatleri arasında öğrencilerin, öğretim üyelerinin ve sevgili öğrencilerimizin ailelerinin yoğun ve coşkulu katılımı ile yapıldı. Törene rektör yardımcıları Prof. Dr. Ayşe Sevim Göklap, Prof. Dr. Ali Demirci, Prof. Dr. Hasret Çomak, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Şükrü Hatun, Tıp Fakültesi dekan yardımcıları Prof. Dr. Füsun Yıldız ve Prof. Dr. İlhan Tarkun, Diş Hekimliği Fakütesi dekanı Prof. Dr. Ali İhya Karaman öğretim üyeleri, veliler ve davetliler katıldı. Tören herkesin yerlerini almasından sonra genç hekimlerin iki koldan (bir kolun başında dekan ve eğitim komisyonu başkanı, diğer kolda dekan yardımcıları olmak üzere) salona girmeleri ve sahnede yerlerini almaları ile başladı. Sunuculuğunu üniversitemiz Halkla İlişkiler Müdürü Zehra Demiral’ın yaptığı törende istiklal marşından sonra ilk olarak dönem birincisi Emre Özcan konuştu. Tıp eğitiminin zorluklarından, teorik derslerin fazlalığından ve intörnlük dönemindeki bazı sorunlardan bahseden Özcan fakültemizdeki PDÖ oturumları ve intörnlere sağlanan imkanlar için teşekkür etti. Dekan Prof. Dr. Şükrü Hatun konuşmasınn başında fakültemizi bu günlere gelmesinde katkıda bulunan kurucu dekanımız Prof. Dr Baki Komsuoğlu olmak üzere herkese şükranlarımı sunuyorum dedi. Sizleri yetiştiren öğretim üyelerine, sevgili çalışma arkadaşlarım Prof. Dr. Füsun Yıldız ve Prof. Dr. İlhan Tarkun’a, Eğitim komisyonu başkanı Prof. Dr. Bahar Müezzinoğlu’nun eşliğinde komisyon üyeliğine, D VI koordinatörü Doç. Dr. Metin Aydoğan ve Doç. Dr. Serkan Yılmaz’a, tıp fakültesini bütün güçleri ile destekleyen değerli rektörümüz Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu’na ve rektör yardımcılarına, dekanlık ve tıp eğitimi anabilim dalı çalışanlarına, hastanemiz çalışanlarına emekleri ve katkıları için teşekkür ederek başladığı aileleri kutladı. Daha sonra “Hekim olmak hemen her zaman insana çok yönlü, insanlarla ve bilimle zenginleşen bir yaşamın kapılarını açar. O yüzden hekim olmak aslında yaşam açısından talihli birisi olmak anlamına gelir. Lütfen bunun kıymetini bilin” diyerek devam eden Prof. Hatun, konuşmasını “Unutmayın İnsan aldıkları ile yaşar, verdikleri ve paylaştıkları sevilir. Hekimlik vermenin ve paylaşmanın, böyle olduğu için de mutluluğun mesleğidir. Sizlerin bizi ve Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesini en iyi şekilde temsil edeceğinize inancım tamdır. Yolunuz açık olsun” diyerek bitirdi.

Daha sonra kürsüye gelen rektör yardımcısı Prof. Dr. Ayşe Gökalp, fakülte yönetimine coşkulu tören için teşekkür etti ve aileleri/genç hekimleri kutlayarak sözlerine başladı. Prof. Gökalp, “Siz çok iyi bir eğitim yuvasından mezun oldunuz. KOÜ bugün Türkiye’de en saygın eğitim kurumlarından biridir. Siz bu kurumda sadece eğitim-öğretim almadınız. Hocalarınızı da örnek aldınız. Bu şekilde hayatta başarıyı da kısmen garantilemiş oluyorsunuz. Önünüzdeki yol, biraz daha engebeli. Çalışmalarınızda daima bilgiye başvurun” dedi.

Dereceye girenlere ödüllerinin verilmesinden sonra, genç hekimlere öğretim üyeleri tarafından tek tek bitirme belgeleri verildi.Tören sırasında yeni emekli olan Prof.Dr Ahmet Almaç ve yakında emekli olacak Prof. Dr. Mustafa Dülger de öğrencileri ile son kez buluştular. Prof. Dr.Mustafa Dülger kürsüden öğrencilerine veda etti.

Bütün öğrencilerin belgelerini almasından sonra dekan Prof. Dr. Şükrü Hatun eşliğinde genç hekimler “Hekimlik Andı”nı çoşkulu bir şekilde okudular ve daha sonra “keplerini fırlattılar”.Tören öğrenci ve öğretim üyelerinin sahnede beraberce “onuncu yıl marşı”nı söylemesi ile son buldu.

Bir kez daha yeni mezun hekimlerimizi kutluyor ve yaşam boyu başarılarının sürmesini diliyoruz.Dekan Prof. Dr. Şükrü Hatun'un konuşma metni için tıklayınız.

(Dönem birincisi) Emre Özcan'ın konuşma metni için tıklayınız.

2012-2013 Eğitim Yılı Mezuniyet Töreni Albümü için tıklayınız.  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

  

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors