Prof. Dr. Itır Yeğenağa

İş disiplini ve güler yüzüyle tanınan İç Hastalıkları Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Itır Yeğenağa 01.03.2017 tarihinde Tıp Fakültesi Konferans Salon'unda düzenlenen emeklilik töreni ile fakültemize veda etti. Törene Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk yanı sıra çok sayıda akademisyen ve öğrenci Katıldı.

"Çok Sayıda Bilim İnsanı ve Hekim Yetiştirdi"

"Değerli Itır ablamız, bu emeklilik törenini bir veda olarak görmüyoruz" diyerek sözlerine başlayan Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, hekimliğin kutsal bir meslek olduğunu ve emekli olunsa dahi mesleğin bitmediğini ifade etti. Prof. Dr. Itır Yeğenağa ile birlikte 20 yıl çalıştığını dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, "Ne mutlu ona ki bugüne kadar çok sayıda bilim insanı ve hekimin yetiştirdi" dedi. Rektörümüz Prof. Dr. Hülagü, her ne kadar bir emeklilik töreni olsa da bunun bir ayrılık olmadığını, Prof. Dr. Itır Yeğenağa'yı her zaman aramızda görmeye devam etmek istediklerini ve akademik hayattan kopmamasını temenni etti.

Her vedanın zamansız, hüzün taşıyan ve aslında her vedanın bir başlangıç olduğunu belirten Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Utkan ise, "Bu tören bir veda gibi değil hoş seda bırakılmış bir an olarak görülmeli" dedi. Prof. Dr. Yeğenağa'yı üretken olabildiği yere kadar frene basmayı düşünmeyen biri olarak tanımlayan Prof. Dr. Utkan, "Bugün her şeyi yapabileceği özgürlüğüne kavuşuyor. Kendisini sevgiyle kucaklıyor, üniversitemize yaptığı katkıları nedeniyle sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yaşamında sağlık, mutluluk, başarı ve uzun ömürler diliyorum" şeklinde konuştu.

"Hep Yanınızda Olacağım"

Prof. Dr. Itır Yeğenağa, "Bu heyecanlı anı benimle paylaştığınız için hepinize teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız. Burada güzel bir hayatım oldu. Tatlı acı bire çok anımız oldu. Birlikte başladık, birlikte çalıştık. Daha iyi şeyler yapacağız, hep sizin yanınızda olacağım ve sizinle iftihar edeceğim" dedi.

Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Erkan Dervişoğlu'nun, Prof. Dr. Itır Yeğenağa'nın fotoğraflarından oluşan bir sunum da yaptığı törende, emeklerinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk, Prof. Dr. Yeğenağa'ya teşekkür ederek çeşitli hediye, plaket ve çiçek takdim etti.    

    

    

    

    

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors