Prof. Dr. Füsun Yıldız

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Konferans Salonunda bugün (05.05.2017) üniversitemizin değerli öğretim üyelerinden Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Anabili Dalı Başkanı Prof. Dr. Füsun Yıldız için emeklilik töreni düzenlendi. Prof. Dr. Füsun Yıldız'ın fotoğraflarından oluşan bir slayt gösterisinin yapıldığı törenin sunuculuğunu Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlknur Başyiğit gerçekleştirirken Yrd. Doç Dr. Serap Argun Barış ise Prof. Dr. Füsun Yıldız'ın özgeçmişine dair kesitler aktardı.

Törene Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk'ün yanı sıra çok sayıda akademisyen, öğrenci, STK temsilcileri ve davetliler katıldı."Hocamız Bilime Katkı Sağlamaya Devam Edecek"

Her emekliliğin erken olduğunu belirterek sözlerine başlayan Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü, "Füsun Hocamızın aramızdan ayrıldığını düşünmüyorum çünkü bu sadece bir görev değişimidir. Sevgi ve saygı kavramlarıyla bütünleşmiş olan Prof. Dr. Füsun Yıldız'ın Kıbrıs'ta sürdüreceği göreviyle bilime katkı sağlamaya devam edeceğini düşünüyorum. Giderken ardında gözü yaşlı dostlar bırakan Füsun Hocamızın gittiği yerde mutlu olacağına dair inancım sonsuzdur." açıklamasında bulundu.

"Mutluluk İnsanları Sevmektir"

Törenin hem Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesine hem de Prof. Dr. Füsun Yıldız'a yakışır bir şekilde gerçekleştiğini belirten Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan ise "21 yıldır üniversitemizde görev yapan Füsun Hocamız üniversitemizden kendi isteğiyle emekli olarak akademik ve sosyal yaşamını Kıbrıs'ta devam ettirme kararı almıştır. Kendisi renkli kişiliği ve sosyalliğiyle herkes tarafından sevilen bir hocamızdır. Füsun hocamıza kurumumuza yaptığı desteklerden dolayı teşekkür ederim." dedi. Gerçek mutluluğun hiçbir şey beklemeden insanları sevmek anlamına geldiğini belirten Prof. Dr. Utkan, "Hocamız Kıbrıs'ta da insanları ve dünyayı sevmeye devam edecektir" diye konuştu."Aynı Gökyüzü Altında Şifa Dağıtmaya Devam Edeceğiz"

"Heybem, sevgiyle biriktirdiğim insanlarla yüklü" diyerek konuşmasına başlayan Prof. Dr. Füsun Yıldız "Bana verdikleri desteklerden dolayı başta Rektörümüz Prof. Dr. Sadettin Hülagü ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan olmak üzere tüm akademisyenlere, çalışma arkadaşlarıma, aileme ve 21 yıldır yaşamına dokunabildiğim herkese teşekkür ederim. Sevgiyle birktirdiğim insanlar sayesinde Türkiye'nin her ilinde açık birer kapım var. Bizlere emanet edilen tüm öğrencilerimin hayatlarına dokunmaya çalıştım. 21 yıl boyunca burada güzel kökler saldım ve buradan ayrılmak inanın benim için de kolay değil. Belki meslek hayatıma başka bir yerde devam edeceğim fakat gönül bağım asla kopmayacak." ifadelerini kullandı.

Güzel işler başarmış, insanların yüreğine dokunmuş, çok sayıda kişiye şifa dağıtmış bir hekim olarak Kocaeli Üniversitesi'nden ayrıldığını belirten Prof. Dr. Füsun Yıldız "Aynı gökyüzü altında şifa dağıtmaya, insanların yüreğine dokunmaya devam edeceğiz. Gittiğim yerde evim, evinizdir. Bana yaşattığınız her şey için teşekkür ederim." diye konuştu.

Törene katılan Prof. Dr. Füsun Yıldız'ın eşi Ercüment Yıldız, Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haşim Boyacı, Türk Toraks Derneği Başkanı Prof. Dr. Fuat Kalyoncu ile dernek üyeleri Prof. Dr. Arzu Yorgancıoğlu, Prof. Dr. Bilun Gemicıoğlu, Prof. Dr. Dilşad Mungan ve öğrenciler, Prof. Dr. Yıldız hakkındaki görüşlerini aktarırken Prof. Dr. Yıldız'ın Avustralya'da eğitimini sürdüren oğlu Baran Yıldız törene telefonla bağlanarak annesiyle gurur duyduğunu söyledi.

Tören Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk'ün, Prof. Dr. Füsun Yıldız'a çeşitli hediyeler ve çiçek takdim etmesiyle sona erdi.    

    

    

    

    

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors