Prof. Dr. Ahmet Almaç

Kulak Burun Boğaz Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Almaç’ın emeklilik töreni bugün (27-06-2013) Tıp fakültesi hastanesi konferans salonunda gerçekleşti. Törene Rektör Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu, Rektör yardımcıları Prof. Dr. Ayşe Sevim Gökalp ve Prof. Dr. Ali Demirci, Tıp Fakültesi dekanı Prof. Dr. Şükrü Hatun, dekan yardımcıları Prof. Dr. Füsun Yıldız ve Prof. Dr. İlhan Tarkun, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali İhya, Prof. Dr. Ali Gökalp, Prof. Dr. Yusuf Çağlar, Hastane başhekimi Prof. Dr. Nazım Mutlu, hastane başmüdürü Halit Apak, Prof. Dr. Ahmet Almaç’ın ailesi, Öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Tören Yard. Doç.Dr Murat Öztürk’ün Prof. Dr. Ahmet Almaç’ın hayatını anlatan sunumu ile başladı. Dr.Öztürk hocasının öğrencileriyle yakından ilgilenen, öğrencilerin tek tek isimlerini bilen ve öğrencileri tarafından çok sevilen bir hoca olduğunu anlattı. Onun yapılan tüm eğitimlere katıldığını, meslek hayatı boyunca eğitime birçok katkısında olduğunu belirtti. Prof. Dr. Almaç’ın meslektaşlarıyla da yakın ilişki içerisinde olduğunun altını çizerek konuşmasını teşekkürlerini ileterek sonlandırdı. Dekan Prof. Dr. Şükrü Hatun “Ahmet hoca iyi bir insan, iyi bir hekimdir. Fakültemiz açısından tıp eğitiminin simgelerinden birisidir. Bu kurumun değerlerinin oluşmasına büyük katkısı vardır; fakültemiz adına eşinizle ve ailenizle bundan sonraki hayatınızda mutlu bir yaşam diliyorum” dedi. Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu “beyaz önlük ne gerektiriyorsa özenle taşıdınız. Beraber uzun yıllar çalışmanın mutluluğunu yaşıyorum, en önemli özelliğiniz öğrencilerinize gösterdiğiniz özendir tüm meslektaşlarım adına teşekkür ediyorum” dedi.

Kızı İrem Almaç Yüce “Babam tartışılması ve konuşulması çok iyi bir insandır. Bu ülkeye hizmet etmenin ne kadar önemli olduğunu, paranın hayatta en önemli unsur olmadığını ve hayal kurmayı babamdan öğrendim. Mesleğini insanlara hizmet etme isteği olarak yapmıştır diyen hekimliğin ne kadar zor ve meşakatli bir meslek olduğunu babam Ahmet Almaçtan öğrendiğini belirti. Meslektaşlarının ve öğrencilerinin Prof. Dr. Ahmet Almaç’ı anlatan cümleleriyle ve teşekkürleriyle devam eden tören Prof. Dr. Almaçın söz alarak karşımızdakini anlamak için kendimizi onun yerine koymamız gerekir, meslek hayatında bir çok şey öğrendiğim diyerek meslektaşlarına, öğrencilerine ve katılımcılarına teşekkürlerini iletirken kendini kısa bir şiirle anlattı. Tören Prof. Dr. Almaç’a plaket verilmesiyle sonlandı.Prof. Dr. Ahmet Almaç'ın veda konuşması metni için tıklayınız...

Prof. Dr. Ali Gökalp'in konuşma metni için tıklayınız...

Yard. Doç. Dr. Murat Topdağ'ın sunumu için tıklayınız...

İnt. Dr. Özlem Dişli'nin konuşma metni için tıklayınız...            

              

    

    

    


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors