Akademik Kurul 16 Haziran 2014

Fakültemizin eğitim yılı sonundaki durumu paylaşmak ve öğretim üyelerinin önerilerini almak üzere düzenlenen akademik kurul 16.6.2014 günü yapıldı. Toplantıya rektörümüz Prof. Dr. Sezer Ş.Komsuoğlu, rektör yardımcıları Prof. Dr. Ayşe Sevim Gökalp, Prof. Dr. Ali Demirci, Prof. Dr. Hasret Çomak, öğretim üyeleri, öğrenci ve asistan temsilcileri katıldı.

Toplantıya fakültenin 2014 yılı aktiviteleri konusunda bilgi sunan dekan Prof. Dr. Şükrü Hatun “ Söz söyleme özgürlüğünün her şeyin üstünde bir değere sahip olduğu akademik kurulların fakültemizin önemli bir özelliği olduğunu” söyleyerek sözlerine başladı ve mezuniyet öncesi eğitim, sağlık hizmetleri ve döner sermaye, uzmanlık eğitim, araştırma ve yayın, kurumsal tanıtım ve sosyal sorumluluk çalışmaları başlıkları altında yapılanları anlattı. Prof. Hatun, özetle “ Fakültemizde iyi bir eğitim enerjisinin olduğunu, yaz stajı gibi programlarla eğitimi zenginleştirmeye çalıştıklarını, öğrencilere hizmet etmeyi ve onlar için özgür bir eğitim ortamı sağlamaya çalıştıklarını, öğrenci araştırma programı ile eğitimi ve yurtdışı deneyimleri desteklediklerini, her yıl yapılan tıp eğitimi çalıştayı ile yapılanları değerlendirdiklerini, sağlık hizmeti alanında üçüncü basamak sağlık kurumu olarak görevlerini layıkıyla yapmaya çalıştıklarını, bütün gayretlere rağmen döner sermaye borç yükünün arttığını ve bu konuda merkezi yönetimden destek göremediklerini, uzmanlık eğitimi ve araştırmanın kurumsallaşması konularında önemli adımlar attıklarını ve fakültenin sosyal çalışmalar bakımından da verimli bir 5 ay geçirdiği” anlattı. Konuşmasının sonunda, öğretim üyelerine eğitime yaptıkları katkı için, rektörümüz Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu ve üniversite yöneticilerine destekleri için teşekkür eden Prof. Hatun sözlerini “Üniversitemizin bir tarihi var, Baki Komsuoğlu hocamız zamanından beri oluşmuş bir kurum kültürümüz ve değerlerimiz var. Buna yaslanarak ilerleyebiliriz. Fakültemizin ve üniversitemizin güçlü, kapsamlı fikirlere ve üniversitenin özerkliğini en öne koyan bir zihniyete ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz. Bizler bu tür bir zihniyetin değer bulması çabasının içinde olacağız.Şimdiden herkese iyi tatiller diliyoruz” diyerek bitirdi.

Daha sonra söz alan Prof. Dr. Sezer Şener Komsuoğlu, “fakültemizin çalışmaları için dekana teşekkür etti ve tıp fakültesinin geldiği yerden memnuniyet duyduğunu, bugünlere kolay gelinmediğini, dünyadaki üniversitelerin özellikle doktora programlarına önem verdiğini, öğrencilerin İngilizce konuşan hale gelmesinin önemli olduğunu, tıp fakültesinin önüne doktora programlarını geliştirme hedefi koyması gerektiğini” anlattı ve herkesin yolunun açık olması dileği ile konuşmasını tamamladı.

Toplantı öğrencilerin teşekkürleri ile sona erdi.


Dekanlık Sunumu İçin Tıklayınız...

Rektörümüz Prof. Dr. Sezer Komsuoğlu’nun Sunumu İçin Tıklayınız...    

  

  

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors