Akademik Kurul 27 Aralık 2016

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Güz Dönemi Akademik Genel Kurul toplantısı, 27 Aralık 2016 Salı günü 10:00–12:00 saatleri arasında Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda, fakültemiz akademisyenlerinin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Kurul Toplantısına Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sadettin Hülagü, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ercüment Çiftçi ve diğer öğretim üyeleri katılım gösterdi.

Akademik Genel Kurul’un ilk konuşmasını yapan Tıp Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Zafer Utkan, sözlerine akademik ünvanda yükselen akademisyenleri ve özverili çalışmalarıyla yararlılık gösteren Ana Bilim Dalları’nı tebrik ederek başladı.

Akreditasyon süreci ile ilgili özdenetim geliştirmenin gerektiğini söyleyen Zafer Utkan, kurum faaliyetlerini özetlediği konuşmasında üzerinde durulması gereken çalışma ve uygulamalarla ilgili görüş ve önerilerini belirterek ülkece tüm olumsuzlukların geride kaldığı mutlu bir yeni yıl temennisiyle sözlerini tamamladı.

KOÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Nuh Zafer Cantürk, hastane faaliyetleri hakkında gerçekleştirdiği genel değerlendirme konuşmasında yeni yılda gerçekleştirilmesi arzu edilen işler hakkında bilgi verdi.

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Saadettin Hülagü, Üniversitenin mevcut durumuyla ilgili genel bir değerlendirme yaparak başladığı konuşmasında Denizcilik Fakültesi’nin ve Uygulamalı Bilimler Fakültesi’nin kurulduğunu, İlahiyat Fakültesi’ nin eğitime başladığını belirtti ve öngörülen yeniliklere ve devam edilen işlere örnekler vererek bilgilendirmelerde bulundu, huzurlu bir yeni yıl temenni etti.

KOÜ Rektör Yardımcısı Ercüment Çiftçi ise 100/2000 Doktora Burs Projesi hakkında kısa bir bilgilendirmede bulundu.

Akademik Genel Kurul, katılım gösteren diğer akademisyenlerin soru ve görüşlerinin alınmasının ardından sona erdi.


Prof.Dr. Zafer Utkan sunumu için tıklayınız...  

  

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors