Akademik Kurul 27 Aralık 2012

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesinin düzenlediği Akademik Genel Kurul Tıp Fakültesi konferans salonunda dün (27-12-2012) düzenlendi. Kurula Rektör yardımcısı Prof. Dr. Ali Demirci, Dekan Prof. Dr. Şükrü Hatun, Dekan yardımcıları Prof. Dr. Füsun Yıldız ve Prof. Dr. İlhan Tarkun, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Nazım Mutlu, akademisyenler, araştırma görevlileri, öğrenci temsilcileri ve hastane yöneticileri katıldı.

Akademik Kurul’un Tıp Fakültesi için önemli olduğunu belirten Dekan Prof. Dr. Şükrü Hatun “Bize güvenerek Kocaeli Tıp Fakültesi Dekanlık Misyonunu yüklenmemizi sağladıkları için Üniversite yönetimine teşekkür ettiğini söyleyerek” sözlerine başladı. Dekan Hatun, “Ülkemiz üniversiteler açısından zor bir zamandan geçiyor. Bu toplantıya başlarken üniversite kavramının tarihsel anlamını yeniden hatırlamamız gerekiyor. Üniversite, Eflatun ve Aristo’nun hiçbir politik ve dini baskı unsuru olmadan öğrencileri ile felsefi tartışma yarattıkları ortamdan esinlenerek tarih içinde oluşmuş temel uygarlık kavramlarından birisidir. Üniversite deyince aklımıza yalnızca bir okul (yani binalar) gelmez. O binalar, ruhunu veren değerler olmadan soğuk taşlardan ibarettir. Tepki göstermeden, kendimiz olmayı sürdürmeden kişisel ve kurumsal itibarımızı koruyamayız. Tepkilerimizin üniversitenin evrensel değerlerini güçlendirme yönünde olması gerekir. Günümüzde bu değerleri en iyi temsil eden üniversitelerden birisine yönelik dışlayıcı, kötüleyici tutumlardan üzüntü duyuyoruz. ODTÜ rektörünün kimliğinde üniversitenin evrensel değerleri ile dayanışma içinde olduğumuzu belirtmek isteriz” dedi.

Yönetmek değil hizmet etmek bizim için önemli diyen Prof. Dr. Hatun, insana yakınlığımız temel felsefemizdir dedi. Toplantıda çalışma koşullarının iyileştirilmesi için yapılan çalışmalardan bahseden Hastane Başhekim Prof. Dr. Nazım Mutlu çalışmalarımızın daha hızlı gerçekleşmesi için bizlere yardımcı olmanızı istiyoruz dedi. Akademisyenlerin de yaşadıkları sorunlarını dile getirdikleri toplantı Yeni Yıl kokteyli ile son buldu.

Öğretim üyelerimizin, araştırma görevlilerimizin, öğrencilerimizin ve hastane çalışanlarının yeni yıllarını bir kez daha kutluyoruz.

Akademik Kurul’da paylaşılan dekanlık sunumunu, anabilim dallarının 2012 faaliyetlerinin özetini ve tıp fakültesi çalışma planını alttaki linklere tıklayarak indirebilirsiniz.Dekanlık Sunumu İçin Tıklayınız...

Anabilim Dallarının 2012 Faaliyetlerinin Özeti İçin Tıklayınız...

Tıp Fakültesi Çalışma Planı İçin Tıklayınız...  

  


Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors