Haberler

Asistan Akademik Kurul Toplantısı Yapıldı


Tıp Fakültesi Konferans Salonu’nda 21 Aralık 2022 tarihinde Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ayten Yazıcı’nın ve Mezuniyet Sonrası Eğitim Komisyonu üyesi Öğretim Üyelerinin katılımı ile gerçekleştirilen asistan toplantısında asistan hekimler çalışma koşullarıyla ilgili konularda söz aldı. Asistan hekimler mevcut koşullarla ilgili görüşlerini kendileriyle ilgili talepleri dile getirdi.

Toplantıda, asistan hekimlerden tez takip formunu 3 ayda bir yenilemeleri ve bilimsel çalışmalarında BAP’tan destek alabilecekleri ifade edilirken, Mezuniyet Sonrası Eğitim Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Murat Pekdemir, pandemi döneminin sona ermesinin ardından yeni eğitim etkinliklerinin komisyonları tarafından gerçekleşeceğini belirtti.

Toplantıda, İyi Klinik Uygulamaları ve Simülasyon Merkezi ile ilgili öngörülen yeni uygulamalar olduğunu belirten Prof. Dr. Ayten Yazıcı, Çekirdek Eğitim Programı dahilinde yapılması gereken işlemler hakkında bilgi vererek, nöbet sonrası izinlerde hastanın o gün çalışacak ekibe devredilmesinin önemine değindi.

Asistan Hekimlerinin dinlenme alanı, adil bir banka promosyon sistemi, sosyal ve bilimsel topluluk kurulması konularındaki taleplerinin yanı kurum içi online veya video eğitim platformu, dil eğitimi, haftada yarım günün eğitim saati olarak ayrılması gibi eğitim taleplerini yönetim olarak değerlendireceklerini ifade eden Prof. Dr. Yazıcı, “Yeterlilik çerçevesine uygun olarak gerekli duyulan eğitimlerin yapılabileceğini dile getirdi.Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors