Haberler

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Dönem I Açılış, Tanışma ve Uyum Programı


2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılı Dönem I Açılış, Tanışma ve Uyum Programı 05 Ekim 2020 Pazartesi günü Dekanlık toplantı salonunda, COVID-19 ile ilgili temas izolasyonu önlemleri nedeniyle Zoom Programı üzerinden çevrimiçi olarak gerçekleştirilmiştir.

“Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesine Hoş Geldiniz”

Saygı Duruşu ve KOÜ tanıtım filminin gösterimi ile başlayan programda ilk olarak Int. Dr. Mahinur Danacı “Öğrenci Gözüyle Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi” başlığında bir konuşma gerçekleştirdi.

Mahinur Danacı, konuşmasında Dönem I öğrencilerine hitaben, genç olmasına rağmen köklü bir Üniversite olan Kocaeli Üniversitesi’nin en iyi fakültelerinden birinde eğitim göreceklerini ifade ederek fakülte ders kurul sistemi, Tıp Eğitimi Öğrenci Komisyonu ve uygulamaya konulan “Akran Danışmanlığı” programı hakkında bilgilendirmede bulundu.

“Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesine Hoş Geldiniz” başlıklı konuşmasında, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan, Dönem I öğrencilerini tercihlerinden dolayı kutladı, fakültemizin kadim geleneklerinden olan beyaz önlük giyme töreninin ilk fırsatta yapılacağını belirterek “Şimdiye kadar 2000 tıp doktoru yetiştirmiş olan fakültemizden sizleri de mezun edebilmeyi diliyoruz” dedi. Prof. Dr. Zafer Utkan, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin ülkemizde akredite olan sayılı fakültelerden biri olduğunu ifade ettiği konuşmasında, fakülteye dair tarihsel ve eğitsel olarak tanıtımda bulunarak, Araştırma Birimleri, Klinik Deneysel Araştırmalar, Harvard Değişim Programı ve Öğrenci Kongreleri hakkında bilgilendirmede bulundu.

Topluma dayalı tıp eğimini önemsediklerini, eğitim ve klinik binaların yakın oluşlarının bu kapsamda olumlu katkısının olduğunu belirten Prof. Dr. Zafer Utkan, Dönem I öğrencilerinin Fakülte Yönetmeliklerini okuyarak hakları ve sorumlulukları hakkında bilgi sahibi olmaları gerektiğini ifade ederek, öğrencilere, Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyetimize yararlı bireyler olma yolundaki çabalarında başarılar diledi.

Toplantıya Zoom Programı üzerinden katılımda bulunan KOÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, gerçekleştirdiği konuşmasında, yeni öğrencilerle buluşmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Öğrencilerimizin Üniversite havasını solumaları pandemiden dolayı bir süre ertelenecek. Ancak aşı uygulamalarının sonucunda Bahar Döneminde yüz yüze eğitim yapılacaktır”dedi. Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, teknolojinin tıptaki önemine değindiği konuşmasında Üniversitemizin Uzaktan Eğitim Uygulamalarının başarıyla tamamlanacağını belirterek 2020-2021 Eğitim-Öğretim Döneminde tüm öğrencilere başarılar diledi.

Toplantının ilk oturumunda yer alan “Tıp Fakültesinin Tanıtımı ve Tanışma” başlıklı sunum, Dönem I Koordinatörü Prof. Dr. Belgin Bamaç tarafından gerçekleştirildi. Prof. Dr. Belgin Bamaç, fakültemiz binası ve fakültemiz web sitesini görseller eşliğinde tanıtarak fakülte eğitim birimleri hakkında bilgilendirmelerde bulunarak, pandemi nedeniyle ders ve sınav sisteminde alan yer alan değişiklikler hakkında bilgi verdi.

Uzem Tanıtımı ve Açılış Dersi

Toplantının 2.Oturumunda, UZEM (Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi) tanıtımını gerçekleştiren Dönem IV öğrencisi Mehmet Bilal Danacı , Uzem’in pandemiden önce de fakültemiz kültür derslerinde ve online dersler de kullanıldığını ifade ederek entegre hale getirilen UZEM ve ZOOM uygulama ekranını görsel olarak tanıttı, öğrencilerden gelen sorular üzerine ders notlarının UZEM den yüklenebileceğini , ders programının fakülte web sayfasında yer alacağını ifade etti.

Açılış, Tanışma ve Uyum Programı, Prof. Dr. Sıla Çetin Akhan tarafından “Covid 19 Hakkında Güncel Gelişmeler” konusunda Eğitim Yılı Açılış Dersi verilmesinin ardından sona erdi.Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors