Haberler

Dekanımız Prof.Dr. Nihat Zafer UTKAN’dan Öğrencilere Mesaj


Sevgili Öğrenciler

Bildiğiniz üzere Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19) salgını dolayısıyla ülkemizdeki tüm yüksek öğretim kurumları 16.03.2020 itibaren 3 hafta süreyle tatil ilan edilmiştir.

(COVID-19) salgını dolayısıyla yükseköğretim kurumlarının eğitim ve öğretim süreçlerinin mümkün olduğunca kesintiye uğramadan sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için, 18.03.2018 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında; 2019-2020 eğitim ve öğretim yılı ile sınırlı olmak üzere bahar dönemi ile ilgili bazı kararlar almıştır. Bu kararlardan biri de alt yapısı yeterli üniversitelerin Yükseköğretim kurumları, program çeşitlilikleri ve altyapı imkanlarına göre, yetkili kurullarının kararı ile yürüttükleri eğitim ve öğretim faaliyetlerini, niteliği gözönünde tutarak alacakları tedbir ve düzenlemelerle uzaktan öğretim yoluyla sürdürebilecektir. Kocaeli üniversitesi de 23.03.2020 tarihinden itibaren uzaktan eğitim faaliyetlerine ilişkin hazırlıklara başlayacaktır.

Bu kapsamda Tıp Fakültesi olarak teorik derslerin içeriklerinin “Kocaeli Üniversitesi Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi-UZEM” üzerinden öğrencilerimize ulaştırılması hedeflenmiştir. UZEM portalına kişisel kullanıcı adı ile giriş yaparak ders içeriklerine ulaşmanız mümkün olacaktır. En kısa sürede ders içeriklerinin ilgili öğretim üyesi tarafından sisteme yüklenmesi planlanmaktadır.

Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında yükseköğretim kurumlarında uzaktan öğretim yöntemiyle verilemeyen 2019-2020 eğitim öğretim yılı bahar dönemine ait pratik uygulamalar ve uygulamalı derslerin telafisi için, her bir programa göre yoğunlaştırılmış akademik takvim yapılarak COVID-19 salgını sonrasında yaz öğretimi uygulanabilecektir. Gelişmelere göre dekanlık tarafından gereken planlamalar ve düzenlemeler yapılacak ve sizlere ayrıca duyurulacaktır.

En kısa sürede görüşmek üzere, Sevgilerimle

Prof.Dr. Nihat Zafer UTKAN

DEKANDemo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors