Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi

Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi
Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi
 

Genel Cerrahi Anabilim Dalı

Genel Cerrahi karın boşluğunda bulunan organların, memenin ve tiroid bezinin (guatr) cerrahi hastalıklarıyla uğraşan bir bilim dalıdır. Cerrahi Onkoloji ise, aynı organlara ait kanserlerle ilgilenir. Hastanemizde Genel Cerrahi ameliyatlarının yanı sıra cerrahi sınırlardaki meme kanserleriyle, yemek borusu, mide, kalın bağırsak, rektum kanserleri, pankreas safra kesesi, karaciğer kanseri, tiroid (guatr bezi) kanserleri gibi cerrahi onkoloji kapsamındaki hastalıklar başarıyla tedavi edilmektedir.

Genel Cerrahinin kapsamındaki bir diğer konu; karın duvarı, kasık, göbek fıtıkları ve ameliyat sonrası oluşan fıtıklardır. Hastanemizde gerçekleştirilen fıtık ameliyatları fıtık cerrahisinin dünyada ulaşılan en son teknik ve malzeme kullanılarak yapılmaktadır. Nüks (fıtığın tekrar oluşması) sorunu kullandığımız yöntemlerle tamamen ortadan kaldırılmıştır.

Diğer yandan, özellikle safra kesesi ameliyatlarında kullanılan laporoskopik cerrahi (kapalı ameliyat) yöntemi; arzu eden ve tıbbi yönden sakıncası olmayan hastalarda başarıyla uygulanmaktadır. Hastanemiz; trafik kazaları, bıçaklanma, kurşunlanma gibi dakikaların altın değerinde olduğu acil cerrahi ve her türlü dahili acillerde deneyimli uzman ekibiyle 24 saat hizmet vermektedir. Bu kısıtlı dakikalarda hastanın yaşam şansını sadece yetkin ve tecrübeli hekimlerin artırabileceğini unutmamak gerekir.

 

 

Öğretim Üyeleri:

Prof.Dr.Zafer UTKAN (Anabilim Dalı Başkanı)

Prof.Dr.Nuh Zafer CANTÜRK

Prof.Dr.Neşet Nuri GÖNÜLLÜ

Prof.Dr.Anıl ÇUBUKÇU

Prof.Dr.Erdem OKAY

Doç.Dr.Oğuzhan BÜYÜKGEBİZ

Dr.Öğr.Üyesi Oktay YİRMİBEŞOĞLU

Dr.Öğr.Üyesi Sertaç Ata GÜLER

Dr.Öğr.Üyesi Turgay ŞİMŞEK

Sayfa Başı

 

Bölümümüz

© Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi
Kocaeli Üniversitesi Umuttepe Yerleşkesi
41380, Kocaeli
Tel: +90 (262) 303 75 75 / Belgegeçer: +90 (262) 303 70 03